جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - 28 Feb 2020
 
۰

خادمین حرمین با مردم یمن چه کردند؟

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب: 580872
فاجعه در یمن فقط به آمار کشته‌شدگان و مجروحان ختم نمی‌شود و تاکنون ۴۱۵ مرکز درمانی شامل بیمارستان و کلینیک‌های پزشکی هم در حملات جنگنده‌های سعودی به طور کامل تخریب شده‌اند.
خادمین حرمین با مردم یمن چه کردند؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق،  ششم فروردین ماه سال ۹۴ جبهه غربی - عربی - صهیونیستی پس از متحمل شدن شکست های سنگین در غرب آسیا و طرد شدن از سوی ملت های منطقه، تجاوز دیگری را برای جلوگیری از ادامه ناکامی های خود در دستور کار خود قرار داد.

رژیم آل سعود در ماجراجویی جدید به نیابت از جبهه سرمایه‌داری ماموریت پیدا کرد با متحدان منطقه‌ای خود عملیات نظامی تحت عنوان «طوفان قاطعیت» را در یمن آغاز کند و به زعم خود به پیروزی‌های جنبش انصارالله پایان دهد.
در تجاوز نظامی رژیم سعودی، سران رژیم های «امارات متحده عربی، بحرین، مراکش، مصر، اردن، سودان، کویت، قطر و سومالی» مشارکت خود را برای جنگ در یمن اعلام کردند تا خطری از سوی ائتلاف سعودی-آمریکایی-صهیونیستی متوجه آنان نباشد.

اگر چه برخی رژیم های متحد عربستان در ادامه پای خود را از جنگ یمن بیرون کشیدند اما همچنان جنگنده‌های ائتلاف سعودی به بهانه مبارزه با جنبش انصارالله، حملات کور خود علیه مردم یمن را انجام می‌دهند.

در جنگی که صدها میلیارد دلار برای دولت های آمریکا، انگلیس و سران رژیم صهیونیستی سود داشته تاکنون ۳۵ هزار و ۲۳۵ تن از شهروندان یمنی در نتیجه حملات جنگنده‌های متجاوز کشته و زخمی شده‌اند.در ماه های گذشته، بالاخره سکوت مجامع مدعی حقوق بشر در خصوص جنایت‌های اجماع واشنگتن در یمن شکسته شد اما وقاحت در عرصه تجاوزگری به حدی رشد کرده که هیچ یکی از اعتراضات مانع از ادامه حملات نشد.

فاجعه در یمن فقط به آمار کشته شدگان و مجروحان ختم نمی شود و تاکنون ۴۱۵ مرکز درمانی شامل بیمارستان و کلینیک های پزشکی هم در حملات جنگنده های ائتلاف به طور کامل تخریب شده اند تا امیدها برای نجات جان مجروحان هم کم رنگ شود.

سران ائتلاف سعودی-آمریکایی-صهیونیستی حملات خود را به نام جنگ با نیروهای جنبش انصارالله توجیه می کنند اما هیچ گاه توضیح نداده اند چرا مانع از کمک رسانی درمانی به یک میلیون و ۱۶ هزار و ۱۱۰ نفر از شهروندان یمنی شده اند که مبتلا به بیماری وبا هستند.

جنگ در یمن وارد سومین سالی متوالی شده و ۲ هزار و ۲۳۶ تن از شهروندان این کشور در اثر ابتلا به وبا جان باختند اما سران رژیم سعودی که از سوی رسانه های مستقل غربی به ضد انسان معرفی شده اند همچنان در بوق های تبلیغاتی از تلاش خود برای نجات یمن صحبت می کنند!

وقتی که با یک منبع یمنی در خصوص آخرین وضعیت صحبت می کنیم و از او می خواهیم درباره فاجعه انسانی پیش آمده صحبت کند، می گوید: شاید کلمه فاجعه نتواند بلایی که بر سر مردم یمن آمده را به طور کامل توصیف کند اما وجدان های بیدار متوجه خواهند شد که معنای قحطی و گرسنگی ۹ میلیون انسان چیست.

او می گوید نمی دانم اگر نیازهای فوری غذایی به ۹ میلیون شهروند یمنی نرسد، آیندگان چگونه ما را سرزنش می کنند اما تعجب می کنم چگونه می خواهند در تاریخ بنویسند که یک میلیون کودک یمنی آن هم در قرن ۲۱ جان خود را به دلیل گرسنگی از دست دادند.

این منبع یمنی می گوید: در حال حاضر ۵۰۰ هزار کودک یمنی به مرز مرگ نزدیک شده اند و دیدن تصاویر رنج این کودکان همه را مات و مبهوت می کند اما شاهزادهای سعودی با رقص شمشیر ما را به حملات بیشتر تهدید می کنند و نخست وزیر فاشیست بریتانیا از ادامه فروش سلاح به تجاوزگران شرم نمی کند.

وقتی در جواب می گویم که اقتصاد جبهه سرمایه داری با فروش اسلحه و در یک کلام با جنگ زنده است، می گوید: در یک مورد فقط هزار و ۲۰۰ نفر بیمار کلیوی به دلیل نبود امکانات درمانی جان خود را از دست دادند و ۶ هزار و ۲۰۰ نفر دیگر به دیالیز نیاز دارند و اضافه می کند جنگ با چه قیمتی باید ادامه پیدا کند؟

این منبع میدانی پایان گفت وگو را این گونه خاتمه می دهد که تاکنون ۵۷ نوع از داروهای مخصوص بیماران صعب العلاج یمنی به اتمام رسیده و مراکز درمانی اعلام کرده اند بیش از ۹۵ هزار نفر باید برای درمان فوری به خارج از کشور اعزام شوند.

براساس اطلاعات به دست آمده روزانه دهها تن از بیماران به دلیل نبود خدمات پزشکی و دارو جان خود را در استان های مختلف یمن از دست می دهند امابه نطر می رسد تنفس مصنوعی به اقتصاد در حال مرگ نظام سرمایه داری در اولویت است.
 
تاکنون ۴۱۵ مرکز درمانی شامل بیمارستان و کلینیک‌های پزشکی هم در حملات جنگنده‌های ائتلاف به طور کامل تخریب شده است.تاکنون ۳۵ هزار و ۲۳۵ تن از شهروندان یمنی در نتیجه حملات جنگنده‌های متجاوز کشته و زخمی شده‌اند

در یک مورد فقط هزار و ۲۰۰ نفر بیمار کلیوی به دلیل نبود امکانات درمانی جان خود را از دست دادند.۲ هزار و ۲۳۶ تن از شهروندان این کشور در اثر ابتلا به وبا جان باخته اند


در حال حاضر ۵۰۰ هزار کودک یمنی به مرز مرگ نزدیک شده اند
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *