جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - 21 Sep 2018
 
۴
۱۹

لطفأ بفرمایید کنار قبر میرپنج دوم!

پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۰
آیا برای نظامی که خرافه را حتی در بزرگداشت نهضت حسینی برنمی‌تاب قابل تحمل است آنچه در چند سال اخیر در محوطه پاسارگاد رخ داد؟!
لطفأ بفرمایید کنار قبر میرپنج دوم!
به گزارش جهان نيوز؛ روزنامه وطن امروز در یادداشتی از حسین قدیانی آورده است:
جمهوری اسلامی اگرچه خود را برآمده از نهضت حسینی می‌داند و اگرچه همیشه و همواره و با افتخار، پروبال به همه شؤون قیام سرور و سالار شهیدان داده و اگرچه از حماسه و هنر و تبیین و تبلیغ گرفته تا اقامه روضه و عزا، علی‌الدوام پا به رکاب عاشورا بوده اما هرجا و هر وقت که متوجه بدعت و خرافه شده، علیه رفتار و گفتار دور از منش سیدالشهدا و دون‌شأن شهدای کربلا، رک و صریح و البته صحیح، اعلام موضع کرده است. فی‌المثل گمان نکنم احدی اندازه رهبر فرزانه انقلاب، مداقه بر این امر مهم داشته که مبادا حقیقت راه حسین بن علی علیه‌السلام، متأثر از فلان عمل نادرست یا بهمان حرف ناپسند، آلوده به بیراهه بدعت و بن‌بست خرافه شود. برای جمهوری اسلامی، صدالبته فرقی نمی‌کند انحراف، رنگ و لعاب مذهبی داشته باشد یا ملی. همان نظامی که «نوروز» را گرامی می‌دارد و امنیت مردم در تفریح و تفرج آخرین روز تعطیلات سال نو را تأمین می‌کند و در تقویم رسمی خود، از آن با عنوان «روز طبیعت» یاد می‌کند و بر حفظ ابنیه تاریخی ایران عزیز، اهتمام می‌ورزد و مفاخر ملی را حقیقتا قدر می‌نهد و فردوسی و حافظ و سعدی و مولوی را گرامی می‌دارد، نه عجب وقتی که می‌بیند به بهانه «ملی‌گرایی» ترویج خرافه و بدعت و انحراف و امور من‌درآوردی می‌شود، جلوگیری می‌کند از رفتار و گفتار آبروبر و از قضا، متضاد با راه و رسم پیشینیان موحد این سرزمین.
تقریبا فکر می‌کنم همه رؤسای جمهور ما به تخت جمشید رفته باشند و حرمت تاریخ دیرین این دیار را حفظ کرده باشند اما آیا برای نظامی که خرافه را حتی در بزرگداشت نهضت حسینی برنمی‌تابد، قابل تحمل است آنچه در چند سال اخیر در محوطه پاسارگاد رخ داد؟! که جماعتی کورش را انسان‌دوست بخوانند و در عین حال، گرد مزارش شعار «نه غزه، نه لبنان» سر دهند! که جماعتی کورش را موحد بخوانند و در عین حال، سجده مقابل مقبره سرسلسله پادشاهان هخامنشی کنند! که طواف کنند گرد مزارش! که با وجود آن همه کتیبه از چهره مردان ایرانی آن زمان، شعار مسخره و زشت کذا را سردهند! که با وجود آن همه کتیبه از چهره زنان ایرانی آن زمان و با وجود «منیژه منم دخت افراسیاب، برهنه ندیده رخم آفتاب» دست به اعمالی بزنند که دانی و دانم! که با وجود ادعاهایی مبنی بر اهتمام کورش بر حفظ خاک وطن و حکومت‌داری مردم‌مدار او، به نام او، کام میرپنج اول و دوم را شیرین کنند که اصلا و اساسا هر دو با کودتای اجنبی سر کار آمدند! و در همان دوره سراسر نکبت‌شان، بدون هیچ جنگی «بحرین» از خاک ما جدا شد! و این انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها بودند که هم به استناد اسناد و هم به اعتراف خود سران آن رژیم منحوس، به نفر اول مملکت ما خط می‌دادند!
طرفه حکایت اینجاست که سالیان اخیر، سعی نظام بر برخورد روادارانه با موضوع بود اما جماعت، هر سال، بدتر و خرافه‌آمیزتر از سال پیشش، موجبات برهم خوردن خواب آسوده کورش را باعث شدند! آری! همان پادشاهی که بعضی موجهین، او را حکیم و بزرگ و موحد و یکتاپرست و وطن‌دوست و مهربان با مردمان دین الهی زمان خودش می‌خوانند، باید شاهد می‌بود که در جوار مزارش، آن اعمال انجام شود! و آن شعارها داده شود! و مع‌الاسف، آنقدر زشت و بد و ناپسند که همان دشمن که حتی در قالب فیلم و سینما، همین سلسله‌های پادشاهی را در بی‌رحمانه‌ترین حالت ممکن، تصویر کرده بود، مبلغ این حرکت جماعت «کورش‌اولی»‌ شود! و فراخوان پشت فراخوان! لذا آشکار بود که امسال دیگر باید جلوی این شوی مضحک گرفته می‌شد! و الحمدلله که گرفته شد! بعضی‌ها لطف کنند و نشانی غلط ندهند! جمهوری اسلامی همان نظامی است که فراوان شهید داد اما هرگز اجازه نداد ذره‌ای از خاک مقدسش؛ من‌جمله همین خاک پاسارگاد به دست دشمن بیفتد!
آن دسته از آثار و اشیای تاریخی و ارزشمند ایران عزیز ما هم که در کمال تعجب، در موزه دولت‌های غربی نگهداری می‌شود، از صدقه‌سر بی‌غیرتی نظام‌های قبل از جمهوری اسلامی است! می‌دانید چرا شاهک زپرتی به معنای واقعی کلمه؛ بی‌کلاس، نگین خلیج همیشه فارس را دودستی تقدیم اجنبی کرد؟! برای آنکه «ایمان» نداشت! که «حب وطن» از نشانه‌های اصلی ایمان است! این چند سال اخیر، دیدیم تکفیری‌ها چه کردند با ابنیه تاریخی سوریه و عراق! پس «ملی‌گرایی» به حرکت ژانگولر در محوطه پاسارگاد نیست! به این است که چون همدانی و بلباسی و حججی، جان را کف دست بگیری، تا دشمن عاری از تمدن، در همان سنگر ابتدایی متوقف بماند! تا امن و امان این خاک و این مردم و این تاریخ، حفظ شود! تا یکی هم، مقبره موسوم به قبر کورش سالم بماند! و آنوقت تو ببین اوج فهم و شعور و معرفت جماعت را که در محوطه پاسارگاد، با سخیف‌ترین شعار ممکن، کنایه به همین مردان در ظاهر و باطن، دارای محاسن می‌زنند!
پس خرافه فقط قمه‌زنی نیست! و تنها مختص به مذهب نمی‌شود! این هم عاقبت، برای خود خرافه است که کنار قبر کورش، مدح میرپنج اول و دومی گفته شود که رسما و علنا با دین و دینداری مخالفت می‌کردند و اگرچه گاه با قدوم آلوده خود، موجبات آلودگی محوطه پاسارگاد را باعث می‌شدند اما الگوی واقعی‌شان، نه «کورش بزرگ» بلکه «آتاتورک حقیر» بود! بنابراین جماعت اگر خیلی اصرار دارند که همان رویه سالیان قبل را تکرار کنند و باز هم در زمین اجنبی بازی کنند، لطف کنند تشریف ببرند کنار قبر همان میرپنج دوم! که حقا و انصافا شاه همتراز با افکار برهنه‌شان، همان ملعون گوربه‌گوری است، نه کورش یکتاپرست! الحمدلله روزهای گذشته، رونمایی شد از اوج سواد جماعت! والله بدترین اهانت به کورش این است که جمله شکسپیر غربی را ببندی به ناف صاحب مقبره پاسارگاد که دودمان سلسله‌اش را مردی از همان دیار غرب به باد داد! و بامزه اینکه جماعت، مدعی ملی‌گرایی هم هستند! باورم هست بخش مهمی از این جماعت، از همان قبیله هستند که سالیان فتنه، دعوت می‌کردند مردم را به استفاده مضاعف از لوازم برقی در اوج ساعات مصرف! و از همان قبیله هستند که اگر من و توی هموطن، ناظر بر حمایت از کارگر ایرانی، برویم کالای تولید داخل بخریم، مورد تمسخرشان واقع خواهیم شد! و به‌زعم‌شان بی‌کلاس خواهیم شد! مسخره و بی‌کلاس اما خود این جماعت به معنای واقعی کلمه حقیر هستند که رگ آریایی‌شان فقط هنگام هجمه به اسلام، می‌گیرد! همان اسلامی که حب وطن را نشانه ایمان می‌گیرد!
و از همه جالب‌تر اینکه هنگام حرف ‌گذاشتن در دهان کورش، از جملات گهربار اولین امام همین دین مبین اسلام، مایه می‌گذارند! بله! همین قدر بی‌سواد و بی‌مقدار و نازل و ناقابل هستند این جماعت! قدرمسلم، ما هم به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنیم و هم به مسلمان بودن خود! و هرگز غلط زیادی 4 تا کورش‌اولی را پای پادشاهی نمی‌نویسیم که قبل از هر چیز، شهره به پرستش خدای یگانه است! ما معتقدیم «خدمات متقابل اسلام و ایران» را و وحدت را و ملیت را و غیرت ملی را و عناصر مقوم اقتدار و هویت ملی را باید تقویت کرد، نه اینکه بر مزار پادشاه خوشنام ایرانی، تفرقه و خرافه و بدعت را رواج داد! به این دیار، هم یونانیان حمله کردند و هم مغولان اما چرا دین مردم ایران عزیز، نه دین اسکندر است و نه دین چنگیز؟! پس «اسلام» برای مردم این سرزمین، علاوه بر جذبه، جاذبه هم داشت! بگذریم که الباقی پادشاهان ایرانی، از جنس کورش نبودند!
اگر در این دیار، هنوز نام بلند «محمد» و «علی» و «فاطمه» و «حسنین» بلند است و اگر هیچ کجای این خاک پاک، اندازه حرم بهشتی حضرت ثامن‌الائمه، زائر ندارد؛ یعنی اسلام و مفاهیم عالیه‌اش توانست قلب مردم ایران را فتح کند! احتمالا از اسکندر مقدونی و چنگیز مغول هم جملاتی به یادگار مانده اما همین که جماعت ضداسلام، هنگام جمله تراشیدن برای کورش، متوسل به جملات گهربار امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام می‌شوند، یعنی اذعان ناخواسته جماعت به اینکه گهر را باید در کلام صاحب‌کلام حضرت ابوتراب جست‌وجو کرد! لیکن درود بر فردوسی ایرانی که شاهنامه را با اختیار خود، با مدح اولیای دین شروع کرد! و درود بر حافظ ایرانی که با چهارده روایت، حافظ قرآن بود! و درود بر سعدی ایرانی که حتی در هر نفس، خدای احد و واحد را صاحب منت می‌دانست! و درود بر مولوی ایرانی که دل را به «بلاجویان دشت کربلایی» سپرده بود! ایرانی یعنی «شهید مطهری» که «خدمات متقابل اسلام و ایران» را نوشت! و یعنی «پروفسور سمیعی» که با آن همه تبحر و تخصص، وقتی نام امام رضا علیه‌السلام را می‌شنود، خضوع می‌کند!
و یعنی «محمد بلباسی» که آخرین فرزندش، چندی بعد از شهادتش به دنیا آمد اما با تقدیم جان خود، اجازه نداد قدم ناپاک دشمن، حتی به نزدیکی مرز مقدس وطن برسد! و یعنی «سردار همدانی» که از جوانی تا آخر عمر، لحظه‌ای جامه جهاد را از تن جدا نکرد! و یعنی «محسن حججی» که با غرور نافذ نگاهش ثابت کرد ملتی که شهادت دارد، هرگز اسارت ندارد! و یعنی «قاسم سلیمانی» که بدل به مایه ترس دائم دشمن شده! و صدالبته یعنی «سیدعلی خامنه‌ای» که بعید می‌دانم هیچ رهبری اندازه ایشان، از مردمش مصرف کالای تولید داخل را تقاضا کرده باشد! آری! ایرانی یعنی «روح‌الله خمینی» که بساط میرپنج‌های با کودتا سر کار آمده تا خرخره وابسته به اجنبی را بهم زد! و الا با بت‌ساختن از مقبره پادشاهی که خودش موحد بود، کسی ایرانی نمی‌شود! این همه را نوشتم تا دوباره تشکر کنم از نظام، برای ایستادن مقابل همه مظاهر خرافه‌گرایی! باورم هست امسال جناب کورش، خواب آسوده‌ای داشت...
کد مطلب: 562338
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


متولد 37
Iran, Islamic Republic of
شما خوب می نویسید اما نظام ما یا در واقع دولت ما به این شعار اصیل و تاریخی! و بسیار کم هزینه! در همه زمینه ها با قسم جلاله همواره پای بند است که:
سر چشمه نشاید گرفتن به بیل
صبر باید شاید گذشتن به پیل
لذا شما عزیز زیبا قلم مجبور می شوی بزکشان کنی!
Iran, Islamic Republic of
عزيز زيبا قلم ؟؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
کوروش سنبل اتحاد همه اقوام ایرانی است از کرد و ترک گرفته تا ارمنی و مسلمانان و زرتشتی پس بیخود او را تخریب نکنیم
Iran, Islamic Republic of
دیگه از آن طرف پشت بام نیفت!
Iran, Islamic Republic of
آقای قدیانی مبارزی عزیز و محترم میباشد ولی برای رسیدن به هدفش در این مطلب همه چیز را به هم بافته است تا خروجی آن بشود چند خط آخر ایشان ولی احتیاجی به این همه بالاو پایین نبود درستی چند خط آخر ایشان بر هیچکس پوشیده نیست
amir
Iran, Islamic Republic of
درست مثل جناب شما که تو قسمت اول جمله به یه تعریف آبکی سعی کردی منظور واقعی خود را تو آخر جمله به مخاطب تحمیل کنی.
جنابعالی اگه خیلی اهل درکی، قلم رنجه کن سه خط جمله با معنا و محتوی شبیه متن بی بدیل آقای قدیانی رو برامون تو سایت بذار.
Iran, Islamic Republic of
سلام امیر من به اندازه داشته هایم اهل درک هستم از اینکه داشته های زهنی شما قوی تر است و درک بهتری داری خوشحالم و باز بیشتر خوشحالم که سایت همه مطالب شما رابدون کم و کسری چاپ میکند البته امیدوارم که چنین باشد چون من همیشه از خواندن آنها به داشته هایم اضافه شده است
amir
Iran, Islamic Republic of
سلام دوست عزیز. با تشکر از کامنت پر نغز جنابعالی،
بنده هرگز ادعا نکردم ذهنم قویتر بوده و درکم بیشتر است، حتی بنظر حقیر دانش جنابعالی برای ادراک، به مراتب از ذهنیات بنده بیشتر و بالاتر است.
اگر به متن بنده توجه فرمایید متوجه میشوید که شما را در مقابل استاد قدیانی قرار داده ام، نه در مقابل خودم!
پیداست که جنابعالی اهل منطقی و بنده از ته دل خوشحالم که طرف صحبتم صاحب منطق باشد. به همین دلیل به کامنت اخیر کاملا درست شما مثبت دادم. اما اگر اجازه بدهید کامنت اول شما رو به لحاظ منطقی بررسی کنیم.
درجمله اول از جناب قدیانی بدرستی تعریف کرده، سپس فرموده اید "همه چیز را به هم بافته" که اگر جمله شما به همین جا ختم میشد، از نظر منطقی کاملا حق با شما بوده و بیانگر اظهار نظر شخصی شما می بود، بر این مبنا که: "آقای قدیانی مبارزی عزیز است اما برای رسیدن به هدفش همه چیز را به هم بافته". اما بعد بلافاصله اشاره فرمودید هدف ایشان خروجی چند خط آخر است که اتفاقا همان چند آخر را هم مجددا مورد تایید قرار داده اید.
خوب دوست من یک خواننده بیسوادی مثل بنده در نتیجه گیری از جملات شما واقعا سر در گم میشود، که بالاخره آقای قدیانی از نظر شما درست گفته اند یا نه؟!
اگر برای رسین به هدفش همه چیز رو بهم بافته، پس ایشان دارای گفتار صحیحی نیست، و از طرفی، اگر هدفش این بوده که نهایتا به جملات خروجی که مورد تایید شما (و البته بنده) هم هست برسد، پس بافتن همه چیز به هم، دیگر محلی از اعراب نداشته و نتیجتا گفتار ایشان صحیح است، خوب حالا، انصافا ما باید کدوم نیت رو از جملات جنابعالی برداشت کنیم؟ بنظر شما این جملات یک پارادوکس نیست؟
به هر حال امیدوارم بنده را ببخشید، هدف مطلقا تخریب همدیگر نیست. از اینکه کامنتهای بنده را مطالعه میکنید ممنونم خیلی از دوستان در همین سایت ممکن است تصور کنند که اینجانب آدم بدبین یا منفی گرایی هستم در صورتی که اینطور نیست، بنده ضمن احترام به همه بازدیدکنندگان محترم این سایت، هر جا هر جمله یا متن زیبایی را به نظر خودم میبینم بلافاصله از نویسنده آن تقدیر و تشکر میکنم.
همیشه موفق باشید.
یا علی
Iran, Islamic Republic of
ممنونم از توضیحی که دادید آقای قدیانی را سالهای سال است که میشناسم مبارزی خستگی ناپذیر هستند بسیاری از گله ها و شکایات ایشان را در بسیاری از سایتها خوانده ام و با روحیات ایشان کاملا آشنا هستم منظورم این بود که ما شما را به درستی میشناسیم نیاز نبود این همه مطالب را بهم ببافندندتا به چهار خط آخر برسند ولی فکر میکنم ایشان چون سنشان کمی بالا رفته است فکر میکنند مبارزین راه وطن و انقلاب ایشان را فراموش کرده اند و لازم هست کامل توضیح دهند بازم ممنونم امیر جان محبت کردی برایم سیاهی نوشتی .در پناه خدا باشی
amir
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز باور بفرمایید بسیاری از جملات میانی آقای قدیانی در متن خبر، برای ما که او را میشناسیم نیست، بلکه برای رفرنس دادن به کسانی است که او را نمیشناسند، مانند نسل جوان تشنه ای که با ابتلا به تب کوروش پرستی که این اواخر مد شده، در بدر بدنبال ساختن هویتی جعلی برای خویش تحت عنوان هویت ملی است.
بنده هم ممکن است تمام متن ایشان را به رای خود تایید نکنم، اما چون خروجی جملات، به تعبیر صحیح شما مثبت است، معتقدم از برخی ناملایمات احتمالی در جملات میانی میتوان صرفنظر کرد.
به هر حال ممنون از شما و امیدوارم شما هم در پناه حق باشید.
یا علی.
Romania
کسی که هنوز معنای واژه "نغز" را نمیداند و خارجکی مینویسد حتی اسمش را
Iran, Islamic Republic of
اگر راست می گویی! فقط یک جمله نادرست در این متن را تحلیل کن!
نمی شود هرسخنی که باب طبع یا سلیقه ما نباشد، با هجو گویی و حتی با مجیز گویی موزیانه تخریب کنیم...
Iran, Islamic Republic of
مبارز داره براي چي مي جنگه حداقل بايد پنجاه درصد مردم باهاش همراه باشن
ده درصدم باهاش موافق نيستن
شما
Iran, Islamic Republic of
خرافه در همه موارد ملی و مذهبی زشت وباعث رکود و جمود می شود حال در خصوص امام حسین و یا کوروش باشد اما به صرف بودن خرافه اصل مسئله نیاید فراموش گردد به عنوان مثال با خرافه پرستی در مورد مسئله عاشورا نباید مراسمات مذهبی محرم تعطیل گردد بحث قیاس نیست ولی میشود مراسم ملی کشور را مدیریت کرد و متن بالا که بیشتر با کلمات بازی کرد را مصداق قرار نداد.
Iran, Islamic Republic of
عالی بود عالی جناب قدیانی ولی نرود میخ آهنی در سنگ
Iran, Islamic Republic of
هدف کوروش دوستان لائیک بی ریشه فقط دهن کجی به نظام است که یکی دوروزی مشغولش کنند.....امروز کوروش یا چنگیز واسکندر...فردا احمدی نژاد پس فردا فریدون ....خلاصه هرکی بتونند بهش آویزون بشوند!!
رشتی
Iran, Islamic Republic of
چرا نمی‌خواهند بفهمند که واکنش ها در پاسارگاد ویا هر جای دیگر یک نوع اعتراض به فساداجتماعی واقتصادی و عملکرد مسیولین و نمایندگان مجلس است حالا یک اقلیتی سواستفاده میکنند طبیعی است
ن
Iran, Islamic Republic of
یا للعجب ، اینا به فساد اجتماعی اعتراض داشتند
یعنی فساد رو با فساد داشتند می شستند.
Iran, Islamic Republic of
اشکال ما اینجاست که امثالل قدیانی های ضد کوروش و آنهائیکه کوروش را علم میکند جلو اهل بیت یک نوع بیمار فرهنگی هستند که بر سر دعواهاهای طایفه ای و مسند دنشینی و ریاست طلبی ها و حکمرانی ها و اینکه تصور میکنند که این دو طایفه فقط درست میگویند !!بر همه چیز و همه کس میتازانند و ووحی متزل خود را حساب رمیکنند و تا جائیکه میتوانند پیش میگازانند که به فرهنگ و مردم و خاک و میهن هم رحمی نمیکنند ... جایگاه عترت و خانواده اهل بیت و محمد(ص) و اسلام
این مردم فرهنگ دار ادب پرور با اخلاق صادق ایران بوده اند که همیشه خوبها را بر گزیده و پاس داشته اند اگر امثال شماها اینطرف و انطرفی ها اجازه بدهید و بگذارید مردم خودشان بین خوب و بد انتخاب کنند !! حقنه کردن کار خوبی نیست و هرچند بین دارو دسته هائی در ایران رواج داشته و حالا هم بیشتر شده است ! و دلیلش حب و بغض و بی فرهنگی است و دمدمی مزاجی و خود برتر یدن و فهمیدن !!!؟؟ شما خوب نگهاه بکنید این خاک و بوم و بر ایران است که 99% همه افرادش با آغوش باز اهل بیت را قبول کرده اند و ... که عراق زادگاه آنها و عربستان و حجاز نتوانستند آنها را حمایت کنند و از آنها قدردانی و نمونه اش هم کوفه در برابر حسین (ع) و علی (ع) و اهل بیت. بیجهت بر همه نتازانید و همه را از دم حدیثهای ناپخته خو د نگذارانید.این شمائید که همه چیز را خاص و خاصه میکنید و برای اهداف خود و مبارزه با رقیبانیکه روزگاری هم پیاله بوده اید و برای هم نوشابه باز میکرده اید توهین کردن بکل مردم و ایرانی ها را جدا کردن کار صوابی نیست و دست از این امورات بردارید و ببینید چه کرده اید . بروید بنشینید چهار روز فکر کنید و چهار مثقال تدبیر که چکنیم همیتطوری که کل خاک ایران الان حسینی است و طرفدار ال اهل بیت دنیاگیر شویم و همه جهان را مثل خود ما ایرانی ها کنیم درست فهم و صادق و بافرهنگ با دروغ و شایعه و بر هم پریدن و و..و. این بازی در اوردنها ؟؟ فردا روزهای نگران کننده تری خواهیم داشت و همینهائیکه بر اثر تدانم کاری های من و شما دنبال پارسلرگاد هستند و حقیقیتی هم هست خدا نکند بر اثر رفتار ما که دوام دارد و حاری است و ساری /؟ بروند دنبال بت پرستی و شیطان پرستی و کار را از این خرابتر کنیم !!