پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ - 19 Jul 2018
 
۰
۶

روایت توکلی از حضورش در جمع مالباختگان کاسپین + تصویر

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۸
رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از پی گیری مشکل مالباختگان کاسپین در این سازمان مردم نهاد خبر داد.
روایت توکلی از حضورش در جمع مالباختگان کاسپین + تصویر
به گزارش جهان نيوز؛ احمد توکلی در کانال شخصی خود نوشت: امروز بعدازظهر به جمع مالباختگان کاسپین و معترضین به دستگاه قضائی رفتم. هم حرف شان را شنیدم و هم از پیگیری این پرونده در دیده بان شفافیت و عدالت خبر دادم. شندیدن اعتراض و دادخواهی پیرزن و پیرمرد هائی که سرمایه عمر ودارائی شان را از دست داده اند سخت و دردآور است. تعجب می کنم چرا مسئولین حتی حاضر به شنیدن حرف این مردم نیستند.

کنار پیاده رو حلقه زدند و برایشان توضیح دادم که الحمدلله دستگاه قضائی شکایت و اعلام جرم دیده بان علیه مسئولین بانک مرکزی و وزارت تعاون در ماجرای پرونده ثامن الحجج را مورد توجه و پی گیری قرار داده است و بزودی قرار است سمن اسناد خود از تخلف مسئولین را به دادگاه ارائه کند.

گفتم این گام قوه قضائیه را باید به فال نیک گرفت و آنرا طلیعه ای برای حل مشکل دیگر موسسات مالی از جمله کاسپین دانست.

بااین حال تاکید کردم ماهیت پرونده های مالی زمان بر است و در همه جای دنیا هم چنین است. لذا شما هم باید همراهی کنید.

برخی از حاضرین اعتراض کردند این موسسات ورشکسته نشدند و من هم تاکید کردم که حدس من هم چنین است و ضمن اینکه متخلفین در میان مسئولین بانک مرکزی و وزارت تعاون باید تحت پی گرد قانونی قرار بگیرند، اما نمی توان برای جبران خسارت مردم از بانک مرکزی توقع داشت که پول چاپ کنند. باید به روش هائی قضائی، اموال و سرمایه و املاک صاحبان این موسسات را کشف و جبران خسارت کنند.

همچنین توضیح دادم که برخی می گویند ورشکستگی یک نهاد مالی نیز مثل ورشکستگی یک بنگاه تولیدی است و نباید دولت را مقصر دانست. این در حالی است که موسسات مالی واعتباری با پول مردم، خلق پول می کنند. وقتی کفش می خریم، این خرید ما به اعتبار وزارت تعاون و وزارت جهاد نیست ولی وقتی پول بانک می گذاریم به اعتبار حاکمیت اعتماد می کنیم. موسسات مالی نزد بانک مرکزی سپرده و ذخیره قانونی دارند و این یعنی بانک مرکزی در این گرفتاری سهیم است و نمی تواند شانه خالی کند.

در نهایت قول دادم پرونده کاسپین را در دیده بان شفافیت و عدالت پی گیری و از حق مردم دفاع کنیم. اسناد و مدارکی که در این پرونده به دستمان رسیده است بیش از ثامن الحجج نباشد، کمتر هم نیست.
 
کد مطلب: 552228
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تعاونی های اعتباری که از وزارت تعاون مجوز گرفته و مرتبط با برخی نهادها بوده اند موجب جلب اعتماد مردم شده لذا در رقابت به افزایش پرداخت سود سپرده (درست یا غلط) مبادرت کرده اند حالا با اقدامات افراطی بعد از یک دوران تفریط در گذشته، بانک مرکزی برای مشتریان و حتی بانکها و دولت مشکل درست کرده است شاید با مرحله بندی وتدبیر بهتر میتوانست از پول در دسترس این موسسات و جهت دادن به آنها در مسیر تولید و اشتغال بهره برداری کند
Iran, Islamic Republic of
در اینجا رییس کل بانک مرکزی مقصر اصلی است که متاسفانه ابقا شد. مردم از روی بیچارگی دنبال چند درصد سود بیشتر میگردند. مردم به تابلو و مجوز اعتماد کردند. مردم خطا نکردند. خطاکار کسانی هستند که نظارتشان نیست. این برخورد بانک مرکزی مشکل امنیتی درست میکند.
Iran, Islamic Republic of
خدا خیرت بده
مردم تهران چقدر بعضیهاشون نادان بودند به لیست امید رای دادند و به این افراد اعتماد نکردند
Iran, Islamic Republic of
نادان بودند که به لیست امید رای دادند ولی در عدم اعتماد به این افراد هیچ اشتباهی نکردند.
امیدوارم که آگاهی ملت به حدی برسد که دیگر لیستی رای ندهند. البته تحقق این مهم سازو کارهایی میطبد و شاید عمر ما کفاف ندهد.
رهنمود مهم امام خامنه ای اصلی فرعی کردن مسائل است که متاسفانه مورد عنایت این افراد قرار نگرفته و نمیگیرد.
افشین
Iran, Islamic Republic of
چرا به خودت جرات میدهی و به مردم توهین میکنی چرا فکر میکنی اونها نمی‌فهمند و تو بیشتر میفهمی مردم جمع بندی میکنند در همه زمینه ها سبک سنگین میکنند آنوقت رای میدهند اگر لیست منتخب ما انتخاب شده بود آنها این صفات زشت را به ما میداند راستش را بگو در دل چه احساسی میکردی
Iran, Islamic Republic of
اون جمله "دریافت اصل و سود سپرده هایمان" خیلی جالب است...
دیدبان عدالت از جیب چه کسی میخواهد برخی افراد طماع به سود بانکی را پرداخت کند؟