چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 20 Jun 2018
 
۰

تحریف قیام مسالمت آمیزمردم بحرین درکتب درسی

پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
دولت بحرین بخشی در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان این کشور اضافه کرده و از طریق آن ضمن تحریف وقایع مسالمت‌آمیز اعتراضی شیعیان بحرین، نظامیان رژیم آل خلیفه را شهید نامیده است.
تحریف قیام مسالمت آمیزمردم بحرین درکتب درسی
به گزارش جهان نيوز، حکومت بحرین اقدام به اضافه کردن درسی تحت عنوان «شهداء الواجب/ شهدای انجام وظیفه» به کتاب «المواطنه/ شهروندی» کلاس ششم ابتدایی این کشور کرد که در آن انقلاب۱۴ فوریه مردمی بحرین در سال ۲۰۱۱ اغتشاش توسط گروه های آشوبگر و ناقض حقوق بشر معرفی شده است و نقش نیروهای امنیتی در مقابله با مردم را ستوده و افسران پلیسی را که به ادعای حکومت در حین انجام وظیفه و مقابله با مردم  کشته شده اند شهید خطاب نموده است.
در این درس با آوردن تصاویری انحرافی سعی شده انقلابیون بحرین افرادی اهل خشونت و تخریبگر معرفی شوند که به ممتلکات شخصی و عمومی تجاوز نموده و از اطفال نیز برای رسیدن به مقاصد خود و اختلال در نظم بحرین سواستفاده نموده اند. همچنین در این درس بدون هیچ اشاره ای به گزارش گروه حقیقت یاب بین المللی «بسیونی» که اعمال عنف و خشونت مفرط و قتل مردم و شکنجه زندانیان تا حد مرگ را توسط نیروهای امنیتی بحرین تایید کرده است، به موارد کذبی اشاره شده که گزارش «بسیونی» و یا ادله بسیار دیگری آنها را صریحا رد نموده اند، مانند قطع زبان یک موذن توسط نیروهای مردمی و یا قتل افسران پلیس. 
یکی از اهداف این درس آشنایی دانش آموزان با نقش صندوق پادشاهی برای حمایت از خانواده های نیروهای پلیس که در حال انجام وظیفه کشته شده اند بیان شده است. جالب این است تابعیت برخی که از  افسران پلیس ادعایی اماراتی، پاکستانی و یمنی ست که اثباتی بر غیر بومی بودن نیروهای نظامی بحرین است و سوال اینجاست دانش آموز بحرینی از این درس و کتاب چگونه پایه و اساس «شهروندی» و «وفاداری به حکومت» را خواهند آموخت؟
کودکانی که در سال تحصیلی جدید والدینشان در زندان اند
سال تحصیلی جدید در حالی در بحرین آغاز شد که بسیاری از دانش آموزان بحرینی از همراهی پدر یا مادر و یا هر دو آنان محروم بوده و والدینشان به اتهامات سیاسی و به خاطر نظرات منتقدانه نسبت به حکومت آل خلیفه یا به شهادت رسیده اند یا در زندان بسر میبرند.
به همین مناسبت مردم و فعالان بحرین در شبکه های اجتماعی اقدام به نشر تصاویر فرزندان شهدا و زندانیان سیاسی در آغازین روزهای مدرسه و محروم از والدین خود نمودند.
همچنین چند تن از بانوان در بند از جمله مدافع حقوق بشر «ابتسام الصایغ» با انتشار نامه هایی از زندان از فرزندان خود وتمامی دانش آموزان بحرین خواستند در راه اصلاح و ساختن آینده کشورشان ثابت قدم باشند و در این راه هر دشواری ای از جمله دوری از والدینشان را به سبب زندان یا شهادت با صلابت تحمل کنند و در راه علم آموزی مجدانه بکوشند.

منبع:مهر
کد مطلب: 549397
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *