جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 23 Feb 2018
 
۴
۱۳
رهبر انقلاب در دیدار با بسیجیان:

شکست دادن آمریکا در منطقه از معجزات انقلاب اسلامی است/عده‌ای بلندگوی دشمن شده‌اند و آیه یأس می‌خوانند/ به چشم خودمان مشاهده کردیم که می‌توانیم

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
یکی از شیوه‌های دشمن ناامید کردن جوان‌های ماست. متأسفانه عده‌ای بلندگوی دشمن شدند که همین چیزها را در فضای جامعه بپراکنند که آقا نمی‌شود در مقابل این‌ها ایستاد. چرا نمی‌شود؟ جمهوری اسلامی در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان ایستاده و در همه موارد بر دشمن پیروز شده.
شکست دادن آمریکا در منطقه از معجزات انقلاب اسلامی است/عده‌ای بلندگوی دشمن شده‌اند و آیه یأس می‌خوانند/ به چشم خودمان مشاهده کردیم که می‌توانیم
به گزارش جهان نيوز،حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور، بسیج را پدیده ای کم نظیر، گره گشا و از افتخارات امام راحل(ره) خواندند و با تأکید بر گسترش روحیه بسیجی به معنای «انگیزه و شوق و تلاش برای تحقق اهداف انقلاب و سربلندی و پیشرفت ایران»، افزودند: دشمن خصومت خود را از هر طرف تشدید کرده تا مقاومت برخاسته از تفکر انقلابی و اسلامی را در منطقه نابود کند اما جوانان و مردان مؤمن و پراستقامت، با دفع غده سرطانی تکفیری داعش، دشمنان را به زانو در آوردند و مفهوم ما می‌توانیم را بار دیگر برای همه اثبات کردند.

رهبر انقلاب اسلامی بسیج را به معنای گردآوری و استفاده از ظرفیت آحاد مردم و نیروی انسانی فعال، مجاهد و مبتکر خواندند و با تأکید بر اینکه اگر انقلاب اسلامی، بسیج را نداشت، با نقیصه و خلأ بزرگی مواجه بود، افزودند: سازمان مقاومت بسیج به عنوان یک مجموعه کارآمد، نمادی از بسیج عمومی مردمی است که وظایف حساس و مهمی برعهده دارد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به «سخن نو» انقلاب اسلامی برای بشریت گفتند: سخن نو انقلاب اسلامی این بود که جوامع انسانی می‌توانند به پیشرفت‌های مادی و علمی دست یابند و همزمان رضایت پروردگار را کسب و ارزشهای الهی را حفظ کنند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: تحقق چنین جامعه ای و دستیابی به پیشرفتهای مادی و اهداف والای معنوی، نیازمند بایدها و نبایدهایی است که «بی عدالتی، استبداد، فاصله طبقاتی و فساد عملی و فکری و غرق شدن در شهوات» از نبایدها و «اخلاص، احساس وظیفه، تلاش و مجاهدت، کار، و جلب رضایت خدا» از بایدها، است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: آن ساختار و قالبی که توانست مجموعه بایدها و نبایدها را در خود جمع کند، نظام جمهوری اسلامی بود.

ایشان گفتند: جمهوری اسلامی، با کمک و هدایت پروردگار و با بیداری و هوشیاری امام راحل و مجاهدت ملت توانست اسلام مورد آرزوی مسلمانان را در قالب یک نظام سیاسی محقق کندو پایه اولیه را بنا نهد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته این نظام سیاسی تا رسیدن به اهداف والای خود فاصله زیادی دارد ولی دستیابی به این اهداف با در صحنه بودن و تکیه بر نیروی انسانی مصمم و بااراده امکان پذیر است.

ایشان تأکید کردند: اگر آحاد نیروی انسانی، حرکت، هدف و شیوه بسیج را مبنای تلاش و فعالیت خود در میدانهای مختلف، قرار دهند، در واقع همه آحاد کشور بسیجی هستند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: وظیفه اصلی نیروی مقاومت بسیج این است که با هماهنگ سازی ظرفیت ها، اراده ها و ابتکارهای مردم بویژه جوانان، برای رسیدن به اهداف والای جمهوری اسلامی، هم افزایی ایجاد کند تا شاهد یک حرکت سازندگی و تولید و پیشرفت از جانب میلیونها نفر از آحاد مردم، در بخشهای مختلف باشیم.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به ادامه بی‌وقفه توطئه های دشمنان، از کسانی که از بازگو شدن و تکرار عنوان دشمن ناراحت می شوند، انتقاد کردند و افزودند: این افراد غافل متوجه نیستند که اگر دشمن مجال بیابد در وارد کردن ضربه هیچ تأملی نخواهد کرد، بنابراین بر اساس یک اصل عقلانی و جاودانه نباید عملی، سخنی و یا حالتی از خود نشان داد که دشمن را به توهم ضعف در صفوف ایرانیان بیندازد و او را به ضربه زدن و اعمال خصومت تشویق کند.

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به آیات قرآن کریم، ایستادگی در راه خدا را، هم موجب ثواب اخروی و هم باعث اجر دنیوی یعنی عزت و اقتدار و پیشرفت دانستند و افزودند: جمهوری اسلامی ۳۸ سال است با خصومتهای استکبار و صهیونیزم و ارتجاع درگیر بوده اما امروز صدها و یا شاید هزاران برابر، از اول انقلاب پیشرفته تر و مقتدرتر است و این، معنای پاداش دنیویِ ایستادگی و استقامت است.

رهبر انقلاب اسلامی، تحلیل درست از واقعیات کشور را ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: نباید با نگاه به برخی بی اعتقادی و بی اعتنایی ها، انقلاب و نظام اسلامی را ضعیف شده تصور کرد چرا که از اول انقلاب این مسائل وجود داشته است ضمن اینکه حرکت زیبا، شیوا و مبارک جوانان مؤمن، واقعیتی است که از همیشه، درخشان تر است.

ایشان، اثرگذاری نسل جوان و مؤمن کشور در منطقه را با وجود ندیدن و درک نکردن دوران انقلاب و امام و دفاع مقدس، از معجزات انقلاب اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: شما جوانان توانسته اید امریکای مستکبر را به زانو درآورید و شکست دهید.

رهبر انقلاب اسلامی عامل حقیقی نابودی و دفع غده سرطانی داعش را روحیه و احساس بسیجی خواندند و افزودند: دشمنان سعی کردند بوسیله این گروه تکفیری غیرانسانی، حادثه ای را علیه جریان مقاومت بوجود آورند اما جوانان مؤمن، با شوق و انگیزه وارد میدان مجاهدت شدند و دشمن را به زانو درآوردند.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از کسانی که با خواندن آیه یأس، ملاحظه و رودربایستی در مقابل قدرتها را تبلیغ می کنند، افزودند: چند توطئه پی در پی امریکا، صهیونیزم و ارتجاع در منطقه با اقتدار جمهوری اسلامی خنثی شد که یکی از آنها نابودی داعش بود، آیا این اثبات «ما می توانیم» نیست؟

حضرت آیت الله خامنه ای، نابودی این گروه تکفیریِ غیرانسانی را با همت جوانان و مردان مؤمن و تلاش کسانی که مقاومت را قبول دارند کاری بسیار بزرگ برشمردند و افزودند: در برخی از کشورهای همسایه نیز باور به توانایی در نابود کردن داعش وجود نداشت اما وقتی به میدان وارد شدند پیروزی را به چشم دیدند و پیام انقلاب اسلامی یعنی ما می توانیم را باور کردند ضمن اینکه انقلاب نیز نشان داد پیامهای بدیع و راهگشای خود را اینگونه و در عرصه عمل به افکار ملتها می رساند.

حضرت آیت الله خامنه ای، روحیه بسیجی یعنی انگیزه و شوق و تلاش را نیاز همه عرصه های علمی، اقتصادی، صنعتی و فرهنگی دانستند و افزودند: میلیونها نفر در سراسر کشور عضو سازمان بسیج نیستند اما بالقوه بسیجی‌اند که باید از این ظرفیت فوق العاده برای انجام دادن کارهای فراوان در عرصه های مختلف استفاده کرد.

ایشان حفظ بسیج را در گرو حفظ خصوصیات معتبر بسیج از جمله «بصیرت» و «دشمن شناسی» دانستند و افزودند: جوانان باید با درک ترفندهای مختلف دشمن در زمینه های فردی، خانوادگی و اجتماعی، این شیوه ها را خنثی کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، ناامید کردن جوانان و القای «ما نمی توانیم» را از شیوه های مهم بیگانگان خواندند و افزودند: متأسفانه عده ای در داخل، بلندگوی دشمن شده اند و نمونه های فراوان اثبات عینی توانایی های ملت و نظام را نادیده می گیرند.

حضرت آیت الله خامنه ای، «سرنگون کردن نظام مستبد و وابسته پادشاهی»، «ایجاد عوامل و عناصر پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی» و «توانایی نفوذ در افکار و اندیشه های ملتها» را از جمله نمونه های فراوان توانایی ملت ایران برشمردند و افزودند: از این پس نیز به توفیق الهی، انقلاب اسلامی با تکیه بر نسل جوان و مؤمن، حرکت در مسیر تحقق همه اهداف خود را ادامه خواهد داد.

ایشان، تجربه های مکرر و عینی ملت ایران را در عرصه «ما می توانیم» خاطرنشان کردند و افزودند: «ما می توانیم» مفهومی صرفاً اعتقادی نیست بلکه ملت ایران بارها به چشم خود و با همه وجود، آن را مشاهده و درک کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی، مجاهدت و ثبات قدم را از واجب ترین و مهمترین لوازم و عوامل پیشرفت خواندند و افزودند: باید درون خودتان، محیط پیرامون و عناصر مرتبط را ثابت قدم نگه دارید تا وعده پیروزی خدا محقق شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اهداف انقلاب در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی تأکید کردند: به لطف پروردگار ایران عزیز در آینده ای نه چندان دور به همه این اهداف خواهد رسید و نسل جوان معضلات اقتصادی را حل، پیشرفتهای علمی را مضاعف و مفاهیم و محتوای فرهنگی و قرآنی را در جامعه محقق خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر هوشیاری در مقابل دشمنان را توصیه کردند و افزودند: نیروهای مبتکر و مؤمن، برای ترفندها و شیوه های جدید دشمنان آماده باشند و با پیشگیری و پاسخ مناسب، به وظایف خود عمل کنند.

ایشان در پایان سخنانشان گفتند: از خداوند متعال مسألت می‌کنیم ارواح طیبه شهدای عزیز را که در عراق و سوریه مؤمنانه وارد میدان شدند، با اولیاء خود محشور فرماید.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه با اشاره به زوال تروریست‌های تکفیری و به حاشیه رانده‌شدن آمریکا در تحولات منطقه و واماندگی رژیم‌های وابسته و مرتجع، گفت: امروز دوست و دشمن خوب می‌دانند که دیگر رژیم صهیونیستی در حد و اندازه یک تهدید معتبر نیست و هر جنگ جدید، به محو این رژیم از جغرافیای سیاسی منجر خواهد شد.

فرمانده سپاه اولویت کنونی بسیج را کمک به مردم برای غلبه بر مشکلات زندگی خواند و افزود: حضور مؤثر در عملیات امداد و نجات برای دستگیری از مردم بحران‌زده و ارتقای امنیت محلات از مهمترین اولویت‌های بسیج است.

همچنین سردار غلامحسین غیب‌پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان گزارشی از برنامه‌ها و رویکردهای این سازمان، گفت: رویش نسل جدید مؤمن و انقلابی همچون حججی‌ها نویدبخش آن است که به برکت انقلاب اسلامی، بسیج به الگویی برای ملت‌های مسلمان و مستضعفان جهان تبدیل شود.

در ابتدای این دیدار نیز چند تن از فعالان و نمایندگان اقشار بسیج به بیان فعالیت‌ها و دیدگاههای خود پرداختند.
آقایان «حسن اسماعیلی- دکترای پزشکی»، «ابوالقاسم طالبی- کارگردان سینما»، «جلیل عرب‌خردمند- جراح مغز و اعصاب»، «مسعود حسن‌زاده- قهرمان جودو»، «علی غفاری- دکترای شیمی»، «سعید صوفی‌زاده- دکترای زراعت» و خانم «مرضیه عزتی‌وظیفه‌خواه- فعال امور زنان و خانواده» بر محورهای زیر تأکید کردند:

پیشنهاد ایجاد شورای عالی سازندگی و الزام دستگاهها به استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی
- لزوم توجه ویژه به مناطق محروم مرزی و حمایت از فعالیت گروههای جهادی
- لزوم تقویت فرهنگ بسیجی در عرصه هنر و توجه ویژه هنرمندان بسیجی به مشکلات مردم
- افزایش ظرفیت خدمات پزشکی به مناطق محروم
- تقویت گروههای جهادی در شهرک های صنعتی به منظور فعال سازی واحدهای غیرفعال
- برنامه‌ریزی برای افزایش عملکرد در محصولات راهبردیِ کشاورزی با حضور جهادی مهندسان بسیجی وآموزش کشاورزان
کد مطلب: 567369
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ولایت فقیه، ادامه راه انبیاء الهی است.
(انبیاء الهی، به دنبال هدایت مردم بودند و واجب الاطاعت. ولی فقیه نیز، به دنبال هدایت مردم است و واجب الاطاعت.)
جمشید
Iran, Islamic Republic of
از میان نعمات فراوانی که خدا به ما ارزانی داشته وَالله بِالله تَالله از دو نعمت بزرگی که از همه ما در قیامت سوال خواهد شد یکی نظام و یکی رهبری عزیز خواهد بود .
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت کند کسانی را که عمدا منفی دادند
Iran, Islamic Republic of
خب آمریکا را شکست دادیم. اصلا همه دنیا را شکست دادیم. حاصل چیست؟ با شکست امریکا مساله مردم سالاری، حقوق ملت، نداشتن دستگاه قضایی مستقل، دخالت نظامیان در سیاست، معضل آب، معضل محیط زیست، معضل اقتصاد، معضل بیکاری و امثالهم حل می شود؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
نظردهنده گرامی 15:48 که در مورد نابودی آمریکا، سؤال کردید! توجه بفرمایید؛
اولا آمریکا، دشمن ملت مسلمان ایران و ملت های مستقل است. فرض نه، باید دشمن را شکست داد. اگر دشمن را شکست ندهیم، به ما، ضربه خواهد زد.
حالا دشمنی آمریکا در چیست؟ در اینکه جمهوری اسلامی، با منافع مستکبرانه اش مخالفت میکند. رژیم غاصب صهیونیستی، یکی از این منافع مستکبرانه است. قدرتمند نشدن کشورهایی چون ایران و سوریه و عراق و کره شمالی و حتی چین و روسیه، به گونه ای که در مقابل مداخلات آمریکا در اروپا و آسیا، قدرت اظهار نظر نداشته باشند، بخش دیگری از اهداف آمریکاست. دسته بندی انسان ها و ایجاد تبعیض در سطح جهان به گونه ای که آسیا و آفریقا، همواره نقش کارگر و برده را در اقتصاد جهانی ایفا کنند، بخش دیگری از اهداف زیاده خواهانه آمریکاست. پذیرش این اهداف، یعنی عدم استقلال و قدرت یک ملت. بنابراین، مقابله با آمریکا، برای حفظ قدرت و استقلال ملی در مرحله اول و دست یافتن به اهداف مورد نظر در مرحله دوم است. ملتی که قوی نباشد نمیتواند به اهداف خود دست یابد و آمریکا نمیخواهد ملت هایی که عقاید و حرف خود را دارند، قوی باشد. لذا، مقدمه دست یابی به اهداف، قوی شدن، و مقدمه قوی شدن، حذف دشمن است. مقابله با دشمن، به این دلیل، جنبه عقلانی پیدا میکند.
ثانیا، ما با دنیا نمیجنگیم. ما فقط با آمریکا و سگ نگهبانش رژیم صهیونیستی میجنگیم. البته اگر دنیا در مقابل دین ما بایستد، با او هم میجنگیم. اما فعلا اینطور نیست. اگر می بینید برخی کشورها، با آمریکا همراهند، به خاطر ضعف آن هاست. یعنی همان هدفی که آمریکا میخواهد و ما باید مانع شویم. شما ببینید فرانسه، آلمان، انگلیس، و کل اتحادیه اروپا، چرا در حالیکه با نقض بذجام مخالفند، زورشان به آمریکا نمیرسد؟ چون ضعیفند. گرچه پول و امکانات دارند، اما چون حاضر نیستند برای خود، شخصیت خود، و حرف خود، هزینه دهند، کشوری که اقتصاد بزرگتری دارد یعنی آمریکا، حرف خود را به آنان، تحمیل میکند. ژاپن و کره و شیوخ خلیج فارس نیز، در عین ظاهر قوی و مستقل، گرفتار تهدیدات اقتصادی و نظامی آمریکا هستند. این شاهدی بر دلیل اول ماست که برای قوی بودن و تحقق خواسته های درست و غلط خود، البته ایران درست، باید دشمن را شکست داد. اگر ما، پول و تجهیزات داشته باشم، اما هدف و عزم شکست دشمن را نداشته باشیم، در واقع، انگار پول و تجهیزات نداریم. وقتی نتوانیم خواسته خود را در دنیا بر زبان بیاوریم، در واقع ضصعیفیم. کشور ضعیف، نه به خواسته های خود میرسد، نه بابت نعمت هایی که خدا به او داده است، شکرگذار است و به جای انجام وظایف الهی، باید دستورات زورگویان را اجرا کند. چنین ملتی، بدبخت خواهد بود.
ثالثا ممکن است بگویید چیزی را میدهیم و چیزی را میگیریم. برخی خواسته ها را میدهیم و زندگی مطلوبی را میگیریم. این خواسته هایی که میدهیم، خواسته هایی چون دین، استقلال، و عزت، یک کشور است که خود آمریکا، حاضر نیست آن ها را از دست دهد و چالش ها و دغدغه هایی که نوشتید، اولویت های درجه دوم یک ملت متشخص و ارزشمند است.
رابعا، برخی از معضلاتی که نوشتید، دروغ محض است. ما هم دستگاه قضایی مستقل داریم، هم مردم سالاری، هم حقوق ملت. منتهی منظور افرادی چون شما، اینست که دستگاه قضایی را از نظام و ولایت مستقل کنیم! یا مردم سالاری را، به معنای غربی و حکومت مردم بر دین، نه دین بر مردم، تعریف و اجرا کنیم! خب این ها، خواسته های آمریکاست! و به فضل خدا، نمیگذاریم شما آن روز را، در خواب هم ببینید. ما پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی، هستیم در هر شرایطی.
برخی دیگر از معضلاتتان، اصلا معضل نیست. مثل دخالت نظامیان در سیاست. دخالت بیجا مثل کودتا که نداریم. اما دخالت به جا مثل حفظ حکومت، مثل کسب اطلاعات از فعالیت های مسؤولین، برخورد با مفسدین، و اطلاع رسانی برای مردم، وظیفه هر فردی از جمله نظامیان است. فراموش نکنید که نظامیان جمهوری اسلامی، نظامی ایالات متحده نیستند که در مشکلات و تنگناهای کشور، نظاره گر باشند! نظامی جمهوری اسلامی، سرباز وفاداریست که در مواقع لزوم، از قدرتش، برای کمک به نظام، استفاده میکند. این خیال های خام را، دور بریزید. معضلات واقعی ما، ضعف توان علمی مدیران، نظام مدیریتی ضعیف، حرکت های ناشایست مردمی به خصوص در انتخابات و انتخاب مسؤولین، و همراهی گروه هایی از مردم با کارهای غلط به جای مبارزه عملی با معضلات، و عدم وحدت و کار گروهی در مقابل مسؤولین ناشایست است که خود به خود، به وجود آورنده سایر معضلات است.
خامسا، معضلات مورد نظر شما، معضلات همه کشورهای دنیا است. پس چه تفاوتی بین یک مسلمان با یک غیر مسلمان است، اگر محیط زیست و اقتصاد، مهم ترین دغدغه یک مسلمان باشد؟! دغدغه های ما، متفاوت از دغدغه های شما است و جمهوری اسلامی و وفاداران به قانون اساسی، به اهدافی بزرگتر از این ها می اندیشند و آن، برپایی نظامی الهی و هدایت مردم دنیا است.
والسلام
Iran, Islamic Republic of
به نظر شما برای آدمی با این سطح فکری باید اینقدر وقت صرف کرد؟!
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
اگر آمریکا را شکست ندهیم باز هم با گردن کلفتی هواپیمای مسافربری ما را ساقط می کند، علی رغم اجرای برجام توسط ما خودش برجام را اجرا نمی کند و به هیچ کشور یا سازمانی پاسخگو نیست، در ضمن اگر در دوران طاغوت می بودیم همچنان می بایست به آمریکا حق توحش می پرداختیم آقای متمدن!!!!
Iran, Islamic Republic of
هر مشکلی هم که حل بشود... مسلما مشکل بیشعوری شما حل نخواهد شد
سادات مقاومت
Iran, Islamic Republic of
قرآن داراي 6236 آيه مي باشد كه آيات از شماره 2033 الي 2037 آن (آیات بیان شده در سوره اسرا ) مربوط به اسرائیل است . آیه مربوط به نابودی و شكست دوم اسرائيل نیز آيه 2036 می باشد.
این مطلب با بیان آقا که فرمودند اسراییل 25 سال ایند را نخواهد دید مطابق است
همانطور که سربازشون گفتند داعش تا سه ماه دیگر نابود خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
الیته نابودی دوم اسرائیل قبل از ظهور و تشکیل امت واحد اسلامی است
Iran, Islamic Republic of
با سلام
از اینکه کشورم در علوم انسانی پیشرفت کند بسیار خرسندم ولی به چه قیمتی؟ولی حقه های کثیف به نام علوم انسانی در کشور رواج پیدا کرده است. دکتر کوثری و خوراکیان با تاسف فراوان موجب بدبختی نزدیک به 60 نویسنده محقق و پژوهشگر شده است. و نشان دهخدا را برنامه ریزی کردند چرا انتقادی نمی شوند؟ چرا ارگانی رسیدگی نمی کند؟ نامه های زیادی برای شکایت به آقای نوربخش نوشته شد ولی ایشان خود از برپا کنندگان این جهنم بودند. حال از هر کسی که این متن را میخواند استدعا داریم سری به انتشارات علمی و فرهنگی بزند تا عمق فاجعه را بفهمد. وزیر کار علی ربیعی و نوربخش مدیر عامل تامین اجتماعی و همه افرادی که به کوثری مجال از بین بردن نویسندگان را به نام پیشبرد علو انسانی را دادند مقصر هستند و به عذاب درد آنان گرفتار خواهند شد. این نشان، نشان تحقیر، بدبختی، بیکاری، فقیری، و ....برای نویسندگان و اسارت کارمندان انتشارات علمی و فرهنگی بود. خداوند شر کوثری و عموری و خوراکیان را از سر انتشارات علمی و فرهنگی کم کند. آمین
Iran, Islamic Republic of
حمایت خود را از بست نشینان بهاری و عدالت خواه اعلام می دارم
Iran, Islamic Republic of
بدار.... تا صبح دولتت بدمد