يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
 
۵
۹

واقعیات اعجاب آور و قابل تامل درباره قرآن کریم

پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
کد مطلب: 573008
قرآن کریم از معجزات پیامبر اکرم (ص) است که میتوانید با مطالعه آن به اطلاعات جامعی برسید.
واقعیات اعجاب آور و قابل تامل درباره قرآن کریم
به گزارش جهان نيوز، رسالت حضرت محمد (ص)، در آخرین دوره از پیامبران نشانه‌ای برای اِکمال دین از سوی پروردگار بود. دینی که با نام اسلام و راهنمایی پیامبر خاتم (ص) چراغ هدایت را برای مسلمانان روشن کرد و مسیر سعادت و رستگاری را به وسیله ملکه وحی جبرئیل به پیامبر اکرم (ص) در قالب کتابی الهی مانند دیگر ادیان هموار‌تر شد.

این کتاب نیز، مانند تورات حضرت موسی (ص)، زبور حضرت داوود (ع) و انجیل حضرت عیسی (ع)، یکتا پرستی را در زمانه‌ای که جهل و نادانی فراگیر شده بود، بیان کرد و صدای حقانیت را به وسیله رسول الله (ص) و پنج تن آل عبا (ع) به گوش جهانیان رساند.

قرآن کریم، به عنوان یکی از مهمترین معجزات پیامبر اکرم (ص) و همچنین بالاترین کتاب الهی، در خود علاوه بر اشاره به قوانین و حقوق در جامعه اسلامی، نگاه ویژه‌ای به جهاد در راه خدا، تربیت فرزندان و خانواده، نوع سبک زندگی و ... دارد؛ و در بیانی شیوا و رسا، مفاهیم الهی، ضرب المثل ها، داستان‌های قرآنی و آداب زندگی، توسط حضرت امیرالمومنین (ع) تدوین و جمع آوری شده است.
 
 
شناسنامه قرآن
نام قرآن یک کلمه ی عبری و
 اسم اصلی آن فرقان است.
 
بزرگترین آیه آیه ی ۲۸۲ سوره ی بقره
لقب مجید کوچکترین آیه کلمه (طه) از سوره بیستم
زبان عربی تعداد سوره های مکی ۸۲ سوره
زمان نزول ماه رمضان , شب قدر تعداد سوره های مدنی ۲۰ سوره
محل نزول مکه مکرمه, غار حرا تعداد سوره های مکی و مدنی ۱۲ سوره
فرستنده الله جل جلاله سوره نصف قرآن سوره کهف
ملکه وحی حضرت جبرئیل مادر قرآن فاتحه سوره ی
گیرنده حضرت محمد (ص) قلب قرآن یس سوره ی
تعداد وحی 24000 مرتبه عروس قرآن سوره ی الرحمن
مدت نزول ۲۳ سال سوره ای که دو بسم الله دارد نمل
اولین آیه إقرا باسم ربک الذی خلق سوره ای که بسم الله ندارد توبه
اولین سوره العلق تعداد حزب ۱۲۰ حزب
آخرین سوره النصر سوره ای که در تمام آیات اسم الله دارد مجادله
آخرین آیه الیوم اکملت لکم دینکم تعدا آیات ۶۲۳۶ آیه
تعداد جزء 30 جزء تعداد کلمات ۷۷۴۳۹ کلمه
تعداد سوره ۱۱۴ سوره تعداد حروف کل قرآن ۳۳۰۷۳۳ حروف
با عظمت‌ترین آیه
آیت الکرسی

تعداد نقطه ها

۱۰۵۶۸۴نقطه
طولانی‌ترین سوره سوره بقره قرآن به سه قسمت تقسیم شده وحدانیت خدا ، قصص ، احکام
کوتاه‌ترین سوره
سوره کوثر
سوره ای که سه بار خواندن آن حکم ختم قرآن را دارد
سوره ی اخلاص
 
یکی از نکات جالب و قابل تأمل در قرآن مجید، برابری و عدالت است، در زمان نزول این کتاب الهی، چرتکه و یا هر وسیله امروزی برای محاسبات وجود نداشت، اما به خوبی می‌توان برابری و زوج بودن را در میان شگفتی‌های قرآن درک کرد.

واقعیت اعجاب‌آور این است که تعداد دفعاتی که کلمه مرد در قرآن دیده می‌شود ۲۴ مرتبه و تعداد دفعاتی که کلمه زن در قرآن دیده می‌شود هم ۲۴ مرتبه است، درنتیجه، نه تنها این عبارت از نظر دستوری صحیح است، بلکه از نظر ریاضیات نیز کاملاً بی‌اشکال بوده، همچنین این برقراری توازن بین دیگر مسائل نیز دیده می‌شود.

دنیا ۱۱۵ / آخرت ۱۱۵- ملائک ۸۸ / شیطان ۸۸- زندگی ۱۴۵ / مرگ ۱۴- سود ۵۰ / زیان ۵۰- ملت (مردم) ۵۰ / پیامبران ۵۰- ابلیس ۱۱ / پناه جستن از شر ابلیس ۱۱- مصیبت ۷۵ / شکر ۷۵- صدقه ٧٣ / رضایت ٧٣- فریب خوردگان (گمراه شدگان) ۱۷ / مردگان (مردم مرده) ١٧- مسلمین ۴١ / جهاد ۴١- طلا ۸ / زندگی راحت ٨- جادو ۶٠ / فتنه ۶٠ - زکات ٣٢ / برکت ٣٢ - ذهن ۴٩ / نور ۴٩ - زبان ٢۵ / موعظه (گفتار، اندرز) ٢۵ - آرزو ٨ / ترس ٨ - آشکارا سخن گفتن (سخنرانی) ١٨ / تبلیغ کردن ١٨ - سختی ١١۴ / صبر ١١۴ - محمد (ص) ۴ / شریعت (آموزه‌های حضرت محمد (ص)) ۴ .
 
دانستنی‌های شناسنامه قرآن
 
جالب است که نگاهی به دفعات تکرار کلمات زیر در قرآن داشته باشیم چراکه نماز ۵، ماه ١٢، روز ٣۶۵ از آن‌ها یاد شده است. همچنین دریا ۳۲، زمین (خشکی) ۱۳ بار آمده است که در یک جمع و ضرب ساده به مساحت دریا‌ها و خشکی‌های سطح زمین پی برد.

دریا + خشکی = ۴۵=۱۳+۳۲ که دریا = %۱۱۱۱۱۱۱/۷۱= ۱۰۰ × ۴۵/۳۲ و خشکی = % ۸۸۸۸۸۸۸۹/۲۸ = ۱۰۰ × ۴۵/۱۳.

دانش بشری اخیراً اثبات نموده که آب ۱۱۱/۷۱% و خشکی ۸۸۹/۲۸ % از کره زمین را فراگرفته است. از سوره قمر تا آخر قرآن ۱۳۸۹ آیه وجود دارد و سال ۱۳۸۹ قمری برابر ۱۹۶۹ میلادی است که تاریخ فتح ماه توسط بشر است.
 
در تمام حیوانات، تعداد کروموزوم‌های حیوان نر و ماده برابر است و زنبور عسل تنها حیوانی است که ساختار کروموزومی آن با سایر حیوانات متفاوت است، زیرا زنبور ماده ۱۶ جفت کروموزوم دارد در حالی که زنبور نر ۱۶ تک کروموزوم دارد و جالب است که شانزدهمین سوره قرآن به نام زنبور عسل (نحل) نام گذاری شده است.
همچنین در چند جای قرآن کلمه حمیر (الاغ) همراه نام سایر چهارپایان به کار رفته است، اما تنها در دو آیه قرآن نام این حیوان به تنهایی ذکر شده است. انکر الاَصوات لصوت الحمیر (لقمان) و، مثل الذین حملوا التورات ثم لم یحملو‌ها کمثل الحمار یحمل اسفارا (جمعه) این حیوان ۳۱ جفت کروموزوم یعنی ۶۲ کروموزوم دارد و این دو سوره سوره‌های ۳۱ و ۶۲ قرآن هستند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رامین
United Arab Emirates
سبحان الله
تشکر از شما که گاها تلنگری به ما میزنید
Iran, Islamic Republic of
«گاهاً» نه مجیدجان! از این به بعد بنویس:«گاهی»
Canada
خود قرآن می فرماید: قرآن. بعد شما می گید این اسم (قران) اسم اصلی نیست و اصلش یک چیز دیگه است؟؟

بهتر بود می گفتید این کتاب اسامی دیگه ای هم داره مثل فلان
میثم
Iran, Islamic Republic of
سلام من با نرم افزار قرآنی زدم اعداد بالا بدست نیومد
مهدی ابن رسول
Iran, Islamic Republic of
سلام
اگر امکان دارد یک مورد که در نرم افزار تست کردید را برای نمونه و اثبات ادعا خود کامنت کنید
متشکریم
Iran, Islamic Republic of
بسم الله.سلام تشکر از انتخاب این موضوع اما برای این موضوع منابع خیلی معتبر تری هم هست که انتشار داریم جهان نیوز این مطلب ضعیف و دم دستی رو نذاره. مثلاً در مورد نام قرآن حداقل میتونید یه جست و جوی ساده تو المیزان داشته باشین یا این گزارش های عددی آخر که صحتش محل تردیده. در مورد ترتیب سورهای قرآن خیلی اختلاف نظر هست. به نظرم مطالب خیلی قوی تر در مورد اعجاز عددی قرآن هست که با یه سرچ ساده میتونین پیدا کنین.تشکر
Iran, Islamic Republic of
در مورد فتح ماه باید بگویم این یک دروغ بسیار بسیار بزرگ آمریکا به دنیا بود که به کمک استودیوی والت‌دیزنی و با پیشرفته‌ترین امکانات آن زمان ساخته شده بود. حتی هالیوود چند سال پیش با ساختن فیلم «کاپریکورن یک» نمونة همان دروغ را به مردم دنیا ثابت کرد. اگر آمریکا توانسته بود کرة ماه را فتح کند، آن هم با تکنولوژی آن زمان، حتماً تا این زمان در ماه یک پایگاه نظامی-جاسوسی ساخته بود و تمام دنیا را از آنجا تهدید می‌کرد. این دروغ در آن زمان برای مقابله با ابرقدرت شوروی بود؛ نمونة همین دروغ بزرگ را در زمان رونالد ریگان با پروژة جنگ ستارگان تکرار کردند. بنا بر این برای عدد 1389 یک دلیل و مستند دیگر پیدا کنید. در عین حال، معجزات قرآن بسیار بیشتر از عقل بشر است.
Iran, Islamic Republic of
ضمن تایید مطلب شما، قابل ذکر است که حجم انبوه مطالب در فضای مجازی در رد و بعضا تایید وقوع چنین سفری خود مشکوک است.
ابهام بزرگ سکوت شوروی سابق و روسیه امروز در این مورد است.
صرفنظر از اینکه این سفر انجام شده باشد یا نه، دلائل مبهم نگه داشتن موضوع جای تامل دارد. این ابهام در خدمت کدام اهداف است؟ مطمئنا ملت ها با ابهامات زیادی خصوصا در مورد سیاسیون و کلا تاریخ مواجه بوده و تا دم مرگ هم موضوع برایشان روشن نشده. تاثیر این ابهامات بر سرگذشت و سرنوشت بشر چه بوده و چه خواهد بود؟ هر چند که هر ابهامی مدتی ما را مشغول کرده و سپس فراموش میکنیم.
Iran, Islamic Republic of
سبحان الله ، سبحان الله ، سبحان الله