يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - 16 Dec 2018
 
۰
۲

واردات سنجاق قفلی ۳میلیارد تومان آب خورد

جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
براساس آمار گمرک در هشت ماهه نخست سال جاری بیش از ۲۶۱ تن سنجاق قفلی از کشورهای مختلف جهان به ویژه چین وارد ایران شده است.
واردات سنجاق قفلی ۳میلیارد تومان آب خورد
به گزارش جهان نيوز؛ براساس آمار گمرک در هشت ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که در این مدت بیش از ۲۶۱ تن سنجاق قفلی از کشورهای جهان وارد ایران شده است.
 
براساس واردات این حجم سنجاق قفلی به کشور، ۵۶۷ هزار و ۸۲۰ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۷۷ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۶۰۳ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

سنجاق قفلی از چه کشورهایی وارد شد
گفتنی است سنجاق قفلی در هشت ماهه نخست سال از ۶ کشور اسپانیا، امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه، چین و صربستان وارد ایران شده است.

در میان کشورهای ذکر شده چین با صادرات ۲۰۸ تن سنجاق قفلی به کشور اولین و بزرگترین صادر کننده این محصول به ایران بوده است که در هشت ماهه نخست سال در آمد ۵۲۵ هزار و ۹۶۹ دلاری را نصیب خود کرده است.

پس از چین کشور ترکیه دومین صادر کننده سنجاق قفلی به ایران بوده است که در مدت ذکر شده با صادرات ۳۳ تنی درآمد ۷۸ هزار و ۳۰ دلاری را به خود اختصاص داده است.
 
لازم به ذکر است که امارات متحده عربی در ۸ ماهه نخست سال جاری با صادرات ۱۳ تن سنجاق قفلی به ایران و کسب درآمد ۳۷ هزار و ۸۴۲ دلاری سومین کشور صادر کننده این کالا به ایران بوده است.

منبع: میزان
کد مطلب: 581242
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
وقتیکه خانومهای خانه میروند این سریالهای بد اموز را در سه وعده از شبانروز میبینند ؟؟؟! خوب دیگه نمیروند برای ملافه کردن پتو چهار تا کوک بزنند و پتوها را ملحفه کنند و از راحت طلبی سنجاق میکنند و اینهم گل باغش !!حالا خدا کند باز نشود برود در ملاج آدم !!
Iran, Islamic Republic of
با این خبر عبرت اموزی هم بفرمائید! چینی ها از دهه 60 برای انکه ادراک روستای-کشاورزی را به درک شهری - صنعتی نزدیک کنند طی دو دهه شروع به تولید ابزار الات ساده از سوزن انواع سنجاق ناخنگیر انواع اچار وگیره وقدری پیچیده تر شبیه حدیده لوله وسایر لوازم رزوه دار و انواع پیچ ومهره ونظائر ان والبسه نظیر زبر پیراهن وشورد ولباس راحتی وروتختی وحوله و......و که بلیل جمعییتی وخوی ملی قناعت وساده زیستی در ان مزیت غالب داشتند وبه این ترتیب طی سه دهه با انتقال ذهنییت مقدمه جهش فراگیر خود را فراهم کردند انهم بدون ادعا! ما چه کردیم ! یک جامعه با ادراکات روستایی را در یک برهه 20 ساله بعد جنگ تبدیل به جماعت دکتر ومهندس و.......و پر مدعا طالب زندگی درنهایت رفاه به هر قیمتی!