پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 1 Oct 2020
 
۰

اعتراض هیئت مدیره پلاسکو به اعضای شورای شهر

سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب: 550901
اعضای هیئت مدیره شورای متحد ساختمان پلاسکو در نامه‌ای به رییس شورای شهر تهران ضمن اشاره به اظهارات غیرکارشناسانه یکی از اعضای این شورا خواستار تعیین تکلیف ذی‌نفعان پلاسکو و تسریع در عملیات ساخت و ساز این ساختمان شد.
اعتراض هیئت مدیره پلاسکو به اعضای شورای شهر
به گزارش جهان نيوز، نامه هیئت مدیره شورای متحد پلاسکو خطاب به رییس شورای شهر تهران عینا در ادامه می‌آید؛
«همانطور که مستحضرید حادثه پلاسکو و تبعات فاجعه بار آن سال پیش یکی از دردناکترین مسائل اجتماعی چند دهه اخیر کشور بود که علاوه بر شهادت و از دست دادن تعداد زیادی از آتشنشانان خدوم و هموطنان عزیز، باعث تالمات شدید روحی و اجتماعی گشت و نظام مدیریت شهری را به چالش کشید.
همچنین مستحضرید تبعات اقتصادی و خسارات بسیاری به صاحبان و ذی‌نفعان مشاغل مستقیم و غیر مستقیم این ساختمان بسیار مهم در صنعت تولید پوشاک وارد شد، به نحوی که اکنون پس از گذشت بیش از 7 ماه متاسفانه همچنان تدبیری برای مشکلات متعدد صاحبان مشاغل مستقر در ساختمان اندیشیده و اجرا نشده است. در حالیکه بلافاصله پس از حادثه رهبر معظم و معزز حضرت آیت الله عظمی خامنه ای (دامت برکاته) و همچنین ریاست محترم جمهور جناب آقای حجت الاسام دکتر روحانی دستور به پیگیری مسائل دادند، این کندی بیش از حد در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار دور از حداقل انتظارات است.
به دنبال این حادثه و در ادامه طولانی شدن روند بازسازی پاساژ پلاسکو متاسفانه اظهاراتی بدون پشتوانه کارشناسی و با اطلاعات کاملا غلط از ناحیه بعضی از اعضای شورای شهر منتشر می شود که برعمق فاجعه می‌افزاید، چیزی که متاسفانه از ناحیه این نهاد مهم به عنوان مهم‌ترین رکن مدیریت کلان شهر تهران به هیچ وجه انتظار نمی‌رفت. همان طور که اظهارات اعضای شورای شهر سابق نشان از عدم اشراف دقیق و کامل نسبت به موضوع داشت ، متاسفانه این اظهارات در شورای شهر جدید نیز تکرارشده که جای تاسف دارد.
آقای حبیب زاده در فضای رسانه‌ای و از طریق صدا و سیما و در اقدامی کاملا غیرحرفه‌ای و غیر کارشناسی اطلاعات غلطی را ارایه کرده اند که موجی از نگرانی را درکسبه به وجود آورده است.
اولا ایشان به سادگی می توانستند از شهرداری و نظام مهندسی مشکل قسمت سالم ساختمان پلاسکو را استعلام کنند تا در دام اطلاعات غلط برخی افراد قرار نگیرند که حتما برای ایشان دسترسی به این مراکز بسیار آسان است. در ثانی ایشان چطور و به استناد چه منطقی یک ساختمان را با مشاعات، ورودی و خروجی های مشخص و با آن قدمت درساخت در ذهن خودشان تفکیک و آن را اعلام می دارند؟
علاوه بر این کدام کارشناسی مستند و مدون پشت این تفکیک وجود دارد، یا به عبارتی اصلا ایشان بازدید حضوری از این محل داشته است؟اگر خیر چطور بدون بازدید از محل و رویت اسناد شهرداری، دادستانی، نظام مهندسی و مشاوره با مالک به این نتیجه رسیده اند و در جایگاه قاضی صدور رای می نمایند؟
با توجه به این مسائل، حداقل انتظار این بود قبل از رسانه‌ای کردن این موضوع، تمام وجوه قضیه در مشاوره های دقیق و مستند به همراه تمامی ذینفعان انجام می‌شد تا شبهه های دیگر به ذهن نمی رسید.
در پایان مستدعی است ضمن ورود به این موضوع و اقدام عاجل در مقابل جوسازی های غیر کارشناسی و مشکوک رسانه ای واکنش نشان داده ، تا ان‌شالله هرچه زودتر مشکل کسبه حل شده ، از بلاتکلیف ماندن موضوع و بالطبع ناراحتی و نگرانی بی اندازه ی جامعه ی هزاران نفری ذینفعان، بیش از این جلوگیری شود.
این موضوع شورای شهر و مسئولین مرتبط را در آزمون سخت و بزرگی قرارداده است و پیگیری عاجل آن خواسته  به حق ماست.»
به گزارش تسنیم، چند روز پیش بنیاد مستضعفان اسناد مربوط به درخواست‌ مربوط به صدور مجوزهای ساخت ساختمان جدید پلاسکو را منتشر کرد. بر این اساس بنیاد مستضعفان طی نامه‌های جداگانه در مردادماه امسال به شهردار منطقه 12 تهران 4 درخواست درباره صدور پروانه ساختمانی، تخریب و گودبرداری، حصارکشی و تجهیز کارگاه و مطالعات ژئوتکنیک را ارائه کرده است.
گفته می‌شود مباحث مربوط به تعداد طبقات ساختمان جدید پلاسکو یکی از دلایل تاخیر در ساخت آن است. ساختمان پلاسکو که به دلیل آتش‌سوزی ویران شد 17 طبقه بود.

منبع:تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *