جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 23 Feb 2018
 
۱۱
۲۲
رهبر انقلاب در جمع مردم سرپل ذهاب:

با یکایک دل‌های داغدار شما همدردم/مردم احساس می‌کنند که به کرمانشاه مدیون هستند/ مسئولین تلاش کردند اما من قانع نیستم /تأمین مسکن زلزله‌زدگان مهم‌ترین اولویت است /تصاویر+فیلم

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
رهبر انقلاب فرمودند: من با یکایک دل‌های داغدار شما همدردم؛ شما‌ها مردانگی، استقامت و پهلوانی خودتان را در دوران جنگ تحمیلی نشان دادید، امروز هم نشان بدهید.
با یکایک دل‌های داغدار شما همدردم/مردم احساس می‌کنند که به کرمانشاه مدیون هستند/ مسئولین تلاش کردند اما من قانع نیستم /تأمین مسکن زلزله‌زدگان مهم‌ترین اولویت است /تصاویر+فیلم
به گزارش گروه سیاسی جهان نيوز، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین ساعات صبح امروز (دوشنبه) برای بازدید از مناطق زلزله‌زده به صورت سرزده وارد کرمانشاه شدند.
رهبر انقلاب اسلامی ابتدا در شهر سرپل ذهاب حضور یافتند و از مناطق خسارت‌دیده بازدید کردند.

ایشان سپس در جمع مردم داغدار و مصیبت‌زده سرپل ذهاب حاضر شدند و دقایقی در جمع آنان سخنرانی کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به مردم گفتند: بسیار مایل بودم که در زمان شادی دلها و خرمی زندگی به شهر شما مردم مهربان و باوفا بیایم نه در شرایطی که دچار غم و بلا و چنین مصیبت شدیدی هستید.
رهبر انقلاب اسلامی با ابراز همدردی با یکایک دلهای داغدار در شهرها و روستاهای آسیب‌دیده، افزودند: با غم شما، دلهای ما پر از غم و افکار ما نیز گرفتار شد.

ایشان با اشاره به مقاومت و ایثار و ایستادگی مردم استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کردند: این اولین باری نیست که شهر شما مردم صبور و مهربان و شهرهای اطراف آن دچار چنین مشکلاتی شده است بلکه شما در دوران جنگ تحمیلی نیز محکم و استوار، مردانگی و استقامت و پهلوانی خود را در مقابل درد و رنج ها نشان دادید و امروز نیز نشان خواهید داد.رهبر معظم انقلاب از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه بازدید کردند


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: انسان‌های بزرگ و دلاور در مقابل حوادث می‌ایستند و آن حوادث را مغلوب اراده خود می‌کنند، بنابراین اگر چه زلزله، بلا و مصیبت بزرگی است که با ویرانی، همه را داغدار و مصیبت‌زده می‌کند اما همین زلزله در اثر ایستادگی مردم و تلاش آنان برای تجدید حیات و آبادانی و عمران می‌تواند به یک نعمت تبدیل شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه می‌توان با ایستادگی در مقابل مشکلات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های عظیم ملت در مقابل بلایای طبیعی و تحمیلی ایستادگی کرد، افزودند: این حادثه، ملت ایران را به حرکت در آورد و مردم در همه نقاط کشور، با احساس اینکه دلشان در کرمانشاه است و به کرمانشاه مدیونند، به قدر وسع و توان خود به وظیفه کمک‌رسانی عمل کردند.

ایشان افزودند: مسئولان بویژه در برخی بخش‌ها در این حادثه خوش درخشیدند و کار و تلاش کردند و در همان ساعات اول حادثه، ارتش در شهرها و سپاه در روستاها با حضور موثر، به یاری افرادِ زیرِ آوارمانده شتافتند اما من به این حد از تلاش‌ها قانع نیستم بنابراین مسئولان بخش‌های مختلف باید تلاش و مجاهدت خود را مضاعف کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مردم را به تلاش برای آباد ساختن منطقه و رقم زدن روزگاری بهتر فرا خواندند و خطاب به آنان گفتند: چشم امید را به نیرو، تلاش و قدرت خود معطوف کنید و با تکیه به غیرت خدادادی، زندگی شاد و باطراوتی بسازید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، در جلسه رسیدگی به مشکلات زلزله‌زدگان در جمع مسئولان استانی و محلی و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، وظایف مسئولان را در قبال زلزله‌زدگان استان کرمانشاه، بسیار سنگین خواندند و تأکید کردند: مهم‌ترین اولویت کنونی، مسئله تأمین مسکن زلزله‌زدگان و بازسازی مناطق تخریب‌شده و آسیب‌دیده است که باید با پشتیبانی دستگاه‌های مختلف نظامی و غیرنظامی و با مدیریت متمرکز و کار جهادی و با سرعت عمل لازم، انجام گیرد.

ایشان با تأکید بر اینکه مردم آسیب‌دیده باید پیشرفت کار را حس کنند، گفتند: در این زمین‌ لرزه، وسعت مناطق آسیب‌دیده زیاد است و اگرچه شهر سرپل ذهاب و برخی شهرهای دیگر خسارات سنگینی دیده‌اند، اما برخی روستاها به کلی ویران شده‌اند که حادثه مهمی است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مصائب و سختی‌ها و گرفتاری‌های زلزله‌زدگان افزودند: ما چون خودمان به حادثه زلزله مبتلا نشده‌ایم، شاید متوجه مصیبت زلزله‌زدگان نشویم. کسانی که تا دیروز در کنار خانواده خود در یک مسکن، با آرامش زندگی می‌کردند، به یک باره هم زندگی خود را از دست داده‌اند و اکنون در فصل سرما همه زندگی آنان در یک چادر خلاصه شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه باید اهمیت این حادثه را متوجه شد تا بتوانیم به اهمیت وظایف خود پی ببریم، خاطرنشان کردند: در حوادثی همچون زلزله، یکی از موارد مورد نیاز در همان ساعات اولیه، موضوع نجات است که در این منطقه به دلیل حضور به موقع ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، مسئله نجات تقریباً به شکل قابل قبولی انجام شد.

ایشان خاطر نشان کردند: با توجه به بازدیدی که از برخی مناطق زلزله‌زده داشتم و با توجه به گستردگی منطقه آسیب‌دیده، اگر موضوع نجات در همان ساعات اولیه به سرعت انجام نمی‌گرفت، تلفات قطعاً چندین برابر میزان فعلی بود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد خود با مسئولان دولتی در زمان زلزله بم، گفتند: در پی آن جلسات، ستاد مدیریت بحران شکل گرفت تا در همان لحظات اولیه حوادث طبیعی، این ستاد وارد عمل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، موضوع «امداد» را بعد از موضوع «نجات» یکی دیگر از مسائل مهم در حوادث و بلایای طبیعی برشمردند و افزودند: اگر چه در امداد نیز سرعت مورد نیاز است اما امداد، فوری و تمام‌شدنی نیست زیرا در هر برهه از زمان، بخش‌های مخصوص به خود را دارد.

ایشان تأکید کردند: در حادثه‌ای همچون زلزله، در مراحل اولیه امداد، تأمین نیازهای فوری همچون غذا، آب، امکانات زندگی و لباس مورد توجه است، اما بعد از این مراحل، مهم‌ترین مرحله جمع‌آوری نخاله‌ها در شهرها و روستاها و سپس تأمین مسکن است که کار  عظیم و دشواری است و باید حتماً انجام گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی، سرعت عمل در ساخت خانه‌های مردم آسیب‌دیده و همچنین تأمین وسایل گرمایشی را ضروری برشمردند و خاطرنشان کردند: برای انجام این مسئولیت سنگین، مدیریت متمرکز لازم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با قدردانی از زحمات مسئولان، به‌ویژه دستگاه‌ها و نهادهایی که کمر همت بستند و از همان ابتدای حادثه به‌طور جدی وارد عمل شدند، گفتند: علاوه بر تمرکز مدیریت، کار جهادی و پیگیری مستمر کارها و سرعت عمل باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

 
 
رهبر معظم انقلاب از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه بازدید کردند
 
رهبر انقلاب اسلامی
پس از سخنرانی در جمع مردم سرپل ذهاب عازم روستاهای زلزله‌زده‌ی استان کرمانشاه شدند.
ایشان با حضور در چادرهای اسکان زلزله‌زدگان در روستای کوئیک، از نزدیک در جریان مسائل مردم زلزله‌زده قرار گرفتند.

من با یکایک دل‌های داغدار شما همدردم/مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند، به این حد قانع نیستم
 
انتظار مردم برای حضور رهبر معظم انقلاب

 
صحبت‌های صمیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله زده کرمانشاه
دریافت.mp4

خوشامدگویی و شعرخوانی یکی از زلزله‌زدگان به رهبر انقلاب با زبان کُردی
دریافت.mp4

بنده به این مقدار امدادرسانی قانع نیستم
دریافت.mp4

یک دنیا محبت، روی یک ورق کاغذ
دریافت.mp4

حضور رهبر انقلاب در روستای زلزله زده اهل سنت کوئیک در سرپل ذهاب
دریافت.mp4


شوق مردم از حضور رهبر انقلاب در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه
دریافت.mp4


بوسه یکی از هموطنان زلزله زده برعبای رهبر انقلاب
دریافت.mp4

 
کد مطلب: 566668
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جانم فدات آقا جان
عزیز و مهربان بر امت
انا اعطیناک الکوثر
Iran, Islamic Republic of
با سلام
برام معلوم شد که این دولت با این نحویه از کار کردن و خدمات رسانی در سال 98 برنامه داره و تنهاترین عملکردش در این مدت فقط فقط اینترنت بوده
اونهم برای رسیدن به اهداف خودش که از آب گل الود ماهی بگیره.
بزار غربیها با برجام و مادرش دلخوش باشن چه بمب هسته ای بالاتر از این که چندین سال توطئه گران داخلی و خارجی و مخصوصا داخلی و داخلی چندین یال مشغول کردیم و کار اصلی زیر زمینی انجام میدیم در آینده نزدیک خبر خوشش را خواهید شنید الیس صبح بقریب
Iran, Islamic Republic of
قربان قدمهات آقاجان
خیلی دوستت دارم
خیلی زیاد
Iran, Islamic Republic of
جانم فدای آقا
فدائی
Iran, Islamic Republic of
اللهم یحفظ و ینصر قائدنا الامام خامنه ای
Canada
چرا فارسی حرف نمی زنید؟
Iran, Islamic Republic of
من موندم این منفی ها رو کدوم خائنه وطن فروشی گذاشته.خدا سایه رهبرمون رو از سرمون کم نکنه که وجدشون باعث شادی و غرور ایران هست.
جان من و سید علی
Iran, Islamic Republic of
فدای آقا بشم
با اون تن مجروحش بیش از همه مسئولین به مردم توجه می کنه

همه ما فقط دست آقا رو می بینیم البته این دست مجروح هم درد داره
اما اصل مجروحیت آقا قفسه سینه ایشان است که در بمب گزاری عملا متلاشی شد تا جایی که همه دکترها به قطع و یقین از برگشتن ایشان قطع امید کردند و رسما عنوان کردند که ایشان امکان برگشت ندارد

برای ایشان هوای سرد بسیار خطرناک است
با این حال خودش مستقیم رفته
Iran, Islamic Republic of
دارید میگید خائن وطن فروش!
یعنی توقع دیگه ای از این جماعت دارید؟
Iran, Islamic Republic of
حالا هر کسی نظری دارد ولی اینرا به منفی ها بگم که به نظر من تنها مسئول مدافع مردم و کشور در کلان همین رهبر است. بهر حال اشتباه ما به پای ما و درست ما به پای ما نوشته می شود.
Canada
چه ربطی به خیانت و وطن فروشی داره؟
کسی نظرش با نظر شما مخالف باشه می شه خائن؟

خود برتر بینی درست نیست
Iran, Islamic Republic of
عکس پایینی مربوط به بازدید امروز نیست. ندانسته بازنشر ندهید.
Iran, Islamic Republic of
بله همین طوره
دانا و تسنیم هم این عکسو ورداشتن
سید
Iran, Islamic Republic of
جانم به فدای مولایم سید علی
دوست دارمت آقاجان
Iran, Islamic Republic of
تسکینی بر دل محرومان
قربون قدمهای رهبرم
رهبرم جانم فدای تو
Iran, Islamic Republic of
عکسی دیدم که سه پسر آقا هم همراه ایشان هستند
به نظرم کسی آن ها را نمی شناسد
خودشان هم جوری ایستاده اند کسی نداند فکر می کند مثلا از همین طلبه هایی هستند که برای کمک رفته اند
Iran, Islamic Republic of
خدا رهبر عزیز رو حفظ کنه که اگه خدای نکرده یه روز نباشه کشور مورد حمله مستقیم جنایتکاران قرار می گیره و وضعی پیش میاد که در طول تاریخ هیچ وقت اتفاق نیفتاده امنیت فعلی ایران و ایرانیان را مدیون وجود این رهبر فرزانه وشجاع هستیم
United States
صلی الله علیک یا سیدی و مولای یابن رسول الله
Iran, Islamic Republic of
واقعا از وجود این تبلیغات برای سایت شما متاسفم
آیا این مسئله با دغدغه فرهنگی شما سازگار است؟
Iran, Islamic Republic of
به کوری چشم این حیواناتی که منفی داده‌اند، زند و پاینده باد سید علی خامنه‌ای(حفظه‌الله من کید المنافقین)
Iran, Islamic Republic of
چرا آقای حدادعادل همراه با آقا نرفته تا بعد از بازگشت گزارش مبسوطی از حضور خود در جوار آسیب دیدگان زلزله در جهان و مشرق نیوز بدهد! جای آقای حداد عادل خالی بود هر چند جای خالی ایشان را بستگانشان پر کرده بودند اما هیچکش حداد نمی شود.