شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 20 Oct 2018
 
۰
۷
سیدحسن خمینی:

مقابل موجی که بخواهد استقلال کشور را زیر سؤال ببرد، ید واحده هستیم

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶
سیدحسن خمینی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهوری آمریکا و واکنش مردم و مسؤولان به این سخنان گفت: مقابل موجی که بخواهد استقلال کشور را زیر سؤال ببرد، ید واحده هستیم.
مقابل موجی که بخواهد استقلال کشور را زیر سؤال ببرد، ید واحده هستیم
گروه سیاسی جهان نيوز:حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات اظهار داشت: گاهی مناسب است که به علل و انگیزه‌های شکل‌گیری انقلاب توجه کنیم؛ زیرا انسان به مرور زمان به دلیل روزمرگی از توجه به اینکه بزرگان چه کار کردند غافل می‌ماند.

یادگار امام با تأکید بر توجه به فاصله میان نتیجه و هدف، اظهار گرد: مهم این این است که چه هدفی داشتیم و چه نتیجه‌ای حاصل شد. از قیاس این دو می‌توان گفت که یک مجموعه دارای توفیق است یا خیر؛ به همین جهت تذکر آرمان‌ها شرط این است که به جایی که ایستاده‌ایم راضی باشیم. البته به هر مرحله‌ای برسیم بالاتری هم وجود دارد، اما من فکر می‌کنم اگر اهداف پیروزی انقلاب را مرور کنیم می‌توانیم به این آرمان‌ها برسیم.

به گزارش جماران، وی تصریح کرد: اولین مسأله این است که انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی است و برای احیای ارزش‌های دینی و از بین بردن هرزگی‌ها شکل گرفته است. هر تلاشی باید در این مسیر باشد که این ارزش‌ها شکل گرفته و هرزگی‌هایی که جامعه ما را علیه حکومت پهلوی برانگیخت تا چه اندازه از بین رفت؟ لذا توجه به عفت عمومی و ارزش‌های عمیق دینی در مقابله را هرزگی حاکم بر نظام سلطنتی یکی از ویژگی‌های انقلاب است و باید به آن توجه کرد.

سید حسن خمینی با اشاره به حساسیت رهبر معظم انقلاب به آسیب‌های اجتماعی و تشکیل شورایی در این زمینه، تأکید کرد: هرچه بیشتر به این امر توجه کنیم بازگشت به آرمان‌ها است.

وی دومین ویژگی انقلاب را «آزادی» دانست و گفت: اختناق شاهنشاهی جامعه شهری و روستایی و بیش از همه نخبگان ما را به شدت آزرده کرده بود و تمام شریان‌های تولید فکر و اندیشه در حکومت سابق مورد تهدید واقع می‌شد. البته تعریف آزادی ولنگاری نیست و با حق تعریف می‌شود؛ اینکه هرکس بتواند حقش را به دست آورد. آزادی بیان، اندیشه، رفتار و حوزه‌های مختلف دیگر از جمله حق حاکمیت ملی در همین چارچوب است. اینکه قانون اساسی حق حاکمیت ملی برای مردم در نظر گرفته تبیین همین مسأله است و می‌توان جمهوریت نظام را ذیل آن تعریف کرد.

یادگار امام افزود: سومین نکته استقلال و نفی وابستگی است. به خصوص در صد و چند سال منتهی به انقلاب جامعه ما به شدت زیر یوغ قدرت‌های خارجی بود و یکی از دستاوردهای انقلاب توفیق در استقلال است که این امر را از پیدایش دولت قاجار تا کودتاها و دخالت قدرت‌های خارجی می‌شود دید.

وی گفت: امروز اگر می‌بینیم همه تأثیرگذاران در عرصه سیاست و مردم نسبت به دخالت خارجی‌ها در مسائل کشور حساسیت دارند به خاطر تلخی‌های سنگینی است که از عدم استقلال در کشور کشیدیم. باید مراقب بود به هیچ بهانه‌ای استقلال سیاسی کشور مورد هجمه واقع نشود. همه ما به گونه‌های متعددی می‌اندیشیم و همدیگر را نقد می‌کنیم و رقابت بسیار سنگینی هم داریم؛ کما اینکه در انتخابات داشتیم. اما باید به شدت نسبت به اینکه کسی از بیرون در مقدرات کشور دخالت کند حساس باشیم. تزلزل در استقلال سیاسی کشور از دست رفتن یکی از دستاوردها و آرمان‌های بزرگ انقلاب است.

سید حسن خمینی تأکید کرد: اختلافات ما سر جای خودش؛ اما اگر رئیس جمهور آمریکا و یا هرکس دیگر بخواهد استقلال ما را مورد هدف قرار دهد باید همه با هم یکصدا باشیم. این که همه مردم و جوانان نسبت به مسأله اخیری که اتفاق افتاد، که هم ملیت ایرانی و هم استقلال سیاسی مورد هدف قرار گرفت، با حساسیت برخورد کرد بسیار نقطه درخشانی است. جدای از اینکه آن‌ها به نتیجه نخواهند رسید، نفس حساسیت مردم نسبت به استقلال سیاسی کشور یک ارزش است.

یادگار امام تأکید کرد: اینکه همه نسبت به جسارت و تهاجم به نیروهای نظامی و مسائل دفاعی کشور واکنش به موقع نشان داده‌ایم به سبب حساسیتمان نسبت به استقلال کشور است.

وی چهارمین آرمان انقلاب را نفی فقر یا پیشرفت و رفاه دانست و یادآور شد: انقلاب شکل نگرفته که توزیع نابرابر ثروت را به توزیع برابر فقر تبدیل کند. انقلاب آمده که زندگی بهتر داشته باشد و در پرتو نگاه به آخرت دنیای مردم را بهتر بسازد. وقتی متدینین تصدی جامعه را به دست گرفتند وظیفه دارند به همان اندازه‌ای که به آخرت مردم حساسیت دارند نسبت به دنیای مردم هم حساسیت داشته باشند؛ به خاطر اینکه اگر در دوران تصدی دینداران فقری توزیع شود و مشکل اجتماعی و یا اقتصادی پدید آید آخرت مردم هم با مشکل مواجه می‌شود.

یادگار امام اظهار داشت: سازندگی و این که باید تولید ناخالص ملی و سرانه درآمد ما بالا رود و روستایی و شهری آرامش ذهنی در معیشت داشته باشند آرمان‌های انقلاب است. انقلاب آمده که جامعه پیشرفت کند و مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف دارد را از میان بردارد.

وی عدالت و نفی تبعیض را پنجمین عاملی دانست که می‌توانیم خود را با آن بسنجیم و گفت: یکی از مشکلاتی که در نظام ستمشاهی وجود داشته تبعیضی است که در آن جامعه نسبت به مسائل اقتصادی و غیر اقتصادی وجود داشته است. اگر در دسترسی به فرصت‌ها تبعیض وجود داشته باشد ما می‌توانیم بگوییم از آرمان اولیه به نوعی خارج شده‌ایم.

سید حسن خمینی افزود: ششمین عامل سلامت جامعه از نظر اقتصادی و نفی فساد است. یکی از بزرگ‌ترین صدمات و لطماتی که حکومت پهلوی خورده از این ناحیه است. فساد اقتصادی موریانه‌ای است که اعتماد جامعه را در بالاترین و محکم‌ترین نظام‌های سیاسی از بین می‌برد. این فساد در هر جایی و به هر اندازه‌ای هست باید با آن مقابله کرد.

وی تأکید کرد: باید خودمان را با این شش عامل بسنجیم. امام صادق (ع) به یکی از اصحاب می‌فرماید چون شما منسوب به ما هستید بدی‌های شما بیشتر به چشم می‌آید. اگر خللی در این حوزه وجود دارد نباید از جانب ما باشد؛ به خاطر اینکه به حساب دین نوشته می‌شود. مجموعه جامعه نسبت به این امور باید با حساسیت بالا برخورد کند و برای از بین بردن آن برنامه داشته باشد و توجیه نکنیم.

یادگار امام ادامه داد: هرجایی که دیدیم آزادی‌های انسانی، قانونی و دینی مردم زیر سؤال است آن را توجیه نکنیم و نسبت به آن حساس باشیم؛ بدترین ظلم، ظلم قانونی است و باید نسبت به آن حساس باشیم. نسبت به استقلال کشور باید حساس باشیم. همه خارجی‌ها می‌دانند و باید بدانند و باید خودمان هم به آن‌ها بگوییم که در مقابل موجی که بخواهد استقلال کشور را زیر سؤال ببرد ید واحده هستیم.

وی با بیان اینکه هر مشکلی را باید به تدبیر خاص خودش حل کرد، گفت: شاید بتوان گفت شمیران به تنهایی از نظر اقتصادی می‌تواند چند استان را در خود جای دهد؛ قطب اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است و به همین جهت باید بتواند سهم خودش در پیشبرد کارها را ایفاء کند.

سید حسن خمینی در پایان اظهار کرد: ان‌شاءالله اقتصاد مقاومتی پویا باشد و بتواند مشکلات را بردارد و بتوانیم روزهای بهتری را پیش روی داشته باشیم و شاهد جامعه‌ای با مشکلات کمتر و توفیقات بیشتر باشیم.

در پایان این مراسم از خانواده‌های معظم تعدادی از شهدای شمیرانات با حضور یادگار امام تقدیر شد.
کد مطلب: 558915
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


mohammad
Iran, Islamic Republic of
چرا تا ایشون یه موضع نیمچه و نیم بند میگیره تبدیل میشه به یادگار امام!
آقا من کاری به خوب و بد ایشون ندارم قضاوت هم نمی کنم، ولی فرزند یا نوه امام بودن هیچ ویژگی خاصی نیست، آقای خمینی به خاطر تقوا و توکلشون روح الله شد و تقوا و توکل هم ژنتیکی نیست که از پدر به فرزند منتقل بشه.
Iran, Islamic Republic of
هیچ قدرتی از بیرون توان ضربه زدن به کشور ما را ندارد جز افراد داخل کشور با گرفتند تصمیمات اشتباهی و بحساب نیاوردن مردم در کارهای مهم کشوری
حسین
Netherlands
مقابل موجی که بخواهد استقلال کشور را زیر سؤال ببرد، ید واحده هست.
مگر می توان از نوه امام بزرگ فخر اسلام چیزی کمتر انتظار داشت؟
ان شاءاالله در حفظ هدایائی که ایشان به امت دادند مثل ولایت فقیه و اتحاد ووو هم سختگیر باشیم تا دشمن در بین مان نتواند که نفود کند.
امروز سخنان جاودانی ایشان را در مورد مثال انگور در مقدمه تفسیر سوره مبارکه حمد مجددا نگاه کرده و گرم ایمان شدم.
التماس دعا
Iran, Islamic Republic of
منظور حسین فکر کنم خود امام خمینی است نه اینکه نوه امام .
سید حسن خمینی در ضمن جز ظواهر یک طلبه بعید میدانم حجت و یا نشانه اسلام برای مسلمین باشه . ایشان با در دست داشتن بودجه 80 میلیاردی سبک زندگی اشرافی را انتخاب کرده و نون پدر بزرگ و پدر عزیزشان را میخورند ...
Iran, Islamic Republic of
تابع ولایت فقیه باشید.
محسن
Iran, Islamic Republic of
لطفا ازين ژست ها... نگيريد جريان فتنه٨٨ در ذهنمان هست هر جائى كه حمله به ارمانهاى اصيل انقلاب و امام ونظام هست يه طرفش متاسفانه حضرتعالى هستيد خيرى از شما نديديم لطفا شر مرسانيد شما كه مرتب لندن و.... هستيد ...
محمدحسین
Iran, Islamic Republic of
درمقابل ترامپ وحشی ودیوانه یادی کنیم از اوبامای باهوش ومودب .ودرمقابل امریکای هاروعهد شکن پناه میبریم به اروپای متمدن وتجارت پیشه.