سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - 24 Sep 2019
 
۰

تأثیر جنگ بر بازی‌های کودکان فلسطینی +عکس

سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
سه جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، تأثیرات عمیقی بر مردم این منطقه گذاشته تا جایی که کودکان فلسطینی در بازی‌های کودکانه خود متأثر از این حملات هستند.
تأثیر جنگ بر بازی‌های کودکان فلسطینی +عکس
به گزارش جهان نيوز، سه جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در سال‌های 2008، 2012 و 2014 انجام شد و این جنگ‌ها هزاران شهید و زخمی داشت؛ این جنگ‌ها علاوه بر تمام تأثیرات مادی، تأثیرات روحی بسیار زیادی بر مردم نوار غزه داشت که برخی از آنها بلند مدت است.

در بین گروه‌های سنی، کودکان از گروه‌هایی هستند که بیشترین ضربه‌ها را از این جنگ‌ها می خورند؛ دیدن صحنه‌های جنگ و کشتار صهیونیست‌ها از ذهن‌های کودکان فلسطینی پاک نمی‌شود، کودکانی که با تفکر و روش مقاومت بزرگ شده‌اند و در لابلای ذهن خود، تفکر مقابله با این رژیم جنایتکار را دنبال می‌کنند.
کودکان فلسطینی مانند بقیه کودکان جهان نیستند بلکه بچه هایی هستند که چه بسا شاهد شهادت اعضای خانواده یا اقوام خود با برخورد یک موشک بوده‌اند، پدر یا مادرشان زندانی صهیونیست‌ها شده‌اند، «کودکی کردن» را از آنها گرفته‌اند و آرامش آنها در معرض تهدید است.

بازی عرب و یهود
 میزان تأثر کودکان فلسطین از این جنگ‌ها و تفکر مقاومت را می توان از خلال بازی های جنگی آنها دریافت به خصوص بازی مشهور کودکان نوار غزه به نام «عرب و یهود».

برخی رسانه‌های فلسطینی به این بازی و معرفی آن پرداخته‌اند؛ کودکان به دو دسته تقسیم می‌شوند که یک دسته از آنها نظامیان صهیونیستند و با تفگ گلوله شلیک می‌کنند و دسته دیگر فلسطینی‌های بدون سلاحی هستند که در پاسخ گلوله «سنگ» پرتاب می کنند.

برخی کودکان نیز نقش رزمندگان فلسطینی را بازی می‌کنند که با تفنگ با نظامیان صهیونیستی مبارزه می‌کنند؛ با ادامه بازی برخی کودکان به ضرب گلوله صهیونیست‌ها شهید می‌شوند و بقیه شعارهایی در تمجید از شهدا و رزمندگان مانند «جان و خون ما فدای تو ای شهید» سر می‌دهند.

با برگشتی به عقب متوجه می‌شویم که رهبران امروز خیزش‌های مردمی علیه صهیونیست‌ها در فلسطین، کودکانی هستند که دیروز همین بازی‌ها را انجام می‌دادند.
بر اساس گزارش‌ها، این بازی از «یوم‌ النکبه» (روز اشغال فلسطین) تا کنون بین کودکان فلسطینی مرسوم است و نسل به نسل منتقل شده است. واژه «النکبه» (فاجعه) یادآور خاطره تلخ اشغال فلسطین در سال 1948 و اخراج بیش از 800 هزار فلسطینی از وطن خود است؛ این کلمه نه تنها نماد فاجعه‌ای است که در آن سال بر سر سرزمین فلسطین نازل شد بلکه نمایانگر سختی‌ها و معضلاتی است که طی چندین دهه گذشته به این ملت تحمیل گشته است.

منبع: فارس
کد مطلب: 584789
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *