شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - 15 Dec 2018
 
۱
۲

مرگ مشکوک پنج نوزاد در یک بیمارستان پایتخت!

چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹
بازپرس جنایی پایتخت دستور تحقیقات درباره مرگ مشکوک پنج نوزاد در یکی از بیمارستان‌های تهران را صادر کرد.
مرگ مشکوک پنج نوزاد در یک بیمارستان پایتخت!
به گزارش جهان نيوز، دیروز مسئول یکی از بیمارستان‌های جنوب پایتخت باحضور در شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران اعلام کرد پنج زن جوان در بیمارستان محل کارش زایمان کرده‌اند، اما نوزادان آنها که دو دختر و سه پسر بوده‌اند به دلایل مختلف در آنجا فوت کرده و خانواده‌های این افراد حاضر به تحویل گرفتن اجساد نوزادان نیستند. همین باعث بروز مشکلاتی شده است.

وی به بازپرس محسن مدیرروستا گفت: یکی از مادران 32 ساله بود که 30آبان امسال در بیمارستان پذیرش شد و پسرش را به دنیا آورد، چون مادر پیش از این دچار سقط جنین شده بود، فرزندش حالش بد بود و در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان به مدت 12 روز بستری شد و سرانجام 11 آذر امسال فرزند وی به دلیل نارسایی تنفسی فوت کرد.

مسئول بیمارستان ادامه داد: مادر دیگر 33 ساله بود که شامگاه 8 آذر امسال برای زایمان به بیمارستان آمد و به دلیل مشکلاتی که نوزاد داشت، او به مدت 10 روز بستری بود، اما یکباره حال دختر او بد شد. 20 دقیقه عملیات احیا روی او انجام دادیم، اما نوزاد فوت کرد. نمی‌دانیم علت مرگ او چه بود، اما سومین مادر زن جوانی بود که چند روز پیش دوقلو زایمان کرد که یکی از قل‌های پسر او به دلیل نامعلوم فوت شد. چهارمین مادر نیز چند روز پیش زایمان کرد، اما به خاطر این‌که بند ناف دو بار به دور گردن جنین پیچیده شده بود، نتوانستیم او را زنده متولد کنیم. پنجمین مادر 32ساله بود و دهم آذر امسال به بیمارستان آمد که فرزند دخترش را به دنیا آورد، اما روز بعد فرزندش فوت شد.

مسئول بیمارستان ادامه داد: مرگ همه این پنج فرزند را به خانواده‌هایشان اطلاع دادیم، اما آنها گمان می‌کنند در مرگ فرزندانشان تخلف پزشکی رخ داده به همین خاطر چند نفرشان به کلانتری 116 مولوی رفته و شکایت کرده‌اند. اکنون حاضر نیستند پیکر نوزادان را از بیمارستان تحویل بگیرند. می‌خواهیم که مرجع قضایی دراین باره تعیین تکلیف کند.

با توجه به اظهارات مسئول بیمارستان، قاضی پرونده از کارشناسان پزشکی قانونی خواست که درباره علت مرگ مشکوک این پنج نوزاد در بیمارستان اظهارنظر کنند. همچنین قرار شد از این پنج مادر تحقیق شود و اگر شکایتی از بیمارستان و کادر درمانی دارند، با حضور در دادسرای جنایی تهران، شکایت خود را اعلام کنند و بعد از مشخص شدن نظریه پزشکی‌قانونی درباره علت مرگ این پنج نوزاد جسدشان را برای خاکسپاری تحویل بگیرند.

منبع: جام جم
کد مطلب: 572717
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


متاسفانه تو بیمارستانهای ما زیاد دقت تو کار نیست.چون به چشم دیدم میگم.بچه خودم به دنیا امد نمیدونم چکار کرده بودم ولی یکی از دندنهاش مشکل پیدا کرده بود و هنگام تولد ریه هاش پر شده بود از مایع ده روز تمام بستری بود. اونجا هم هر روز صبح از بچه خون میگرفتن برای ازمایشهای الکی.اخرش با رضایت خودم امد خونه و خیلی سریع تر خوب شد.یکی دیگه از بستگان بچش 5 روز بیمارستان بوده پای بچه رو سوزونده بودن تا یک ماه گرفتار مداوا بود تا پوست پا ترمیم بشه.متاسفانه بعضی جاها نه دقت هست نه وجدان کاری.
Iran, Islamic Republic of
هیچ بقالی نمیگه ماست من تُرشه!
خب مشخصه مسئول بیمارستان از این مرگ ومیرها دفاع میکنه و میگه طبیعیه باید حرف والدین نوزادان رو شنید و مهمتر نظریه کارشناسان و پزشک قانونی رو ملاک قضاوت قرارداد