سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - 23 Oct 2018
 
۰
۱۲

راز بیست سال سرپا ماندن اصلاحات

پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۰
حسب اظهارات حجاریان جنبش اصلاحات از دیدن اقشار فقیر و محروم از «عدالت» غفلت کرد و غفلت از عدالت باعث شد تا عده‌ای با شعارهای پوپولیستی و پخش پول به صحنه بیایند و خود را مدافع عدالت معرفی کنند.
راز بیست سال سرپا ماندن اصلاحات
گروه سیاسی جهان نيوز: داریوش سجادی از همکاران سابق نشریات اصلاح طلب و از روزنامه نگاران مقیم آمریکا طی یادداشتی نوشته است: اظهارات جدید سعید حجاریان و تصریح ایشان بر این نکته که «اصلاحات حال و روز خوبی ندارد» ظاهرا تلاشی است آسیب شناسانه برای بهبود حال و روز جنبش اصلاح طلبی که ایشان مطمح نظر دارند.

حسب اظهارات حجاریان جنبش اصلاحات از دیدن اقشار فقیر و محروم از «عدالت» غفلت کرد و غفلت از عدالت باعث شد تا عده‌ای با شعارهای پوپولیستی و پخش پول به صحنه بیایند و خود را مدافع عدالت معرفی کنند.

خیر جناب حجاریان!

با فرض پذیرش صداقت و حسن نیت تان، گریزی از این واقعیت نمی توانید داشته باشید که هنوز هم مطلب را نگرفته و متوجه نیستید از کجا خودتان و جنبش تان مبتلابه کژراهه شد!؟

هر چند دوری از طبقات محروم و بی توجهی به مطالبات ایشان و تکیه صرف به منویات و ارزش ها و نیازهای ثانویه «طبقه متوسط» بیت الغزل کسر قابل توجهی از اصلاح طلبان بود و هست و هر چند چنین خبطی واقعیت دارد و  تصحیح آن امر مبارکی است اما چیزی که هنوز ایشان بدان بی توجه اند آن است که محروم نوازی ادا درآوردن یا خلعت نیست تا به اقتضاء آن را پوشید و عند الاقتضاء آن را آویخت!

گوئی طبقات محروم توده هائی بی شکل و بی هویت و فاقد درک و فهم و شعور و شخصیت و رعایائی مستمند و یتیمانی مستحق بنده نوازی اند که در گوشه ای نشسته و چشم انتظار آنند تا «از ما بهترانی» بمنظور کسب اقبال، منت گذاشته و از سر لطف و احسان دست تفقد خود را بر سر ایشان بکشند! *

خیر آقای حجاریان!
محروم نوازی «پُز روشنفکری» نیست تا به اقتفای قدرت «مهتران» را بر «کهتران» مانوس سازد!
غایت قُصوآی چنان تواضع کردنی، تظاهر کردنی است از جنس تصنع!

جناب حجاریان هر چند از سر عجز فرموده اند:
اصلاحات حال و روز خوبی ندارند ولی تنها راه رهایی کشور از معضلات همین اصلاحات است و هنوز هیچ بدیلی در مقابل آن وجود ندارد.

اما همان طور که شخصا و پیشتر خدمت ایشان معروض داشتم:
درد امروز جامعه ایران اصلاحات در حکومت نیست و قبل از هر اصلاحی همت خود را می بایست صرف درمان و استعلاج آلام روحی ـ روانی خودتان و جماعتی فرمائید که در برزخ هویت و منجلاب منیت، خودفریبی می کنند!
آن مزاری که از ۷۶ تاکنون بر سرش بی تابی می کنید چیزی جز قبری خالی نیست! در این قبر چیزی جز نفرت نانباشتید!

بالغ بر ۲۰ سال است جنبش مسمی به اصلاح طلبی تان را با حربه «هیولاسالاری» تنها مستظهر به نفرت از رقیب کرده و با  ترویج ترس از رقیب و فریب و ارعاب مردم با این هشدار که «اگه به ما رای ندیدن هیولاها می خورن تان»! برای مانائی تان در قدرت صحنه آرائی فرموده اید.

شادروان علامه محمدتقی جعفری داستان شیرینی را مطرح می کرد که مصداق اصلاح طلبی مبتلابه امروز آقایان است.
به گفته علامه در مدینه مردی بغایت کریه المنظر و زشت روی زندگی می کرد که هیچ زنی رغبت دیدنش را نداشت تا آنکه روزی زنی را دید که به ایشان اشاره می کند و می خواهد دنبالش برود! آن بنده خدا نیز مشعوف از آنکه بالاخره زنی ایشان را اقبال فرموده با اشتیاق بدنباش رفت تا آنکه وارد جواهر فروشی شد و زن به صاحب مغازه مرد زشت روی را نشان داد و گفت آن انگشتری که میخواستم برایم از تصویر شیطان بسازی شبیه ایشان باشد لطفا!

آقای حجاریان!
۲۰ سال است با موفقیت توانسته اید با «تجارت ترس» اصلاحات تان را سرپا نگه دارید! اما مانائی لزوما بمعنای حیثیتی استعلائی نیست!
کد مطلب: 572987
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
راز؟
تزویر و نفاق
Iran, Islamic Republic of
تنها راه نجات کشور اجرای انتخابات آزاد بدون دخالت شورای نگهبان است است و شورای نگهبان فقط باید در اجرای انتخابات نظارت داشته باشد که کسی تخلف نکندنه اینکه نفرات ریاست جمهوری را انتخاب بکند و بعد به مردم بگوید فقط در آیران اینان لیاقت دارند ریس جمهور شوند صد در صد اشتباه است وگرنه این آجر کجی که گذاشته شده است تا ثریا برود همچنان کج است و به سر منزل مقصود نخواهد رسید
علی اکبر
Iran, Islamic Republic of
کاندیداها ها باید حد اقلی از صلاحیتهارا داشته باشند
مرجع تشخیص این حد اقل ها هرجا باشد مورد نقد شما خواهد بود
Iran, Islamic Republic of
جناب حجاریان هر چند از سر عجز فرموده اند:
اصلاحات حال و روز خوبی ندارند ولی تنها راه رهایی کشور از معضلات همین اصلاحات است و هنوز هیچ بدیلی در مقابل آن وجود ندارد...

از قدیم گفتن کَل اگر طبیب بودی ،سرخود دوا نمودی!
اصلاحات عرضه داشت ،اول خودش رو سرپا میکرد! اصلاحات مونده ،چون فقط نق میزنه وآویزون جریاناتی میشه که سرپا هستند.
Iran, Islamic Republic of
حجاریان نسخه عملی برای اصلاح امور کشور بده ،بعد بگه راهی جز اصلاحات نیست.فقط دهان اصلاح طلبان است که کار میکند.ان هم فقط به نفرت پراکنی از رقیب.اقای سجادی به خوب نکته ای اشاره کرده است.
Iran, Islamic Republic of
اصلاحات عمرش خیلی بیشتر از 20 سال است
اصلاحات حاصل سلطنت زدگی 2500 ساله به ویژه امتداد فرهنگ دوزیستی دوره قاجار است
اصلاحات دشت بی فرهنگی ماست
چه رفتاری در قاجار هست که در اصلاحات نیست؟
غش و ضعف و مظلوم نمایی به سبک خان زاده قاجاری (مصدق)
Iran, Islamic Republic of
خیلی قلم خوبی دارند استاد سجادی
زنده باد
Iran, Islamic Republic of
به حق پنج تن آل عبا انشاالله به زمین گرم بخورند این اصلاحاتی ها که کشور را بدبخت کرده اند
Iran, Islamic Republic of
8 سال کشور دربست در اختیار شما اصولگرایان بود. انصافا خودت قضاوت کند در سال 84 کشور را در چه وضعیتی تحویل گرتید و در سال 92 با چه حال و روزی تحویل دادید.
Iran, Islamic Republic of
عزیزم! فعلا که کل فعالیت پنج ساله دولت منتخب شماها! یه تیکه کاغذ به اسم برجام بوده که کدخدا روزی یه بار الم شنگه به پا میکنه که پاره پاره اش میکنه! اون تیکه کاغذ رو هم با نابودی دستاورد هسته ای دولت قبل ،به دست اورد که هنر خودش نبود.
M.sh
Iran, Islamic Republic of
خجالت بکش ولی نمیکشی! خودت میگی ۸ سال ! بقیه سالها دست کی بودو چه گندهایی زده شد. اختلاس ۱۵۰۰۰میلیاردی رو کجای دلمون بزاریم(۵ برابر ۳۰۰۰ تاییش)‌ نابودی هسته ای رو چکار کنیم باهاش(در قبال رسیدن به سوخت ۲۰ درصد در ۸سال سیاه!!) رکود، تورم بیکاری ،تعطیلی وکانتینر کانتینر ورود قاچاق از معبرهای قانونی، اختلاس، حقوقهای نجومی، اشرافی گری، فتنه ۸۸، زندگی در مکانهای ۴۰ میلیاردی! و..... و..... و.....! حاصل دستپخت افسادطلبان هست. پس خاموش.
Iran, Islamic Republic of
انا لله و انا الیه راجعون
مرحوم اصلاحات به عاقبتش پیوست
بدین وسیله مجلس ختمی در بنیاد باران برگزار خواهد شد
سخنران محمد علی ابطحی
مداح حاج سعید حجاریان