يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - 16 Dec 2018
 
۰

کاهش تعداد بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر درتهران

يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸
محسنی‌اژه‌ای گفت: مجموع بازداشتی های تهران به ۵۵ نفر رسیده است.
کاهش تعداد بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر درتهران
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در یکصدوبیست و دومین نشست خبری خود اظهار کرد: در چنین روزهایی بود که پهلوی دوم از کشور فرار کرد و درست الان صدای انقلابی مردم در گوش‌مان است. در هفته‌های اخیر ما مجدداً شرارت‌های آمریکا و صهیونیست‌ها را داشتیم که به دنبال ایجاد اغتشاش در کشورمان بودند. احساس کرده بودند اگر مردم احیانا درخواست و مطالباتی دارند می‌توانند بر موج اعتراضات مردم سوار شوند و عواملی از خودشان را تحریک و بسیج کردند که در بین صفوف مردم وارد شوند و خسارت هایی را به اموال عمومی و مردم بزنند.

وی ادامه داد: در این زمینه دو چیز بسیار عیان شد؛ نخست کینه‌توزی و دشمنی مستمر و بی‌انتهای آمریکا و صهیونیست‌ها علیه ایران و استفاده از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام و استفاده از ابزارهای مختلف مانند فضای مجازی در این راستا بود. نکته دوم که برای همگان روشن‌تر شد، این بود که مردم عزیز و انقلابی ما هوشیار هستند و به محض اینکه متوجه شدند، نقشه، نقشه دشمن است و می‌خواهند از نارضایتی‌ها استفاده کنند، بلافاصله با کمک نیروهای نظامی و انتظامی، صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و در فاصله کم در مقابل جمعیت معدود اغتشاشگر، میلیون‌ها نفر وارد میدان شدند و بار دیگر پیمان خود را با نظام تجدید کردند.

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: در روزهای اخیر یک بی‌حیایی از سوی آمریکا اتفاق افتاد و تحریم‌هایی را علیه شخصیت های نظام از جمله رییس دستگاه قضا اعمال کردند. آمریکای فلک‌زده نمی داند که مردم ما آنقدر از دولتمردان آمریکا متنفر هستند که از ناحیه آمریکا وقتی به کسی به نحوی از انحا ولو در لفظ، چیزی گفته شود، موجب افتخار آن فرد در کشور و در کارنامه او به عنوان یک نمره مثبت ثبت و ضبط می شود.اگر مردم ما مسرور نباشند که از این جهت که افرادی در لیست تحریم های آمریکا قرار می گیرند، قطعاً بدانند که هیچ نگرانی از این جهت ندارند و خیلی خوشحال هشتند که به کشورهای غربی سفر نکنند.

محسنی‌اژه‌ای گفت: در خصوص اغتشاشات اخیر، نقش و حمایت های دشمن توسط نیروهای اطاعاتی، امنیتی و قضایی ریشه یابی و شناسایی می شود. عواملی که آگاهانه همکاری داشتد، طبق قانون مجازات می شوند. قطعاً برخی مردم که در خیابان آمدند چون نه دشمن بودند و نه آگاهانه با دشمن همکاری داشتند، از همان روزهای اول تاکید شد که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی مراقب باشند که این افراد که از خود مردم هستند و با دشمن نیستند و یا احیانا ممکن است فریب خورده باشند و حتی سخن باطلی هم در خیابان گفته باشد اما آسیب و آزاری را به کسی نرسانده و پرچم یا مسجدی یا مغازه مردم را آتش نزده، دستگیر نکنند. اگر هم احیانا دستگیر شدند حتما به زندان نبرند و اگر لازم نیست برایشان سوء سابقه درست نشود.

وی افزود: به هر تقدیر عده‌ای ممکن است از فریب‌خورده، بی گناه یا مجرم دستگیر شوند. افراد مجرم که تشکیلاتی هستند، سعی می‌کنند چهره مجرمانه خود را مخفی کنند و آدرس دروغ بدهند که نیاز است شناسایی شوند. به نیروهای اننتظامی و قضایی تاکید شد هر چه سریعتر پالایش کنند و افراد بی‌گناه و فریب خورده و کم گناه و کم سن و سال، بعد از شناسایی اولیه آزاد شوند که همین کار صورت گرفت و در دو مرحله عده کثیری که دستگیر شده بودند آزاد شدند و عده‌ای قبل از معرفی به دادسرا و زندان آزاد شدند.

معاون اول قوه‌قضاییه ادامه داد: تعدادی هم بود که طبق گزارش اولیه یا وزارت اطلاعات یا سازمان اطلاعات سپاه، با خارج و جریان ضد انقلاب مرتبط و لیدر و سردسته اغتشاشگران بودند که بازداشت شدند که در ابتدای روزهای اول، دوم و سوم، مجموعا برای 622 نفر قرار بازداشت موقت و تعدادی هم قرار وثیقه و کفالت صادر شد. از همین افراد هم، تعدادی آزاد شدند به طوری که مجموع بازداشتی های تهران به 55 نفر رسیده است.
 
کد مطلب: 581991
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *