شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 20 Oct 2018
 
۱
۳

چرا از پیروزی حشدالشعبی در انتخابات نگرانند؟

يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵
این نگرانی زمانی بیشتر خواهد شد که پیمان فتح بتواند آرای قابل توجهی را در انتخابات پارلمانی اردیبهشت کسب کند. موضوعی که به هیچ وجه دور از انتظار نیست.
چرا از پیروزی حشدالشعبی در انتخابات نگرانند؟
گروه بین الملل جهان نيوز: سیدرضا قزوینی غرابی: فتح یا الفتح‌المبین عنوان ائتلاف انتخاباتی جناح‌های سیاسی وابسته به گروه‌های الحشدالشعبی است که پنج‌شنبه با ثبت‌نام در کمیساریای عالی انتخابات عراق، اعلام موجودیت کرد. 

 اما این ائتلاف تقریبا یکدست که از نمایندگان سیاسی یا نظامیان مستعفی حشد تشکیل شده به دلایلی باعث نگرانی آمریکا خواهد بود. این نگرانی زمانی بیشتر خواهد شد که پیمان فتح بتواند آرای قابل توجهی را در انتخابات پارلمانی اردیبهشت کسب کند. موضوعی که به هیچ وجه دور از انتظار نیست.

 دلایل نگرانی آمریکا را باید این گونه برشمرد: 
۱– حضور حشد در پارلمان و کابینه به معنای افزایش نفوذ_ایران و سیاست‌های آن در عراق خواهد بود.
۲– با سیاسی شدن حشد و حضور آن در مراکز تصمیم‌گیر کشور، تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای تفکیک یا انحلال این نیروی نظامی دچار چالش خواهد شد.
۳– وجود حشد در پارلمان و مراکز سیاسی به معنای ظهور یک اندیشه معارض با توجهات و اهداف آمریکا در عراق خواهد بود.
۴– زمینه‌های پیوند بیشتر عراق و سوریه در عرصه‌های سیاسی و نظامی بیش از پیش می‌تواند تقویت شود و ایران نقش محوری ایفا خواهد کرد.
۵– ایفای احتمالی نقش تعیین‌کنندگی در ائتلاف‌های پس از انتخابات ۲۰۱۸ مانند نقش کردها در انتخابات گذشته و سنگین شدن کفه احزاب ائتلاف کننده با آنها.
 
کد مطلب: 582011
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به کوری آمریکا، آل سعود، و اصلاحات
فکه تا قدس
Iran, Islamic Republic of
خوش بحال کسانی که حق رای دارند تا در این جنگ نرم ضد استکباری شرکت کنند .
Iran, Islamic Republic of
وحدت کلمه دشمن را نا امید می کند. مراقب آمریکا باشید.