چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 20 Jun 2018
 
۰
ربیعی:

دیگر نمی توانند آمار اعتیاد را بپیچانند

چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مساله اعتیاد در گذشته به گونه‌ای بود که افراد بالا دستی تعداد معتادان را میلیونی خط می زدند تا آمار آن کاهش پیدا کند اما امروز دیگر نمی‌توانند آمار اعتیاد را بپیچانند.
دیگر نمی توانند آمار اعتیاد را بپیچانند
به گزارش جهان نيوز، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در همایشی که امروز(چهارشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه  ابزارهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در مقابله با  جرم و  اعتیاد کارآمد عمل نکرده اند، اظهار کرد: متاسفانه اعتیاد مساله ای  جهانی است و در مطالعاتی که دانشمندان جهان انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که انگیزه‌های اقتصادی در آن دخیل است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: امروز انگیزه‌های اجتماعی در گسترش پدیده اعتیاد با سال‌های گذشته تغییر کرده است، چرا که دیگر طبقات اجتماعی، تحصیلات در این مساله دخیل  نیست.
 ربیعی با بیان اینکه  در گذشته مصرف مواد به محله های خاصی محدود بود، اما متاسفانه  بعد از گذشت 30 سال در تمام مناطق رواج پیدا کرده است، ادامه داد:  رابطه معنا داری بین محل سکونت و تحصیل با اعتیاد وجود ندارد چرا که این روابط سنتی تغییر کرده است.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروزه فرد معتاد به خود و جامعه اعتماد ندارد در این صورت بیشترین آسیب را متحمل می شود.
 وی افزود: مساله اعتیاد در گذشته به گونه‌ای بود که افراد بالا دستی تعداد معتادان را میلیونی خط می زدند تا آمار آن کاهش پیدا کند اما امروز دیگر نمی‌توانند آمار اعتیاد را بپیچانند.
ربیعی اظهار کرد: ما تلاش می کنیم  تا رفتار سالم در مصرف قلیان یا طراحی مدل خانه محور را در کشور عملیاتی کنیم.
لزوم ترویج معیارهای پیشگیری در کاهش مصرف مواد مخدر
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: ما باید به سمت معیارهای پیشگیری حرکت کنیم و از مصرف مواد مخدر در زنان و کودکان کم سن و سال پیشگیری کنیم.
 وی با بیان اینکه کودکانی که آلوده به مصرف مواد مخدر می‌شوند طول عمر زندگی‌ آنها معمولا 70 سال است، ادامه داد: این افراد ناقل‌های خطرناکی برای استفاده از مواد مخدر هستند.
ربیعی بیان کرد:  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و سازمان‌ بهزیستی  ساز و کارهای اجرایی را اتخاذ کرده اند که آثار آن در یک دوره زمانی خاص مشخص می‌شود.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: دولت به همه محققین با دیدی خاص نگاه می‌کند چرا که کار پژوهشگران نه صرفا پژوهش، بلکه کمک به جامعه انسانی است.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 549215
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *