يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
 
۰

زیارت عاشورا حدیثی قدسی و کلام خداوند است

يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 577635
ارشناس علوم قرآنی گفت: وقتی به مضامین زیارت عاشورا اعم از محتوا و سند آن نگاه شود معلوم می شود که به عنوان حدیث قدسی از جانب خداوند متعال به بندگان رسیده است.
زیارت عاشورا حدیثی قدسی و کلام خداوند است
به گزارش جهان نيوز،  حجت الاسلام والمسلمین محمد باقریان کارشناس علوم قرآنی درباره زیارت عاشورا گفت: وقتی به مضامین زیارت عاشورا اعم از محتوا و سند آن نگاه شود معلوم می شود که به عنوان حدیث قدسی از جانب خداوند متعال به بندگان رسیده است.

وی افزود: دعا و زیارت ها گنجینه ای از معرفت هستند و زیارت عاشورا آیین نامه زندگی شیعی است یعنی یک شیعه اگر بخواهد زندگی کند باید اصولی را رعایت کند که در زیارت عاشورا بیان شده است. ارتباط با امام حسین(ع)، دو مرتبه ارتباط با حضرت ولی عصر(عج)، خواسته ها، تولی و تبری، دوست داشتن دوستان خدا و دشمن شمردن دشمنان خدا و معرفت مسائلی در زیارت عاشورا هستند که به ما نشان می دهند باید هر روز این زیارت را بخوانیم.

حجت الاسلام والمسلمین باقریان از زیارت عاشورا به عنوان آیین نامه اشاره و اظهار کرد: باید به این زیارت که مانند آیین نامه ای از دستورالعمل های زندگی است مراجعه و آن را یاد گرفت و عمل کرد. سفارش شده است که امام محمدباقر(ع) به علقمه فرمود: "اگرتوانستید زیارت عاشورا را هر روز بخوانید".

وی درباره محتوای زیارت عاشورا توضیح داد: می توان به مضامینی که در آن بیان شده توجه کرد. هر روز این دعا خوانده شده و با اولیای الهی ارتباط برقرار شود. مخاطبان می توانند به مفاتیح الجنان مراجعه کنند و زیارت عاشورا که بر آن تأکید شده خوانده و به آن عمل کنند. این زیارت به طور خاص از امام محمد باقر و امام جعفر صادق(ع) روایت شده است. اکثر ادعیه و زیارات شیعیان از این دو امام بزرگوار است. روایت دیگری نیز از امام هادی(ع) درباره زیارت عاشورا توصیه شده است که فرمود: "اگر افراد نخواستند آن قسمت از زیارت را که صد لعن دارد تکرار کنند تنها عبارت اللهم العن جمیعا را 100 مرتبه بیان کنند".

این کارشناس علوم قرآنی خاطر نشان کرد: خواندن زیارت عاشورا در شب ها و روزهای مبارک توصیه شده است و ثواب بسیار دارد.

منبع:میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *