جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ - 20 Jul 2018
 
۴
۹

موشک و ما ادراک ما الموشک؟!

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
سعودی ها در طول 10-15 سال گذشته بالغ بر یک هزار میلیارد دلار سلاح پیشرفته از آمریکا و انگلیس خریده اند اما اکنون آن سلاح ها به جای اینکه برایشان قدرت بیاورد ، مایه بدبختی شان شده است. چه بسا با خود می گویند کاش با یمن سرشاخ نمی شدیم و این چنین ، مشت مان با تحقیر گشوده نمی شد.
موشک و ما ادراک ما الموشک؟!
گروه سیاسی جهان نيوز، محمد ایمانی: موشک هایی که مقاومت یمن به ریاض شلیک کرد، معادله به هم زن است و به همین دلیل، داد آمریکا و عربستان را درآورده است. طبق فرمول قدیمی، قدرت ها با وارد کردن میزان مشخصی از فشار و سرکوب و جنایت، دولت یا ملت ضعیف تر را که مقاومت می کرد، به تسلیم وا می داشتند اما اکنون هر کشور عضور محور مقاومت در منطقه نه تنها جا نمی زند بلکه برگ های غافلگیر کننده ای را رو می کند که این معادله را به می ریزد.

آمریکا پس از فروپاشی رژیم پهلوی، به ناچار عربستان را ژاندارم  و دست بزن خود در منطقه کرد. جاه طلبی مزید بر علت شد و آل سعود را به جنایت و خیانت علیه ملت های لبنان و عراق و سوریه و بحرین و یمن سوق داد. اما آنها در هر مداخله مستقیم و غیر مستقیم با ناکامی روبرو شدند. آخرین بار، عربستانبا وحشی گری تمام به یمن حمله کرد و نسل کشی راه انداخت؛ تا ظرف چند هفته ضمن تسخیر صنعا، قدرت خود را به رخ بکشد.

اکنون بیش از دوسال از شروع حمله می گذرد و در حالی که ژاندارم آمریکا در باتلاق گیر افتاده، ملت_دولت یمن مدام ضربات حیثیتی جدید به حریف وارد می کند. موشکی های یمنی که به مراکز حساس ریاض اصابت می کند، بی اندازه در برابر قدرتمند نمایی عربستان، تحقیر آمیز و  حیثیت سوز بوده است.

وقتی دولتی ادعای کدخدایی درمیان همسایگان می کند و آنها را اقمار خود می شمارد، هزینه تحقیر او چند موشک دقیق و نقطه زن است. حزب الله لبنان - که اکنون 100 هزار موشک دارد- سال 2006 با همین شگرد، حیثیت اسرائیل را با خاک هم سطح کرد .

سعودی ها در طول 10-15 سال گذشته بالغ بر یک هزار میلیارد دلار سلاح پیشرفته از آمریکا و انگلیس خریده اند اما اکنون آن سلاح ها به جای اینکه برایشان قدرت بیاورد ، مایه بدبختی شان شده است. چه بسا با خود می گویند کاش با یمن سرشاخ نمی شدیم و این چنین ، مشت مان با تحقیر گشوده نمی شد.

آل سعود ، هم از سوی آمریکایی که با 20 هزار میلیارد دلار بدهی، بدهکار ترین کشور دنیاست، دوشیده شدند و هم با ورود به جنگ مستقیم در یمن و رجزخوانی های کذایی برای پیروزی، آبرویشان نزد رفقا و رقبا رفت.

اکنون در بلوک متحدان عربستان، نه عراق دیده می شود و نه قطر و یمن. لبنان هم که جزو اقمار ریاض شمرده می شد، این بار در ماجرای احمقانه گروگانگیری سعد حریری، کاملا خلاف تصور سعودی ها عمل کرد و به جای برآشفتن علیه حزب الله، نسبت به اقدام توهین آمیز عربستان انزجار نشان داد. شما بگویید: حال و روز حاکمان ریاض چگونه باید باشد؟ همین طور، حال و روز حاکمان آمریکا ؟ اکنون موازنه جدید قدرت ، خلاف اراده و برآورد آمریکا و آل سعود و اسرائیل، در حال ساخته شدن و برآمدن است. همه هارت و هورت اخیر آنها درباره موشک ها، زیر سر همین تغییر بزرگ است.

موشک! Missile and what do you know what Missile is؟! الصاروخ و ما ادراک ما الصاروخ_!؟ چه می دانید که موشک چیست؟ آمریکا و اسرائیل و عربستان با زبان بی زبانی می گویند موشک خیلی دردناک است!صرف نظر از برد موشک ها، امروز هر کشور عضو محور مقاومت، خود موشک می سازد. اما روح شهید حسن طهرانی مقدم در اعلا علیین با اولیا (ع) محشور باشد که راه عزتمندی و امکان "دفاع مشروع" (Defence Legitimate) از خود را گشود؛ روزگاری که با این عبارت دقیق شناخته می شود: دوران بزن در رو تمام شده است.
کد مطلب: 573325
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اگر یک موشک را دست عرب های وهابی بدهی با آن مثل چماق کار میکنند. چونکه خودشان نساخته اند و صرفا مصرف کننده هستند.
اما برای ما موشک سمبل و نماد اتکا به نیروهای داخل است . نماد خود باوری و خدا باوری . نماد عزت و پیشرفت. موشکهایی که شلیک نشده اقتدار و عزت ما را نشان میدهند.
قدرت موشک در موشک نیست . در افکاری است که آن موشک را ساخته است.
من من
Iran, Islamic Republic of
البته هم شما و هم نوسنده قدری بی راهه رفتید...
برخلاف نظر شما اینجوری نیست که عربها و عربستانی ها تنها خریدار و نظاره گر باشن و حتی بلد نباشن استفاده کنن... درسته که از نیروهای مزدور خارجی استفاده می کنن .. اما برخلاف حرف شما خودشون هم تا دلتون بواد هزینه کردن و خلبان نیروی نظای اموزش دادن.. برخلاف نظر شما دانشگاه ملک فهد رتبه و جایگاه بالایی داره و تعداد مقالات اونها هم افزایش قابل توجهی داشته.. از نظر سرمایه گزاری به جای خرید هم روند خیلی بهتری داشتن در ده سال گذشته...
حتی در همین یمن الان تقریبا نزدیک 70 درصد از یمن در اختیار نیروهای تحت حمایت عربستانه... بماند نابودی و ویرانی که در یمن ایجاد کردن....
اما اینکه پیروز واقعی این جنگها نشدن علت داره... اینکه طرف مقابلشون دارای روحیه اعتقادیه و مقاومت و شهادت رو بالاتر میدونه... و اینکه مثلا کشورشون ویران بشه یا غذایی برای خوردن نداشته باشن اولیتشون نیست بلکه دفاع از ارزشهاششون اولویته...
اینکه فکر کنید عربها یه مشت افراد نادان هستن خنده داره...
Iran, Islamic Republic of
واذا اصاب الارض یجب الپوشک
Iran, Islamic Republic of
یمن باید نفتکش های عربستان را هدف قرار بدهد و پرتاب موشک به سوی ریاض را افزایش بدهد که پیروزی نزدیک است ان شاءالله .
Iran, Islamic Republic of
نگرانی امریکا نشان از ضعف و مستاصل شدن انها در منطقه است و با این شامورتی بازی ها فکر میکنند میتونند با ایران وارد جنگ شوند .خوب بسم الله ما اماده دفاعیم؟منتها شما شروع کن ببین چطوری تو واسراییل و شرکای شما در منطقه به چیز خوردن بیفتید؟از طرفی هم احتمال داره میخواهند برجام موشکی را به جماعت خائن داخلی تحمیل کنند
Netherlands
متاسفانه اشتباه می کنید.... طبق اخبار سایت های عربی هیئت مذاکره کننده ایران در حین مذاکرات برجام تعهد داده است ایران تا ۵ سال هیچ موشک بالستیکی به هیچ کشوری نخواهد فروخت....سر و صدای امریکایی ها برای این نیست که عربستان دردش آمده برای این است که ما را متهم به فروش موشک و نقض تعهدنامه مان کرده و بعد یا تحریمهای جدیدی بگذارد تا بعد چند سال ملت مثل موضوع هسته ای وابدهند و از موشکها بگذرند... یا به این بهانه همین چند خطی از برجام را هم که اجرا کرده زیرش بزند....
Iran, Islamic Republic of
خوب ایران هم اعلام کند اگر واقعا سند را به نام ما می زنید واقعا به یمنی ها موشکی می رسانیم که همتون وهابی ها ی خوک دنباله رو زنیکه نجس امریکایی که نتونید راه بروید! یه اقتدار دیپلماسی غیر توئیتی واجب الاجراست .
Iran, Islamic Republic of
آمریکا شیطان بزرگ است.
مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
یمنی ها پوزه آمریکا و عربستان را به خاک خواهند مالید.