پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - 18 Jul 2019
 
۰
معرفی کتاب/

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
"روایتی ساده از ماجرایی پیچیده" نوشته ابراهیم حسن‌بیگی به تازگی از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شد.
روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
به گزارش جهان نيوز، رمان "روایتی ساده از ماجرایی پیچیده" نوشته "ابراهیم حسن‌بیگی"، توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

این اثر با ارائه روایتی ساده از ماجراهایی که شخصیت نوجوان باید از سر بگذراند، فراز و نشیب‌های زندگی او را بازگو می‌کند و در عین حال روایتگر یک برهه تاریخی است.

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
حسن‌بیگی، درباره داستان رمان "روایتی ساده از ماجرایی پیچیده" می‌گوید: این اثر روایت نوجوانی است به نام الیاس از ترکمن‌صحرا که کودکی و نوجوانی من درآن رقم خورده است و آدم‌هایش تاکنون در داستان‌های من نقش زیادی داشته‌اند.

روایت الیاس در این رمان روایت زمین است و خان و رعیت و صد البته ظلم و ستم با چاشنی عشقی ناخواسته در الیاس. مفهوم برتری و نابرابری و ظلم و ستم و در یک کلام استکبار، مفهومی است که در ظرف مکان و زمان نمی‌گنجد و الیاس بهانه‌ای است تا نوجوان امروز ما با این مفاهیم آشنا شوند.

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

کار جدید حسن‌بیگی داستانی روان و خوشخوان از اتفاقاتی است که در دوره ارباب رعیتی در ترکمن صحرا رخ می‌دهد. کتاب در 18 روایت نوشته شده و تلاش دارد تا در خلال داستان الیاس و خانواده‌اش، مفاهیم بزرگ‌تر و عمیق‌تری مانند عدالت‌خواهی را برای نسل امروز روایت کند.

رمان "روایتی ساده از ماجرایی پیچیده" توسط انتشارات سوره مهر در 2500 نسخه به بازار کتاب عرضه شده است.

منبع:میزان
 
کد مطلب: 581187
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *