چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - 11 Dec 2019
 
۰
امانی:

فرافکنی آل سعود پیامد شکست در یمن است

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب: 574718
رئیس سابق دفتر حافظ منافع ایران در مصر گفت: سعودی‌ها در مقابله با مردم یمن شکست خورده‌اند و با فرافکنی وانمود می‌کنند ایران در یمن حضور دارد.
فرافکنی آل سعود پیامد شکست در یمن است
به گزارش جهان نيوز، مجتبی امانی رئیس سابق دفتر حافظ منافع ایران در مصر و کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا با اشاره به اظهارات اخیر نیکی هیلی درباره کمک ایران به انصارالله در یمن، اظهار کرد: رفتار نماینده آمریکا در سازمان ملل نشان دهنده این موضوع است که سعودی‌ها در مقابله با مردم یمن شکست خورده‌اند و با فرافکنی   وانمود می‌کنند ایران در یمن حضور دارد.

رئیس سابق دفتر حافظ منافع ایران در مصر بیان کرد: در این میان  آمریکایی‌ها هم به علت اینکه منافعی دارند، ادعای سعودی‌ها را پوشش  و آن را تبلیغاتی می‌کنند، زیرا  بروز تنش و درگیری بین ایران و عربستان از نظر آمریکا مطلوب است و آنها به دنبال اهداف کلان در این باره هستند.

وی ادامه داد: سعودی‌ها به دنبال آن هستند که به گونه‌ای پای آمریکا را به درگیری یمن بکشند و بحران به وجود آمده را در سطح منطقه گسترش دهند. 

امانی با اشاره به اینکه سعودی‌ها مدت زیادی است که در یمن شکست خورده‌اند، تصریح کرد: تلاش‌هایی که برای گسترش بحران در منطقه و کشیدن پای ایران به این میدان  صورت می‌گیرد در جهت ناکامی‌های سعودی در لبنان، سوریه و عراق است.

 رئیس سابق دفتر حافظ منافع ایران در مصر افزود: با توجه به اینکه سعودی‌ها با پرداخت پول به دبیرکل سابق سازمان ملل،  جنایات و کودک‌کشی خود در یمن را پاکسازی کردند همین مسیر را نیز در مورد سیاستمداران آمریکایی در پیش گرفته‌اند تا پای آنها را به میدان رقابت خود با ایران باز کنند، بنابراین اظهارات نیکی هیلی نیز در همین چارچوب جای می‌گیرد. 

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *