چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - 14 Nov 2018
 
۱
۱۷

رجز عبری ائتلاف «جیبوتی +2» علیه ایران!

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۱
چند كشور عربی كه تحت رهبری عربستان سیاست خصمانه با ایران را در پیش گرفته‌اند، باز هم ادعاهای قبلی خود را علیه تهران تكرار كردند. اتحادیه عرب عصر یک‌‌‌شنبه نشست فوق‌العاده خود را به درخواست عربستان سعودی برای بررسی راه‌های مقابله با آنچه که سعودی دخالت‌های ایران در کشورهای عربی می‌خواند، در قاهره پایتخت مصر برگزار کرد و نمایش دیگری را برای تحریك جامعه جهانی علیه ایران به راه انداخت.
رجز عبری ائتلاف «جیبوتی +2» علیه ایران!
به گزارش جهان نيوز؛ وزیران امور خارجه چند كشور عضو اتحادیه عرب از جمله جيبوتي! تحت حمایت سعودی‌ها، بار دیگر بدون اجماع و در غيبت چندين کشور مهم اتحاديه عرب با صدور بیانیه‌ای اتهامات علیه ایران و حزب‌الله را تكرار کردند و مدعی شدند  پرونده ایران را به شورای امنیت سازمان ملل می‌برند. ادبیاتی كه در بیانیه اعراب به كار رفته شباهت زیادی به مواضع ضد ایرانی اسرائیل دارد. رژیم صهیونیستی اعلام کرده که از هرگونه پیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت حمایت می‌کند. وزیر انرژی رژیم صهیونیستی هم گفته كه تل‌آویو بر اساس «‌نگرانی مشترک از ایران‌» تماس‌‌‌‌هایی محرمانه با ریاض داشته است. 
 
چند كشور عربی كه تحت رهبری عربستان سیاست خصمانه با ایران را در پیش گرفته‌اند، باز هم ادعاهای قبلی خود را علیه تهران تكرار كردند. اتحادیه عرب عصر یک‌‌‌شنبه نشست فوق‌العاده خود را به درخواست عربستان سعودی برای بررسی راه‌های مقابله با آنچه که سعودی دخالت‌های ایران در کشورهای عربی می‌خواند، در قاهره پایتخت مصر برگزار کرد و نمایش دیگری را برای تحریك جامعه جهانی علیه ایران به راه انداخت.
 
به گزارش جوان، نشست اتحادیه عرب بدون اجماع برسر بیانیه پایانی برگزار شد. وزیران خارجه قطر، الجزایر و عمان از شرکت در نشست دیروز خودداری کردند و عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در خصوص بیانیه پایانی نشست ملاحظه دارد. همچنین نماینده لبنان نیز اتهام‌زنی بیانیه پایانی علیه ایران را غیرقابل قبول خواند. با این حال، عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی، محمودعلی یوسف وزیرخارجه جیبوتی، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب و خالد بن احمد آل ‌خلیفه وزیرخارجه بحرین در سخنان افتتاحیه این نشست مدعی شدند که ایران در شلیک موشک حوثی‌‌‌ها به فرودگاه ریاض دست داشته و در امور منطقه دخالت کرده است. وزیر خارجه جیبوتی که ریاست این نشست را بر عهده داشت مدعی دخالت ایران در امور کشورهای عربی شد و گفت:« از تهران می‌خواهیم که پایبند به سیاست حسن همجواری باشد و از سیاست‌های به اصطلاح خصمانه نسبت به کشورهای عربی دوری کند. » دبیركل اتحادیه عرب هم در سخنان خود مدعی شد:« تهدیدات ایران در منطقه از حد و حدود خود تجاوز کرده و موشکی که ریاض را هدف حمله قرار داد پیام غیرقابل قبولی داشت.»‌
 
عادل الجبیر هم که با اظهارات ضد ایرانی‌اش مشهور است، بار دیگر لفاظی‌های خود را تكرار و ایران را متهم به تجاوز به حاکمیت عربستان کرد. الجبیر كه به نوعی سخنان قبلی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه حزب‌الله و ایران را بر زبان می‌آورد، مدعی شد:«عربستان مقابل این تجاوزهای آشکار ساکت و دست بسته نمی‌نشیند و از امنیت ملی خود دفاع می‌کند». ادعای دخالت ایران در امور یمن پس از آن انجام شد كه جنبش انصارالله یمن دو هفته پیش با شلیك موشك بالستیك ریاض را هدف قرار داد كه موجی از نگرانی‌‌‌ها را در بین سعودی‌‌‌ها ایجاد كرد. مقامات سعودی در واكنش به حمله یمنی‌ها، مدعی شدند كه ایران چنین سلاح‌‌‌هایی را به یمن داده است.  وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب همچنین ایران را به فرقه گرایی در منطقه متهم كردند و در پایان نشست اضطراری خود از دولت‌های عضو خواستند که برای مطرح کردن پرونده ایران در شورای امنیت تلاش کنند. عربستان سعودی و هم‌پیمانانش در حالی ایران را به در پیش گرفتن سیاست فرقه‌گرایی متهم کرده‌اند که خود به‌ عنوان مرکز صدور تفکر تروریستی وهابی و تأمین‌کننده مالی و تسلیحاتی تروریست‌‌‌‌هایی چون القاعده و داعش هستند. بیانیه اتحادیه عرب همچنین حزب‌الله لبنان را یک گروه تروریستی اعلام كرد. نشست اتحادیه عرب دو هفته پس از آن انجام شد كه سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان در متن استعفای خود كه گفته می‌شود به اجبار سعودی‌‌‌ها انجام شد، ایران و حزب‌الله را به دخالت در امور لبنان و كشورهای منطقه متهم كرد. 
   
همگرایی با اسرائیل 
هر چه تنش‌‌‌ها بین عربستان و ایران بیشتر می‌شود به همان اندازه روابط ریاض و تل‌آویو نزدیک‌تر می‌شود. روزنامه اسرائیل‌ الیوم، روز دو‌‌‌شنبه به نقل از یک دیپلمات عربی بلندپایه نوشت که تل‌آویو به ریاض اطلاع داده که از هرگونه پیش‌نویس قطعنامه علیه دخالت‌های ایران در لبنان و منطقه حمایت می‌کند. به نوشته این روزنامه، تل‌‌آویو این پیام را بعد از نشست اضطراری وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره برای بررسی آنچه دخالت‌های ایران در منطقه نامیده شده است، به طرف سعودی ابلاغ کرده است. همچنین یووال اشتاینیتز، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که تل‌آویو با برخی کشورهای اسلامی و عربی از جمله عربستان سعودی تماس‌‌‌‌هایی محرمانه داشته و دارد. اشتاینیتز روز یک‌‌‌شنبه به رادیو ارتش اسرائیل گفت:« علنی نکردن این روابط به خاطر رعایت خواست این کشورهاست، وگرنه تل‌آویو مشکلی با آشکار شدن این مناسبات ندارد». پیش‌تر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از تلاش این رژیم برای اتحاد با کشورهای عربی به منظور مقابله با نفوذ ایران در منطقه خبر داده بود و مدعی شد كه در كنار كشورهای عربی علیه ایران می‌ایستد. در ماه‌های اخیر اخبار زیادی از پشت پرده عادی‌سازی روابط اسرائیل و اعراب منتشر شده است و حتی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای دیدار با مقامات صهیونیستی به تل‌آویو سفر كرده است. نزدیكی اعراب به اسرائیل پس از شكست گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق و افزایش نفوذ منطقه‌ای ایران، با شیب تندی در حال افزایش است زیرا عربستان و اسرائیل قدرت ایران و حزب‌الله را تهدیدی برای منافع خود می‌دانند و برای مقابله با آن تلاش می‌كنند. 
   
واكنش ایران 
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب واکنش نشان داد. به گزارش خبرگزاری میزان، در پیام قاسمی آمده است:«اینک که عربستان سعودی در اجرای سیاست‌های رژیم صهیونیستی برای تشدید اختلافات درون منطقه‌ای و انحراف ملت‌‌‌‌ها و دولت‌های اسلامی از ادامه اشغال فلسطین به عنوان مسئله اصلی امت اسلامی، با اعمال فشار و جوسازی‌های گسترده سیاسی و تبلیغاتی موفق شده بیانیه‌ای سراسر دروغ و تحریف به نام وزرای خارجه اتحادیه عرب صادر شود، ایران از دولتمردان عربستان دعوت می‌کند برای نتیجه‌بخش بودن این گونه بیانیه‌ها، هر چه سریع‌تر به تهاجم وحشیانه علیه همنوعان عرب خود در یمن پایان دهند تا کودکان و زنان و غیرنظامیان یمن اینگونه طعمه آتش کینه‌توزی آنها واقع نشوند». سخنگوی وزارت خارجه در پیام خود آورده است:«راه‌حل مشکلات جاری در منطقه که بخش عمده آن نتیجه سیاست‌های عقیم عربستان سعودی است، صدور اینگونه بیانیه‌های فاقد ارزش نیست بلکه راه‌حل، دست برداشتن از دنباله روی از سیاست‌های رژیم صهیونیستی و پایان دادن به زورگویی و تغذیه تروریسم و پذیرش خواست ملت‌‌‌‌ها و دولت‌های منطقه برای نیل به استقلال و آزادی و رشد و پیشرفت و زندگی همراه با کرامت و عزت است.» علاوه بر ایران، عراق و گروه‌های فلسطینی نیز به بیانیه اتحادیه عرب واكنش نشان دادند. به گزارش شبكه المیادین، وزارت خارجه عراق دیروز اعلام کرد که اتهام‌زنی به حزب‌الله و ایران با مواضع روشن این کشور که نشئت گرفته از تعریف واقعی تروریسم است، همسو نیست. به گزارش وبگاه «العهد»، گروه‌های مقاومت فلسطین هم در واکنش به این موضوع اعلام کردند كه تروریستی خواندن حزب‌الله، خدمت به دشمن صهیونیستی‌ است و تحولات در روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و علنی‌شدن آن را نشان می‌دهد.
کد مطلب: 566939
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


disgruntled
میشه این اعراب را به حال خودشون بزارید؟؟؟
میشه آل سعود و آمریکا و اسرائیل ما رو به حال خودمون بزارن؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
اساس انقلاب ما برای رهایی از ظلم آمریکا و زورگویی آل سعود و غارتگری اسرائیل بود

زمانی که یک افسر ساده اسرائیلی بدون اطلاع قبلی با ماشین خودش میامد دم در کاخ و حتی صبر نمی کرد که اجازه ورود بگیره
و شاه ایران مجبور بود تحت هر شرایطی به استقبال بیاد حتی با پای برهنه که یک نمونه این اتفاق در تاریخ پهلوی ذکر شده

زمانی که آل سعود به پادشاه ایران دستور میداد بحرین رو رها کن و شاه ایران اطاعت می کرد

زمانی که ارزش یک سگ آمریکایی بیشتر از جان و ناموس ایرانی بود

حالا باز هم می پرسم واقعا میشه یه روزی آل سعود و آمریکا و اسرائیل ما رو به حال خودمون بزارن؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
عجب ما اینهارا حبر نداشتیم دروغ قربه الله ثواب دارد
Iran, Islamic Republic of
شما خیلی وقته خوابید؟
آسوده بخواب. فقط بیدار شدی لباسات را بو کن. شاید اعراب نجاست خود را رویت ریخته باشند.
هومن
Iran, Islamic Republic of
یک اول انقلاب رو به حال خودشون گذاشتیم هشت سال بمب و موشک و اشغالگری وتجاوز نتیجش بود
Iran, Islamic Republic of
حالت خوبه؟!
جیبوتی حاصل هزینه کردها دولت احمدی نزاد است.
Iran, Islamic Republic of
بنده خدا دق نکنی . حاصل این دولت برجام است !
Iran, Islamic Republic of
جیبوتی واربابانش را ظریف وسیاست های لبخندش پررو کرد!
Iran, Islamic Republic of
تهمت هم در راه حدا ثواب دارد
Iran, Islamic Republic of
رونوشت ماندگار در تاریخ برای شاه سلطان جواد ملقب به توئیت السلطنه
Iran, Islamic Republic of
آرامش ظریف را محدوش نکنید آنوقت زوموحت میشود خیالش راحته آن مرد رفته
Iran, Islamic Republic of
درسته اینا کوچولویند ولی مثل مورچه مرتب دارن گاز میگیرن؛ وخوبه که ما داریم تحملشون میکنیم ولی بالاخره برای اینکه نتونن اینقدر اذیت کنن بایست با یک تلنگور از خودمون دورشون کنیم؛ واین کار وزارت امور خارجه لبخندی ماست؛ که کمی جدی شود وبههشون تشری بزند؛ «آقایان کاش یکدفعه امتحان میکردندونتیجه زیبا وعالی آنرا می دیدند»
حمله آل سعود به ایران بشارت تحقق وعده الهی است
Iran, Islamic Republic of
دیروز صدام به تحریک آمریکا و اسرائیل و عربستان، به ایران حمله کرد!
امروز دولت و ملت ایران و عراق با هم در یک جبهه متحد علیه آمریکا و اسرائیل قرار دارند و صدام به دار آویخته شد!

فردایی که آل سعود مجبور شود به تحریک آمریکا و اسرائیل به ایران حمله کند!
آل سعود نابود خواهد شد و ملت ایران و عراق و حجاز با هم در یک جبهه متحد بر علیه آمریکا و اسرائیل قرار خواهند گرفت!

با نابودی مرحله به مرحله دست نشانده های صهیونیست در منطفه، سپاه جهانی اسلام پشت دیوارهای تلاویو، خیمه خواهد زد و این بشارت نابودی قطعی اسرائیل خواهد بود

وعده ای که خداوند در 8 آیه اول سوره أسرا داده است
لطفا این 8 آیه را مطالعه بفرمایید
ائتلاف بزرگ ورشکسته ها
Iran, Islamic Republic of
یاد جنگ خندق افتادم
به حول و قوه الهی پیروزی با ما خواهد بود
Iran, Islamic Republic of
جبیوتی کجاست!!!!!!!!!!!
سرور
Iran, Islamic Republic of
یکی از جزایر مجمع الجزایر میکرونزی در غرب اقیانوس منجمد جنوبی!