شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - 17 Apr 2021
 
۰

کاهش مرگ و میر براثر ایدز

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 569907
دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: حدود ۲۱ میلیون انسان در جهان که با اچ آی وی زندگی می‌کنند که در حال حاضر به درمان دسترسی دارند و مرگ‌های ناشی از ایدز و موارد جدید عفونت، هر دو رو به کاهش است.
کاهش مرگ و میر براثر ایدز
به گزارش جهان نيوز، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی ایدز (اول دسامبر 2017 ) گفت: در این روز جهانی، من همه را به تجدید میثاق برای پایان بخشیدن به همه‌گیری ایدز و سپردن آن به آغوش تاریخ، فرا می‌خوانم.
متن کامل این پیام به شرح زیر است:
«جهان مسیر پایان بخشیدن به همه گیری ایدز تا سال 2030 را به خوبی می‌پیماید. حدود 21 میلیون انسان که با اچ آی وی زندگی می‌کنند در حال حاضر به درمان دسترسی دارند این عدد تا سال 2020 می بایست به 30 میلیون نفر برسد. مرگ‌های ناشی از ایدز و موارد جدید عفونت هر دو رو به کاهش می‌باشد. امید بسیار می‌رود که جهان بتواند از عهده تعهدات خود برآید ولی هنوز کارهای زیادی در پیش است.

متأسفانه بخش‌هایی از پاسخ به ایدز با کاستی مواجه است. در برخی مناطق دنیا، دستاوردهایی که به سختی کسب شده بود، در حال از دست رفتن و مرگ های ناشی از ایدز و موارد جدید عفونت هردو رو به افزایش است.
زنان و دختران، به‌خصوص در آفریقا، بیش از حد تحت تاثیر اچ آی وی هستند.

احتمال اینکه مردان از ابتلای خود به
اچ آی وی با خبر باشند، کمتر است و همچنین احتمال مراجعه‌شان برای درمان و در نتیجه احتمال انتقال توسط آنها بیشتر است. تعداد بسیار زیادی از مردم کماکان به خدمات مورد نیازشان جهت درمان بیماری و سالم ماندن، دسترسی ندارند.

در این روز جهانی ایدز، من همه را به تجدید میثاق برای پایان بخشیدن همه گیری ایدز و سپردن آن به آغوش تاریخ، فرا می خوانم.

منبع: فارس

 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *