دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 6 Jul 2020
 
۰

واکنش چمران به ادعای توزیع کارت‌های شناور رایگان

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب: 587997
رئیس سابق شورای شهر تهران ضمن تکذیب صحبت‌های معاون نجفی در خصوص توزیع کارت‌های شناور ۵ میلیون تومانی به صورت رایگان در ادوار گذشته شورای شهر،گفت: هیچ کارتی به صورت رایگان در اختیار کسی قرار داده نشده الا جانبازان.
واکنش چمران به ادعای توزیع کارت‌های شناور رایگان
به گزارش جهان نيوز به نقل از فردا، رئیس سابق شورای شهر تهران ضمن تکذیب صحبت‌های معاون نجفی در خصوص توزیع کارت‌های شناور ۵ میلیون تومانی به صورت رایگان در ادوار گذشته شورای شهر،گفت: هیچ کارتی به صورت رایگان در اختیار کسی قرار داده نشده الا جانبازان.

در پی انتشار خبری در تاریخ دهم بهمن ماه جاری تحت عنوان " شهرداری تهران در طرح ترافیک جدید فقط به‌ دنبال کسب درآمد است" به نقل از مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نسبت به این اظهار نظر واکنش نشان داد.

در پاسخ محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به چمران آمده است: شما که با پول مردم سهمیه را ٤٢ درصد افزایش دادید، دنبال درآمد بودید یا ما که کاهش دادیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در واکنش به اظهارات مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران در خصوص طرح جدید ترافیک پایتخت تصریح کرد: شما که با پول مردم سهمیه را ٤٢ درصد افزایش دادید دنبال کسب درامد بودید یا ما که هزینه را برای عموم تا نصف کاهش دادیم!؟

وی تصریح کرد: انتظار میرفت به عنوان فردی متدین، تقوا پیشه کرده و پس از سالها جور و جفا در حق شهروندان تهران، دیگر طلبکار نباشند.

معاون شهردار تهران با اشاره به ادعای چمران مبنی بر اینکه شهروندان از طرح ترافیک قبلی راضی بوده‌اند، گفت: البته آنها که طرح ترافیک هدیه می‌گرفتند، باید هم راضی باشند. اما مردمی که برای ورود به محدوده باید روزانه بالغ 40 هزار تومان می‌دادند چطور؟ آنها مردم نبودند؟

وی با تاکید بر اینکه کسانی که سالها رانت خوردند و رانت دادند و از جیب مردم برای خود یارگیری کردند در حق شهروندان تهرانی خیانت رواداشته اند تصریح کرد :اگر ایشان واقعا معتقدند طرح ترافیک قبلی خوب بوده و طرح ترافیک جدید، خیانتی در حق شهروندان است، از ما بخواهند که اعلام کنیم در دوره پیشین چند کارت شناور با حدود قیمت 5 میلیون تومانی را به صورت رایگان پخش کرده‌اند.

پورسیدآقایی ادامه داد: شما که از جیب شهرداری به هزاران نفر طرح ترافیک رایگان دادید، سهمیه ها را 4٢ درصد افزایش و هزینه آن را از فروش روزانه از مردم مظلوم می گرفتید به دنبال کسب درآمد به هر قیمت بودید یا ما که این رقم را برای عموم مردم تا حدود نصف کاهش دادیم!؟

وی با تاکید بر اینکه محکم ایستادیم تا سهمیه‌داران سابق، بهای آسایش خود را از جیب سایر شهروندان نپردازند؟

پورسیدآقایی اظهارداشت: شما که برای کسب درآمد بیشتر به شیشه اتوبوس‌ها هم رحم نکردید و همه‌جا را تبلیغات چسباندید به فکر درآمد بیشتر به هر قیمت بودید یا ما که با وجود ویرانه مالی به‌جا‌مانده از دوره جناب‌عالی به خاطر احترام به نظر اکثریت مردم تصمیم گرفتیم که این تبلیغات را حذف کنیم؟

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خطاب به چمران تاکید کرد: کاش اجازه دهید مدیریت جدید شهری بتواند زمینه‌های بهبود شرایط زندگی را در پایتخت فراهم کند و مردم قدری نفس بکشند.

پورسیدآقایی تصریح کرد: متاسفانه شهر تهران با مشکلات عدیده روبروست که اگر شبانه‌روز هم برای حل این مشکلات تلاش کنیم، باز کافی نیست، اگر بنا بر کمک ندارید لااقل برای این مردم و نمایندگانشان در مدیریت شهر حاشیه‌سازی نکنید.

پس از اظهارات پورسیدآقایی معاون شهردار تهران، مهدی چمران مجددا طی مصاحبه‌ای در واکنش به پاسخ معاون حمل ونقل شهردار تهران با اذعان به اینکه کارتهای شناور به قیمت‌های مختلف در اختیار ارگانها و افراد مختلف قرار می‌گرفت، گفت: آقای پور سید آقایی و معاونین ایشان از چند و چون صدور کارتهای طرح ترافیک به خوبی خبردار هستند همانگونه که ما خبردار هستیم بنابراین نیازی به اعلام مجدد دوباره آن به من نبود!

وی افزود: موضوع عادی که هر سال در شورا به تصویب نمایندگان می‌رسید به چه صورتی از سوی معاون حمل ونقل شهردار تهران عنوان شده جای تعجب دارد.اگر ایشان در این باره صحت ماجرا را عنوان می‌کند که کارتهای 5 میلیونی رایگان در اختیار این و آن قرار داده‌ایم که خدا این همه توجه به حقوق ملت را از ایشان قبول کند, در غیر این صورت برای شفاف سازی و اطلاع رسانی به عموم مردم عرض می‌کنم کارتهای یاد شده هر سال طبق روال معمول به برخی از نمایندگان، مسوولین، وزرا، خبرنگاران، پزشکان و حتی فروشندگان ساکن در مناطق طرح ترافیک داده می‌شد و قیمت‌های هر کدام نیز با دیگری متفاوت بود. بنابراین هیچ کارتی به صورت رایگان در اختیار کسی قرار داده نشده الا جانبازان ، شهدای زنده‌ای که بر گردن یکایک ما حق گرانی دارند و بیان اینگونه حرف‌ها کذب است.

چمران در خصوص شائبه چسباندن تبلیغات بر در و شیشه اتوبوس‌ها گفت: این کار بر خلاف میل و رضایت اعضای شورا انجام شد که در آخرین روزهای کاری همگی به اتوبوسرانی به دلیل ایجاد این وضعیت اعتراض کردیم, بنحوی که آقای اقبال شاکری بسیار قاطع به این موضوع اعتراض کردند. بی شک تداوم حضور دوستان در شورا موجب تغییر و اصلاح تبلیغات بر روی اتوبوس ها می‌شد که از اول تخطی کرده بودند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *