چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - 23 Jan 2019
 
۵
۶۵
واکنش حاج قاسم سلیمانی به آتش زدن پرچم ایران

کاش به جای پرچم ایران مرا ۱۰ بار آتش می‌زدند +فیلم

پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: من وقتی صحنه نابخردانه آن نادان در آتش‌زدن پرچم ایران را دیدم خیلی دلم سوخت؛ گفتم‌ ای کاش به‌جای پرچم من را، نه تصویر من را بلکه من را ده بار آتش می‌زدند.
کاش به جای پرچم ایران مرا ۱۰ بار آتش می‌زدند +فیلم
گروه فرهنگ جهان نيوز: سردار قاسم سلیمانی روز شنبه بیست و سوم دی ماه طی سخنانی در هجدهمین نشست عمومی «بصیرت؛ یادبود سومین سالگرد عروج آسمانی شهید مدافع حرم مهدی نوروزی« با قدردانی از دست‌اندرکاران تشکیل این جلسه معنوی، اظهار کرد: در سالروز عملیات کربلای ۵ قرار داریم؛ این عملیات یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین عملیات ما در دوران دفاع مقدس بود.

رزمندگان دوران دفاع مقدس الگوهای رزمندگان جبهه مقاومت هستند
وی ادامه داد: دفاع مقدس در میان همه دفاع‌ها و جهادهایی که بعد از آن شکل گرفت سرآمد بود و رزمندگان دفاع مقدس اسوه و الگو بودند و اکنون نیز که جبهه مقاومت در سطح منطقه وسعت یافته است کماکان رزمندگان دوران دفاع مقدس اسوه‌ها و الگوهای رزمندگان جبهه مقاومت هستند.

نورانیت امام راحل امروز در چهره و وجود رهبر بزرگوارمان متجلی است
سردار سلیمانی با اشاره به تأثیرگذاری دوران دفاع مقدس بر جهاد و دفاع در عرصه‌ها و جبهه‌های بعدی و مشابهت این امر با تأثیرگذاری انقلاب اسلامی و پایه‌گذاری اولیه آن توسط امام راحل تصریح کرد: نورانیت امام راحل امروز در چهره و وجود رهبر بزرگوارمان متجلی است و مقام معظم رهبری در همه بیاناتشان از امام راحل به شکل عجیبی یاد می‌کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: امام امروز جامعه ما یعنی مقام معظم رهبری یک جمله خاصی در مورد امام راحل دارند که می‌فرمایند امام راحل بعد از حضرات معصومین سلام الله علیها بی‌نظیر بودند و این کلام مقام معظم رهبری کلام بسیار بزرگی است؛ یا ایشان در جمله‌ای دیگر فرمودند «این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته‌شده نیست».

وی با بیان اینکه دفاع مقدس هم درخششی مشابه پایه‌گذاری انقلاب اسلامی توسط امام راحل را دارد، گفت: در جریان عملیات کربلای ۵ من با لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) در غرب کانال ماهیگیری بودم و برادر مرتضی قربانی هم با لشکر ۲۵ کربلا حضور داشتند؛ صحنه‌های عجیبی بود؛ در این عملیات در هر متری برای دفاع از کشور شهید دادیم.

سردار سلیمانی افزود: من وقتی صحنه نابخردانه آن نادان در آتش‌زدن پرچم ایران را دیدم خیلی دلم سوخت؛ گفتم‌ ای کاش به‌جای پرچم من را (نه تصویر من را) بلکه من را ده بار آتش می‌زدند؛ چرا که ما برای سرافرازی این پرچم در هر قله‌ای ده شهید داده‌ایم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه دفاع مقدس مکمل انقلاب بود، تصریح کرد: کاربرد کلمه «مقدس» در مورد جنگ ۸ ساله به دلیل شکل‌گیری و وقوع اتفاقات آن است که منشأ آن‌ها اخلاص بود و موجب شد تحول عظیمی در صحنه مقاومت ایجاد شود که نمونه آن همین جنگ متحیرکننده‌ای است که شکست در آن می‌توانست تاریخ منطقه و مسیر دنیا را عوض کند و در زمره خطرناک‌ترین حوادث بود.

وی افزود: در این حادثه گروه‌های تکفیری چه با نام داعش و چه بانام‌های دیگر، ترسناک‌تر از هر گروه دیگری ظاهر شدند؛ آن‌ها نزدیک به ۷ هزار انتحاری در درون خود داشتند؛ آن‌ها انتحاری اعتقادی بودند؛ بعضی‌ها می‌گویند آن‌ها را شست‌و شوی مغزی داده بودند و یا دارویی به آن‌ها خورانده بودند؛ نه، اینگونه نیست؛ در تاریخ هم مواردی مشابه وجود دارد؛ وقتی جنگ‌های «جمل» و «نهروان» را مطالعه می‌کنیم می‌بینیم که چه لجاجت‌هایی دربرابر قرآن ناطق علی(ع) وجود داشت.

سردار سلیمانی با بیان اینکه تمام دنیا مدیون پیروزی فرزندان این ملت و پیروزی تشیع بر جریان تکفیری‌هاست، اظهار کرد: منشأ این پیروزی‌ها و این تحولات، انسان بود؛ بصیرت فقط بُعد سیاسی ندارد اگر فردی دارای پایه اعتقادی ضعیف باشد هر حرکت سیاسی او را زمین‌گیر می‌کند. اما آن‌هایی که پایه‌های اعتقادی قوی دارند، نمی‌لرزند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه فتنه‌ها گاهی آنقدر نامشخص هستند که انسان به سادگی تشخیص نمی‌دهد و ناخودآگاه در دام فتنه می‌افتد، گفت: منشأ همه این پیروزی‌ها و غلبه بر توطئه‌ها، بصیرت انسان‌هایی مانند شهید نوروزی بود که امروز شما در سالگرد شهادت این بزرگوار جلسه خود را با نام او برگزار کرده‌اید.

وی با بیان اینکه انسان قابلیت این را دارد که جام جهان‌نمای خداوند شود، تصریح کرد: در زمانه ما خطوط روشن است؛ شاید حجتی که دیروز بر بزرگان ما بود، امروز حتی بر افراد عادی جامعه هم نیست؛ امروز دوست و دشمن مشخص است و جبهه حق و باطل به‌خوبی نمایان شده است.

سردار سلیمانی با اشاره به ایثار و فداکاری مدافعان حرم در جبهه‌های حق علیه باطل گفت: انسان اقداماتی را از این مدافعان حرم چه در سوریه و چه در عراق می‌دید که ناخودآگاه می‌خواست خود را به زمین بکشاند و پای خالقان این اقدامات را ببوسد.

دریافت.mp4

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: در عراق پدر مدافع حرمی را دیدم که پسرش شهید شد، اما حاضر نشد جبهه دفاع از حرم و نبرد با دشمنان را ترک کند و در تشییع پیکر مطهر فرزندش شرکت جوید.

وی افزود: در داخل کشور ما نیز مدافعان حرم اغلب داوطلبانه اعزام شدند و در این رابطه تبلیغات حاکمیتی نشد و رسانه‌ها و دولت ما خیلی به این موضوع نپرداختند، اما افراد زیادی از نوجوان تا پیرمرد با اصرار و التماس توانستند از خانواده و وابستگان خود رضایتنامه بگیرند تا کسی مانع آن‌ها نشود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه بصیرت به معنای تشخیص دقیق است، گفت: ما چه تصوری برای خود در نظر گرفته‌ایم، آیا می‌خواهیم عمرمان را فدای راه حق کنیم یا در جهت باطل بهره ببریم؟ برنده کسی است که راه حق را انتخاب می‌کند و همه چیز خود را فدای این راه می‌کند؛ هم شهدای دیروز و هم شهدای امروز ما این کار را کردند و پیروزی‌های بزرگی را برای اسلام، تشیع، نظام، ملت و حتی جهان به ارمغان آورده‌اند.

وی ادامه داد: در عملیات بدر حتی از رودخانه دجله هم عبور کردیم و شهید باکری در آن طرف دجله شهید شد؛ فکر می‌کردم که اگر جنگ با این سرعت به پیروزی تبدیل می شد، چه اتفاقی می‌افتاد؟ چقدر آن‌وقت دعا می‌کردیم و چقدر مادران شهدا دعا می‌کردند تا ما پیروز شویم و امام(ره) نیز این پیروزی و رسیدن به قدس از کربلا را برای ما ترسیم کرده بود؛ اما آن روز آن پیروزی اتفاق نیفتاد و این در حالی بود که این موضوع دعای اجابت‌شده‌ای نبود؛ چرا که نمی‌شود خداوند دعاهای این انسان‌های دلسوخته و مخلص را نپذیرد.

سردار سلیمانی گفت: من می‌گویم اگر خداوند ما را در کربلای ۵ به بغداد می‌رساند ممکن بود مانند دادن یک تکه گوشت به دست طفلی باشد که او را خفه می‌کند؛ اما خداوند وقتی به ما این پیروزی را عنایت فرمود که امکان هضم آن را داشتیم. دیدیم که خداوند چگونه دعاهای دلسوختگان ما را در صحنه عراق محقق گرداند و چگونه صدام را ذلیلانه مجازات کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه هیچ منبع بصیرتی بالاتر از وصیتنامه امام(ره) نیست اظهار کرد: فردی وقتی انسانی را دوست دارد در عمل به وصیت او اهتمام می‌ورزد. امیرالمؤمنین علی (ع) وصیتنامه بلندی خطاب به امام مجتبی (ع) دارد که دستورالعمل تربیتی است و ما به‌عنوان شیعه از آن غافل هستیم و یا نامه امیرالمؤمنین به مالک‌اشتر به‌عنوان فرمانروای مصر یک سند حکومت داری است که چنانچه ما آن را نصب‌العین خود کرده بودیم امروز جامعه ما به‌گونه‌ای دیگر بود.

وی ادامه داد: خیلی کار خوبی بود که نامه امیرالمؤمینن به مالک‌اشتر را به‌عنوان سند در سازمان ملل ثبت کردیم، اما این اهتمام را نداشتیم که این نامه را سند جاری حکومتداری کنیم.

سردار سلیمانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به وصایای امام(ره) و شهدا گفت: امام(ره) در وصیت‌نامه خود ما را به مسئله انقلاب و حفظ انقلاب و آفت‌های انقلاب توجه جدی می‌دهند و این مسئله چه در بُعد تربیتی و چه در بُعد حکومتداری برای کشورمان بسیار مهم است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به موضوع اقتدار نظام در ابعاد بیرونی و داخلی گفت: اقتدار نظام در بُعد بیرونی به بهترین وجه محقق شده است؛ امروز ما بسیاری از توطئه‌های دشمنان را به سبب رهبری حکیمانه رهبرمان شکست داده‌ایم و من باید تأکید کنم که دلیل حقیقی این پیروزی‌ها و آن چیزی که نقش محوری و اساسی در این پیروزی‌ها داشت بدون گفتارهای تشریفاتی، رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری بود.

وی گفت: ما به‌خاطر یک جریان به فلسطین کمک نمی‌کنیم بلکه حمایت ما از مردم فلسطین به سبب انجام وظیفه دینی و انقلابی و مقابله با رژیم صهیونیستی است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به پیروزی محور مقاومت در جبهه سوریه و اهمیت بالای این پیروزی گفت: تصور پیروزی در سوریه با هیچ حادثه‌ای قابل مقایسه نبود؛ هم از حیث بزرگی توطئه و هم از حیث کسانی که در پشت این توطئه قرار گرفته بودند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه گاهی آدم‌های بزرگ ما حرف‌های خطاآلود استراتژیک می‌زنند تصریح کرد: می‌گویند ما چرا در سوریه نبرد کردیم؟ خب، به این سبب که یک رژیم گمراه و گستاخی همچون رژیم صهیونیستی با دارا بودن بیش از ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای و با اتخاذ استراتژی جنگ پیش‌دستانه، هر توانایی را قبل از فعلیت یافتن نابود و بمباران می‌کند؛ اما امروز جمهوری اسلامی با عزت و اقتدار در برابر چنین رژیمی ایستاده است و دلیل آن علاوه بر سربازان نژادی خود در درون کشور، سربازان دیگری هستند که در نقاط دیگر، این دشمن را متوقف کرده‌اند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه گلوله برفی گروه‌های تروریستی تکفیری در سوریه شکل گرفت و با اشغال ۷۰ درصد از خاک این کشور به عراق نیز رسیدند و تا نزدیکی بغداد پیش رفتند و تبدیل به بهمن و هیولا شدند، گفت: یک زلزله ۵ ریشتری، یک شبِ تهران را به هم می‌ریزد؛ خب تصور کنید داعش وارد کشور ما می‌شد؛ این چه عقلی است؟

وی ادامه داد: روزی در بغداد فردی با من تماس گرفت و گفت فلانی آیا شما به فکر بصره هستید؟ در نزدیک بصره ۱۰۰ نفر از اعضای داعش حضور دارند؛ من خطاب به آن فرد گفتم که بصره بیش از ۲ میلیون جمعیت دارد؛ بنابراین خوف جامعه را فرو می‌ریزاند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه پیروزی محور مقاومت بر جریانات تروریستی تکفیری در عراق و سوریه هم برای همه مردم جهان و منطقه و هم برای مردم خودمان بود، گفت: اگر آن فداکاری‌ها نمی‌شد، امروز در خیابان‌های ما چه اتفاقاتی می‌افتاد؟ من صحنه‌های عجیب زیادی دیدم از آنچه در سنجار گذشت تا اتفاقاتی که درمناطق دیگر افتاد؛ ۲ هزار جوان بیگناه را در نزدیکی یک رودخانه در یک روز سربریدند، خب اگر این هیولا به ایران می‌رسید چه بلایی سر این کشور می‌آمد؟ در هر حال خداوند ما را پیروز گرداند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران خنثی شدن ارحاب ساخته شده به دست امریکا توسط جمهوری اسلامی را مهم‌ترین دستاورد سیاست خارجی کشور دانست و گفت: با پیروزی محور مقاومت بر گروه‌های تروریستی و تکفیری، جهان نفس کشید و این پیروزی از لحاظ انسانی قابل قیمت‌گذاری نیست؛ کسانی که به لحاظ انسانی برای یک حادثه شمع روشن می‌کنند آیا نمی‌دیدند در بازارهای عراق کامیونی از مواد منفجره می‌ترکید و زنان و مردان بسیاری را می‌کشت؟ چرا توجه نمی‌کنید چرا می‌گذارید مردمان دچار تصورات دیگری شوند. این خیانت است.

وی تأکید کرد: به هر ترتیب ما در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم و به لطف خداوند شکست می‌دهیم؛ امروز جبهه مقاومت بیش از هر زمان دیگری وسعت یافته است.

سردار سلیمانی در ادامه با اشاره به بُعد اقتدار داخلی نظام که دارای وجوه متعددی است اظهار کرد: برای جلوه‌گر شدن اقتدار داخلی نظام نیاز به تلاش و مجاهدت و فداکاری و وقف عمر است؛ امروز این جمع که حفاظت اطلاعات قوه قضائیه است باید جزو انقلابی‌ترین جریانات دستگاه قضایی باشد. کسی که بُعد دینی‌اش قوی نباشد چگونه می‌خواهد حفاظت کند؟ چرا جنگ ما را «مقدس» می‌نامند؟ چون باکری و خرازی و زین‌الدین مقدس بودند؛ اگر این‌ها مقدس نبودند جنگ، «مقدس» نمی‌شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: اگر می‌خواهیم در این ساختار اثرگذار شویم باید از خودمان عبور کنیم؛ اگر عبور کردیم مانند شهدا می‌شویم؛ شهدای ما چرا این پیروزی‌ها را به وجود آوردند؟ چون خود را در خود حل کردند.

وی تصریح کرد: اگر از من تعریف کردند و گفتند «مالک‌اشتر» و من باورم شد؛ سقوط می‌کنم، اما اگر در درون خودم ذلیل شدم خداوند مرا بزرگ می‌گرداند.سردار سلیمانی افزود: بنابراین برای ارتقای نظام باید عمرمان را وقف کنیم و چنانچه عمرمان را وقف کردیم دیگر غافل نمی‌شویم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به مشخص بودن «منزه بودن و پاکی مقام معظم رهبری» گفت: همان‌طور که دیروز دشمنان امام(ره) نتوانستند در موضوعی امام(ره) را مذمت کنند امروز هم در همین حوادث و حوادثی که اتفاق می‌افتد حتی آدم‌های مریض هم نمی‌توانند مقام معظم رهبری را در موضوعی مذمت کنند.

وی با اشاره به تأثیر بزرگ مقام معظم رهبری در ایجاد اقتدار برای کشور بیان داشت: وقتی رهبران کشورها به ملاقات رهبر ما می‌آیند، بیان، بینش و دوراندیشی مقام معظم رهبری بر آن‌ها تأثیر می‌گذارد و برداشت آن‌ها از رهبر ما به اقتدار ما در همه سطوح می‌افزاید.

سردار سلیمانی گفت: این در حالی است که امروز رئیس جمهور امریکا که به لحاظ ذخیره ارزی بزرگترین و قدرتمندترین کشور است، یک کاباره‌دار است. زمانی یکی از مقامات کشورها نزد «ملک‌عبدالله» پادشاه سعودی رفته بود و پس از آن با «ملک سلمان» دیدار کرده بود. این فرد بعد از آن دیدارها گفت که یک ساعت نشستم و نفهمیدم آن‌ها چه می‌گویند.

 فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به تأثیر دلبستگی و حمایت ملت از نظام در اقتدار درونی کشور گفت: رفتار و گفتار و قضاوت و حمایت و وعده‌هایی که مسئولان به مردم می‌دهند و میزان رضایتمندی مردم یک وجه مهم اقتدار نظام است. این جمله امام که فرمود «ملت ایران که جانم فدای آنهاست» جمله خیلی بزرگی است؛ امام(ره) اهل غلو نبود. انصافاً این حوادث را ببینید؛ ببینید ما چطور ظرفمان کم است، اما مردم مانند موج علی‌رغم بی‌محبتی‌ها می‌آیند؛ اینهمه شهید دادند، اما یک سوال نکردند؛ این سرمایه بزرگی است و منشأ اقتدار ما است.

وی در ادامه خطاب به حضار گفت: شما قبل از آنکه از قاضی مراقبت کنید از متقاضی مراقبت کنید و ببینید با او چه برخوردی صورت می‌گیرد؛ اگر ما فردی را با یک دید مثبت از محکمه قضایی حکومت اسلامی برگردانیم، بسیار اثرگذار است

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تأکید کرد: چنانچه قدرت نظام ما در خدمت به مردم در ابعاد قضایی و اقتصادی تقویت شود اگر هم همه دنیا علیه ما توطئه کند نمی‌توانند کاری را از پیش ببرند چرا که آنگاه ایران ۸۰ میلیون سرباز خواهد داشت.

وی گفت: شما به‌عنوان مراقبین در قوه با اهمیت قضائیه که اثر جدی بر اقتدار کشور و رضایتمندی مردم دارد، نقش حساس و مهمی دارید.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: امروز قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است و به سبب دفاع ایشان از نظام است. همچنین هجمه‌هایی که نادانان در داخل و خارج به ایشان نیز می‌برند مؤید همین موضوع است.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین خطیب رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه با اهدای لوح تقدیری از خانواده معظم شهید مدافع حرم مهدی نوروزی تجلیل کرد.

همچنین در این مراسم دکتر ذبیح الله خدائیان معاون حقوقی رئیس قوه قضائیه و حجت الاسلام و المسلمین احمدی میانجی رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف قوه قضاییه حضور داشتند.
کد مطلب: 583316
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
درد و بلات بخوره تو سر اون بیشرفی که به پرچم توهین کرد
Iran, Islamic Republic of
رضاخان و مصدق و محمدرضا رو کشیدن پایین هم پرچم بود و هم طرفداراش اما نه پرچم امد میدون و نه یه نفر طرفدار
اما امام راحل ما رو تبعید کردن رژیم 2500شاهنشاهی رو اوردن پایین
جون 13 ساله رفت زیر تانک همه اش به عشق امام حسین بود
من نمیگم پرچم ارزش نداره اما ما یه چیزی بالاتر از پرچم داریم
فیض اگر اب حیات ابدی میطلبی
منبعش پیروی مکتب اهل البیت است
لطفا تبرئه نکنید
Iran, Islamic Republic of
پرچم شاهنشاهی نشان بردگی ملت ایران بود که به زیر کشیده شد
برای پایین کشیدن پرچم استبداد و بردگی شاهنشاهی هزاران شهید دادیم در 17 شهریور! در 9 دی قم! در 9 و 10 دی مشهد! در مدرسه فیضیه! ... در تبریز و ری و ...! همه این کشتارها توسط طرفدارای پرچم شاهنشاهی انجام شد!

اما این پرچم مزین به نام مبارک الله است و نشان حکومت اسلامی که هزاران عزیز برای برافراشته شدن اون خون دادن و شکنجه و اسارت دیدن!
حسین
Netherlands
فَإِنْ حَاجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِيَ لِلَّـهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ ۗ وَقُل لِّلَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ وَالْأُمِّيِّينَ أَأَسْلَمْتُمْ ۚ فَإِنْ أَسْلَمُوا فَقَدِ اهْتَدَوا ۖ وَّإِن تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ ۗ وَاللَّـهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ
خدای متعال شما سرباز اسلام را که در قلب و با زبان و دست توفیق خدمت داده ان شاءالله در پناه خودش حفظ بفرماید ان شءالله
اما مهمترین لغت در فرمایش شما "" نفهم " بود. ظاهرا در زمانی که حضرت مسیح (س) را مصلوب کردند ( اگر اینطور باشد ) برای مصلوب کنندگان آمرزش طلبید و فرمود که: " اینها را ببخش ، نمی فهمند".
...
ستوده
Iran, Islamic Republic of
تفسیر مسیحی اینه که شما میگی ولی درتفسیر اسلامی مستند بر آیات کلام الله مجید خود خداوند تبارک و تعالی این افراد را منافق ، لایشعرون ، صم بکم عمی خطاب کرده و آنها را لعن کرده است .
حسین
Netherlands
عزیز دلم ، فدای ایمانت ، فرزندم ، خیر ببینی
پس نقش "نیت" پیست؟
ضمنا نوشتم"اگر اینطور باشد" هدف اشاره به نادانی بود. در قرآن کریم یازده بار لَا يَعْقِلُونَ آمده تا جائی که شمردم و چند بار هم افَلَا يَعْقِلُونَ ( اگر اشتباه نکرده باشم). منافق داریم ، ریا کار داریم سالوس داریم ، فریب خورده ، عصبانی ، خود نما ، متظاهر ، ترسو ، محجوب و خجالتی ..... نمی شود بسادگی قضاوت کرد.
بهر حال از توجه شما ممنونم
یا علی
Iran, Islamic Republic of
در دیدگاه اسلامی حضرت مسیح مصلوب نشد و تاریخ خود مسیحیت هم اذعان دارد که انجیل دست نوشته شده توسط انسان های دیگر است و از انجیلی که کلام وحی بوده اثری نیست

حالا چطور باید این ادعای دعای مسیح بر هنگام مصلوب شدن رو باور کرد؟!
شرمنده این سردار
Iran, Islamic Republic of
تقصیر کم کاری ماست سردار

ببخش که تو و دوستانت حق زیادی به گردن ما دارین
حسن
Iran, Islamic Republic of
شرمنده کم کاری هات نزد ملت باش ببیین آیا به وظایفت عمل کردی یا نه!
نیازی نیست شرمنده یک آدم معمولی بشی فهمیدی!!!!!
Iran, Islamic Republic of
جالبه شما از قرآن آیه ای را ذکر کرده اید و بعد صریح قرآن که حضرت مسیح را مصلوب نکردند را زیر سوال برده ای و گفته ای اگر اینطور باشد بعد هم از همه قرآن آنی که دوست داشته ای را برداشته ای و بدان تشبث جسته ای! خداوند کسانی که به مقدسات دین ما توهین کردند و کسانی که آن ها را بزک می کنند لعنت کند.
حسین
Netherlands
با سلام و صبح بخیر ، توجه شما دوست عزیز (۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۷:۰۸) جرقه ای شد که ساعتها بیاندیشم(اگر بتوان این را اندیشه نامید).
سیزده قرن ( با کم و زیادش) تفسیر داریم. از شیخ طوسی گرفته و قبل از او تا علامه و بعد او. هرعالمی بنسبت بضاعت و منطقه مورد توجه و علاقه مطالبی را درک کرده و انتقال داده. بعنوان نمونه خرمشاهی بنقل می نویسد که یکی از حواریون خود را حضرت عیسی معرفی کرد و مصلوب شد یا دیگر ی اینکه مصلوب شد اما تنها جسم او یا دیگری جسم و روح هردو به آسمان رفتند...مراد این حقیر دقت در تفسیر یا نقل دقیق واقعه نبود ، بلکه توجه به هوش/بیداری/دانائی/قدرت تشخیص/حالات روحی و روانی و این قبیل مسائل ( فهم ) و تاثیر آن در عملکرد آن جوان بی تجربه بود که قضاوت را مشکل می کند. اگر فرد احساساتی را تحریک کنند و هندوانه زیر بغل ، کار های شجاعانه یا احمقانه از او احتمالا سر خواهد زد. بکلام مولوی : زیر دمب خر کسی خاری نهد خر نداند دفع آن جفتک زند( ور می جهد). شما بهتر می دانید که دست دزد را همیشه قطع نمی کنند و امام اول شیعیان به آن خانم بار دار فرصت داد و بعد از وضع حمل مجددا تا طفل را شیر دهد و وو
مراد از آیه هم توجه به کلمه ابلاغ بود که سردار در قلب و زبان و دست چنین کرده.
نهایتا ما برای وصل کردن آمدیم (اشتباه نشود ، ""من"" مراد این ننگ روزگار نیست چه کوچکتر از آنم). فرمان ولایت هم جذب حداکثری است.
در مورد نسبت توهین و بزک و لعنت از شما دلگیر نیستم و تنها آرزو دعای خیر جهت هدایت دارم. ان شاء الله نا امیدم نفرمائید
یا علی
Iran, Islamic Republic of
اینهایی که منفی می دهند همون ...
محسن
Iran, Islamic Republic of
تو هم که علیه منفی دهندگان نظر میدی همون..........
Canada
کاش کمی هم به آتشی به نام "بدبختی مردم" حساس بودند که به جان مردم افتاده.
Iran, Islamic Republic of
شما اونور آبی ها چرا اینقدر نق میزنید ؟
Iran, Islamic Republic of
کاش به جای پرچم ایران، ... را ۱۰ بار آتش می‌زدند
Iran, Islamic Republic of
...حق داری
فدایی سردار
Iran, Islamic Republic of
سردار بزرگ اسلام
کاش جسم ناقابل من 10 بار بسوزد اما امثال تو پایدار باشند
محسن
Iran, Islamic Republic of
فدایی اهل بیت باش نه یک آدم خیلی معمولی
توجه
Iran, Islamic Republic of
فدایی بودن ایشون دلیل بر فدایی نبودن اهل بیت علیهم السلام نیست
به نظر شما ایشون یک آدم خیلی معمولیه ؟!
آدم معمولی من گنهکارم نه کسی که با تاثیر گذاری زیاد باعث شده داعش خبیث جمع بشه و از ریختن خون هزاران نفر دیگه جلوگیری بشه !
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
داعش همان دنباله خوارج اند و بر جهل مردم سوار.
ما که تو کشور خودمون به دلسوزان نظام هر تهمتی رو می زنیم کمتر از داعش نیستیم
فریاد
Germany
شما یه چند بار هم برای اون فقیر و فقرا و بی کس و کاران تب کن قربان خایه مال به اندازه کافی با دستمال یزدی ابریشمی قرمز موجود است
Iran, Islamic Republic of
سلامتی سردار صلوات
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز یک فکری به حال خودت بکن! برای عدم سلامت افتخار کشور در سایتت منفی می دهند. چقدر ما روشنفکریم!!!
Iran, Islamic Republic of
بدون شک منفی دهندگان دشمنن - چه خارجی چه داخلی
حسین
Iran, Islamic Republic of
بدون شک شما که اینطور قضاوت می کنی از همه دشمن تری.
با وجود افرادی مثل شما ما اصلا دشمن خارجی نداریم.
Iran, Islamic Republic of
این طرف قصه رو هم نگاه کنید که چرا یه جوان
به کجا رسیده که پرچم رو به آتش کشیده.پدرانی بودند که شرمنده همین جوانان خویش شدند که بجای پرچم آتیش زدن خودشون رو آتیش زدند وآب از آب تکون نخورد بجای شعار دادن ها به تربیت مدیران بپردازید نه آنکه مدیران را با برچسبهای خنده دار که مثلا کفن مرده چند تیکه می باشد آیا نماز جمعه میروی وغیره مدیران وافراد دارای مهارت رو از صحنه مدیریت حذف کردن باید هم همچین روزهایی رو میدیدیم
ستوده
Iran, Islamic Republic of
مصداق بارز فی قلوبهم مرض خود خود شمایی !!!. میشه یه آماری از این پدرای بقول شما که خودش.ن. آتیش ردند ارائه کنید ؟ مشکل اصلی اینه که جماعت امثال شما که اکثرا هم عیش و نوشتون قضا نمیشه در پشت نقاب حمایت از مردم دنبال مصونیت سازی واسه خودتونید . نه دغدغه دین دارید و نه عرق ملی . بنده شکم و زیذ شکمتونید . نه آرمان میفهمید و نه سهمی در انقلاب داشته اید و حالا هم طلبکارانه با مغلطه و سیاهنمایی دنبال خودتونید نه مردم .
Iran, Islamic Republic of
شهید چمران سخنی دارد بدین مفهوم:تقوا ندارد کسی ک کاری را قبول میکند و در آن تخصص نداشته باشد
نگران نباش
Iran, Islamic Republic of
شما نگران نباش
این دولت دولتی نیست که به خاطر بلد نبودن احکام یا عدم شرکت در نماز جمعه، مدیری رو حذف کنه
در ضمن افرادی که جهادی عمل می کنند و به فکر پیشرفت مملکت و رفع محرومیتها هستند از همون افردین که احکامشونو بلدن
از اونایی که احکامشونو یاد ندارن دیگی نمی جوشه
United Arab Emirates
زمان انقلاب یک نفر پرچم ایران رو که نشان شاهنشاهی داشت آتش نزد. چون پرچم یک نماد و نشان و هویت ملی است ربطی به حاکمیت ندارد. اونیکه پرچم کشورش رو آتش میزنه از دشمن هم دشمنتره.
Canada
پس چرا وقتی پرچم آمریکا را آتش می زنیم می گید پرچم نماد حاکمیت هست نه مردم. ما با مردم آمریکا مشکل نداریم/
حالا حرفتون را عوض می کنید چرا؟
Iran, Islamic Republic of
انچه پرچم را اتش زده قطعا نادان بوده
سابقه خود وخانواده اش را برسی کنند
از عقده وکینه ودشمن ابله بود
Iran, Islamic Republic of
خداوند دشمنان ملت ایران وانقلاب را از احمق ها افریده
Iran, Islamic Republic of
دقیقا هدفشان همین شما سردار عظیم الشان و مانند شماها بوده اند. می خواهند در حقیقت شما و راه مقدس و الهی شما را بسوزانند ولی به فضل الهی در آتش خودشان خواهند سوخت.
Iran, Islamic Republic of
جان من به فدای تو ای سردار ایرانی
میلاد
Iran, Islamic Republic of
آفرین به غیرتت ورشادت در دنیا زبانزد است کسی که موی سرش را برای حفظ اسلام سفید کرده با شد هیچ موقع چه در این دنیا ودر آخرت نمی سوزد
Iran, Islamic Republic of
سلام؛
ما چقدر شکرگزار خداوند برای وجود چنین سرداران با بصیرتی هستیم؟
جواب: تقریبا هیچ. کافی است به انتخابات قبلی برگردیم کسی پیروز شد که ...
Iran, Islamic Republic of
یک نفر که معلوم نیست جز چه نهاد یا سازمانی بوده و حتی شاید به عمد جهت دادن خوراک تبلیغاتی به دست بعضی ها جهت چرک کردن اعتراضات پرچم را به آتش کشیده است این موضوع نباید باعث بی ارزش شدن حق اعتراض و مشکلات مردم عادی شود کسانی که این را چماق کرده اند اصلا می دانند بیکاری و گرسنگی چیست؟
Iran, Islamic Republic of
...
مرضیه
Romania
ما شرمنده شهدا و سردار عزیز هستیم. کاش یک میلیونم این حس مسئولیت پذیری که سردار و شهدا برای امنیت و پیشرفت کشور داشتند و دارند در مسئولین اجرایی هم بود
Iran, Islamic Republic of
اندکی صبر.....
United States
درد و بلای سردار رشید اسلام به وجود کسانی که این فضای بد اقتصادی را بوجود اوردندند که یک سری اراذل نوکر صهیونیسم جرات پیدا کنند پرچم اتش بزنند.
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام
سردار :
تابحال شعار می دادیم که:شهدا شرمنده ایم حالا جادادر بگوئیم :
شرمنده ایم سردار
آدم این روزها خار در چشم و استخوان را در گلو می فهمد.
خدا نکند آن روزی بیاید که بلای قوم موسی بر سرما نازل شود
روزی رسید که پیامبر خدا حضرت موسی به درگاه خداوند استغاثه کرد که پروردگارا ازاین قوم نافرمان و فتنه گرخود خسته شدم مرا از اینها بگیر ،همین دعارا امیر مومنان بدرگاه خداوند عرضه داشتند و شد آنچه نباید اتفاق می افتاد .قوم موسی و مردم عراق به خاک سیاه نشستند .
ملت باید بیدارتر از اینها باشدو قبل از هر فتنه ای دماغش را به خاک بمالد.
Iran, Islamic Republic of
غصه نخورسردارچندوقت دیگه همه اغتشاش کران وکسانی که پرچم راآتش زدندآزادمی شوندوانگارهزاربارتوراآتش زدند
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام
احسنت دقیقا همین است چون قوه ی قضائیه استاد ... است.
احمدی نژاد فرصت طلب توپی در میدان قوه ی قضائیه شوت کرد که هنوز نتوانسته اند از دروازه در بیاورند(...)
علی
Iran, Islamic Republic of
درد و بلای امثال این فرد بخورد توی سر دولت نا کارامد... اگر اینها نباشند که این ها لحظه ای نمی توانند ... راحت باشند
Iran, Islamic Republic of
مظلومیت جبهه انقلاب اسلامی در همین حرف سردار سلیمانی عیان است. در حالی که هزاران کیلومتر دو از وطن برای وطن و آرمان های انقلاب اسلامی و امنیت ملت ایران می جنگند در پشت جبهه، در خانه خودشان یکسری از پشت خنجر می زنند...
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
آتش زدن پرچم هیچ کشوری اصلا کار درستی نیست پرچم نشان فرهنگ هر کشوریه
آتش زدن پرچم ها نشانه ضعف و جهله و هیچ سودی که نداره هیچ بلکه دودش به چشم همه میره
Iran, Islamic Republic of
تا زمانی که حاکمیت اون کشور نماد ظلم و ستم و زورگویی در دنیا باشه و سازمانهای بین المللی هم یا از ترس با به خطر تطمیع لال باشن این مدل اعتراضات مثل آتش زدن پرچم و ... وجود داره
ما کلا دو پرچم رو آتیش می زنیم یکی مال اسرائیله که اصلا کشور نیست یکی هم آمریکا که اون هم کلا دودمان ملتهایی که مخالفشونه رو آتیش میزنه !
در ضمن یه نگاه به اخبار دنیا بکن ببین این دو پرچم رو فقط ما می سوزونیم؟!!
Iran, Islamic Republic of
پرچم فرانسه،انگلیس،دانمارک رابه چشم خودم دیدم که تو همین مملکت به آتش کشیده شده
Iran, Islamic Republic of
هر کشوری که جقتک بندازه برای دین وعزت ما آتش می زنیم !
هموطن سلام
Iran, Islamic Republic of
آسیاب به نوبت!
به نظرتون چه کسی یا کسانی می‌توانند هویت ملی خود را آتش بزنند؟
Iran, Islamic Republic of
شنیده شده از جهانگیری تعریف و تمجید کرده‌اند. این ۱۰۰ با بیشتر دل مردم را می‌سوزاند!!!
Iran, Islamic Republic of
کاری که با پرچم کردند نامردی بود. به قول شاعر عزیز شهریار نامردان عمر خود را به سلامت بسر نمی برند:
نامرد اولان عمره بره بیترمز
بهرام
Iran, Islamic Republic of
سردار عزیز سلام تورا به حق شهیدی که هروقت میای اهواز میروی سرقبرش بیا مردانگی کن پیشنهاد عباس عبدی راجدی بگیر با جونایی که خامی کردند و دشمن را امیدوار و جسور دیداری داشته باش قطعا نتیجه میگیری شک نکن بعد دشمن را همینها مفتضح و رسوا میکنند
Iran, Islamic Republic of
حمایت از اغتشاشاگران در کارنامه اصلاح طلبان مورد عجیبی نیست و در تمام بیست سال اخیر یکی از اصلی ترین کنش های سیاسی چهره های دوم خردادی، حمایت علنی و تمام عیار از هرج و مرج طلبان و آشوبگران بوده هست وخواهد بود خودشان درعمل مظهرناکارامدی نظام بودند و غربگرای خناث و خودشان کاسه داغتر از اش میشن اصلا نانشان در این روشهاست و الا سیاهی ب زغال که همیشه عیان میشد گرچه اهل عبرت کمند
Iran, Islamic Republic of
از جماعت ری استارتی که مسجد آتیش میزنن بعید نیست آدمم آتیش بزنن تازه عربستانم داره از حسینی و ری استارتش حمایت میکنه
پارسی
Iran, Islamic Republic of
محض اطلاع کسانی که نشان شیر و خورشید رو پهلوی میدونن
قدیمی‌ترین پرچم شیر و خورشید دار شناخته شده به سال ۸۲۶ هجری قمری (حدود ۱۴۲۳ میلادی) همزمان با دورهٔ تیموریان بر می‌گردد در نتیجه شیر و خورشید نشان پهلوی نیست چرا که پرچم پهلوی یک تاج دارد!
ضمنا خورشید در پرچم نماد حضرت محمد و شیر نماد حضرت علی است
Turkey
...
سردار رو عشقه
Iran, Islamic Republic of
فهمیدی چی نوشتی یا نفهمیده نوشتی؟!

یه بی شرف به کسی که پرچم رو آتش زده گفتی و بعد درد و بلای اون بی شرف رو حواله تن و بدن سردار سلیمانی کردی؟!

مراقب باشید که حواله این دعا به خودتون برنگرده
چون در عالم بالا ملائکه ای موظف به رسیدگی این دست دعاها هستند و اگر دعای شما درست نباشه به خودت برمی گرده
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
درد و بلای اون بی شرف بخوره به جون خودت چرا بخوره به سردار سلیمانی؟
معلومه بدجوری سوختی از شکست داعش
فریاد
Germany
مع احتراماتی یا سیدی
منم سوختم اما از اون جوان دلگیر نیستم از اونی که مسبب این کار شده متنفرم که این جوان انقدر احساس غریبی میکند اونم توی وطن خودش که فکر میکند با اینکار با شما دشمنی میکند
محمد
Iran, Islamic Republic of
یادتان نرود همین اتش زدن پرچم را چه کسی به این فرزند ایران زمین یاد داد.انقدر پرچم این کشور وان کشور را اتش زدید تا عاقبت به جان خودمان افتاد .تعبیر قران مجیداست که همه اعمال برگشت دارد عزیز دلم قاسم جان سلیمانی ملت ایران پرچم اتش زدن بلد نبودن چه کسی یادشان داد؟بله؟!!!!