سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
 
۰

طنز/ معما

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۳
کد مطلب: 567574
گفت: گاز ایران را وزارت نفت با قیمت بسیار ارزان به نروژ می‌فروشد، خیلی پائین‌تر از قیمتی که به ترکیه می‌فروشیم.
به گزارش جهان نيوز؛ روزنامه کیهان در گفت و شنود خود نوشت:
گفت: گاز ایران را وزارت نفت با قیمت بسیار ارزان به نروژ می‌فروشد، خیلی پائین‌تر از قیمتی که به ترکیه می‌فروشیم.
گفتم: خب! چرا؟! لااقل با همان قیمت بفروشیم که به ترکیه می فروشیم.
گفت: آقای زنگنه در مجلس به این سوال پاسخ داده و گفته است؛ ملاک قراردادن قیمت گاز ترکیه مثل کسی است که 4 دختر داشته، یکی را پسر شاه عقد کرده، حالا اگر بخواهد برای سه دختر دیگرش هم همین اتفاق بیفتد حتما دخترها ترشیده می‌شوند!
گفتم: این چه استدلالی است؟! اولا کشور نروژ خیلی ثروتمندتر از ترکیه است بنابراین باید به نروژ خیلی گران‌تر بفروشیم. ثانیا؛ این استدلال ایشان، نشان می‌دهد که چرا اصرار داشتند قراردادهای فروش نفت IPC محرمانه بماند! چون احتمالا چندتای دیگر از همین مثل و متَل‌ها ملاک قراردادها بوده است!
گفت: حالا، این مثال ایشان چه ربطی به قرارداد فروش گاز به نروژ دارد؟ و اصلا خود وزیر نفت می‌تواند توضیح بدهد که منظورش چه بوده است؟!
گفتم: شخصی در جمع دوستانش می‌گفت؛ این چیست که مستقیم تا اوج آسمان بالا می‌رود و مستقیم پائین می‌آید، هرگز به این طرف و آن طرف نمی‌رود ولی به همه جهان سر می‌زند؟! دوستانش هرچه به مغزشان فشار آوردند نتوانستند پاسخ این معما را پیدا کنند و به طرف گفتند، خودت بگو جوابش چیست؟ و طرف گفت؛ از شما چه پنهان که خودم هم نمی‌دانم!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *