شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 20 Oct 2018
 
۰
۲

امید به زندگی در ایران به بیش از ۷۵ سال رسید

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶
رئیس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی گفت: امید به زندگی در ایران به بیش از ۷۵ سال رسیده که لازم است تا کیفیت زندگی و خدمات را نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.
امید به زندگی در ایران به بیش از ۷۵ سال رسید
به گزارش جهان نيوز ، احمد دلبری ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مرکز فرهنگی اجتماعی انوار آفتاب که در قم برگزار شد، اظهار داشت: توجه به سالمندان با توجه به افزایش روزافزون آن در جامعه امری ضروری و فوری است.
 
 وی بالا رفتن سن امید به زندگی در کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: به‌ پاس خدمات ارزنده دستگاه‌های بهداشتی، درمانی و رفاهی که در  کشور در طول سال‌های اخیر انجام‌شده امید به زندگی در ایران به بیش از 75 سال رسیده که لازم است تا کیفیت زندگی و خدمات را نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

رئیس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی کشور با اشاره به وضعیت نه‌چندان مناسب سالمندان کشور گفت:  سالمندان و بازنشستگان کشور وضعیت خوبی ندارند و شایسته است تا تمهیداتی را برای  بهبود وضعیت آن‌ها در کشور انجام شود.

دلبری  ادامه داد: امروز در کشور ما  به ازای هر 9 نفر فرد شاغل یک فرد بازنشسته وجود دارد که بسیار نگران‌کننده است و ادامه این روند این تناسب نیز وضعیت وخیم‌تری را بر خود خواهد گرفت.

رئیس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی کشور تصریح کرد: باید آمادگی‌های جدی برای دوران بازنشستگی در کشور ایجاد شود چراکه یک فرد تقریباً یک‌سوم عمر خود را در  آن سپری می‌کند و امروز  نیز بزرگ‌ترین درد سالمندان مشکلات درمانی و فقر نیست بلکه مشکل تنهایی  و افسردگی سالمندان به‌خاطر دوری از کانون خانواده  است.

 وی با اشاره به اهمیت توسعه و رشد مراکز روزانه نگهداری از سالمندان خاطرنشان کرد: رشد مراکز شبانه بهزیستی سالمندان در کشور مناسب و در حد قابل‌قبول بوده ولی شایسته است ایجاد مراکز نگهداری سالمندان به سمت‌وسوی مراقبت و نگهداری از سالمندان در منازل آن‌ها سوق پیدا کند.

رئیس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی کشور ابراز کرد: نیاز بخش بزرگی از سالمندان کشور خود مراقبتی نیست بلکه بسیاری از آن‌ها نیازمند خدمات مشاوره‌ای، علمی هستند و کار مهم مراکز نگهداری از سالمندان نیز باید حفظ نشاط و روحیه سالمندان و جلوگیری از افسردگی و دست دادن حالت تنهایی باشد.


منبع : تسنیم
کد مطلب: 572260
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


کاظم
Iran, Islamic Republic of
الکیه.!
Iran, Islamic Republic of
امید به زنده ماندن البته درست تره