يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 21 Oct 2018
 
۳
۲
نظر قرآن کریم چیست؟

حجاب مُهم نیست، دلت پاک باشه!

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸
انسان وقتی در مقام بندگی قرار می‌گیرد نباید به سلیقه خود عمل کند بلکه باید تسلیم محض پروردگار باشد. مانند سربازی که در پادگان وارد می‌شود و سلیقه خود را کنار می‌گذارد و تسلیم قوانین نظامی می‌گردد.
حجاب مُهم نیست، دلت پاک باشه!
جهان نيوز - دکتر محمد لطفی زاده: حجاب، حکم صریح قرآنی و دستور الهی است و البته فلسفه آن هم تا حدودی برای نسل امروز روشن است. با این حال هرچند که حجاب در اسلام از ضروریات است برخی با این توجیه که دل مُهم است و با شعار (دلت پاک باشه) از این حکم الهی و واجب شرعی چشم‌پوشی می‌کنند.
 
آیا براستی ما می‌توانیم هر طور خواستیم مسلمانی کنیم؟ در این باره خوب است به قرآن کریم نگاهی داشته باشیم. در سوره مبارکه بقره، آیه 128 اینطور می‌خوانیم که وقتی حضرت ابراهیم و اسماعیل علیهما‌السلام خانه کعبه را بنا کردند از خدای سبحان درخواستی داشتند. این درخواست، پاسخ شبهه مورد بحث ما است.
 
آنان به خدای سبحان عرضه داشتند: (وَ اَرِنا مَناسِکَنا) یعنی خدایا راه و روش بندگی و عبادت را به ما نشان بده.
 
از این آیه معلوم می‌شود انسان وقتی در مقام بندگی قرار می‌گیرد نباید به سلیقه خود عمل کند بلکه باید تسلیم محض پروردگار باشد. مانند سربازی که در پادگان وارد می‌شود و سلیقه خود را کنار می‌گذارد و تسلیم قوانین نظامی می‌گردد. چنین سربازی نمی‌تواند بگوید من هر طور خواستم لباس می‌پوشم و به هر شکل دلم خواست چون نیت خوبی دارم به دیگران احترام می‌گذارم و در عین حال نظامی هم هستم!
 
پس اینکه بگوییم نماز می‌خوانیم ولی حجاب نداریم مخالف رویّه‌ی قرآنی است چه آنکه همین قرآن کریم نیز (نُؤمِنُ بِبَعض وَ نَکفُرُ بِبَعض) یعنی بخشی از دین را قبول کرده و به بخشی دیگر بی‌اهمیت باشیم را تقبیح نموده است.
 
امید که همه ما ملتزم به ضوابط شرعی در همه عرصه‌های زندگی باشیم.
کد مطلب: 574294
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نه دلت پاک نباشه ولی حجاب داشته باشه مهمه !
Iran, Islamic Republic of
حجاب خاص مسلمان یا مسیحی یا یهودی حقیقی است نباشی حجاب هم نداری. حجاب فطریست کسی که فطرتش را خاک گرفته حجاب ندارد. حجاب خاص انسان است حیوان حجاب ندارد. حجاب خاص کسیست که معتقد به قیامت است کسی که اعتقاد به قیامت ندارد حجاب ندارد. حجاب لباس عفت است کسی که ندارد حجاب هم ندارد. حجاب پرچم مبارزه است کسی که اهل مبارزه نیست حجاب ندارد. حجاب ایمان است کسی که ایمان ندارد حجاب ندارد.کسی که حجاب دارد پوشش هم دارد ولی کسی که پوشش دارد حتما حجاب ندارد. حجاب هدیه خدا است بی ادب هدیه را نمی پذیرد. حجاب را خدا لباس خوبان خواسته است.