چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 20 Jun 2018
 
۲
۵

پشت صحنه کشتار در میانمار

جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴
در کشتار مسلمانان میانمار، بیش از هر موضوعی باید به نقش شورای آتلانتیک، طراح اصلی رویکرد گسترش ناتو به سمت شرق، اشاره داشت.
پشت صحنه کشتار در میانمار
گروه سیاسی جهان نيوز:در کشتار مسلمانان میانمار، بیش از هر موضوعی باید به نقش شورای آتلانتیک، طراح اصلی رویکرد گسترش ناتو به سمت شرق، اشاره داشت.

میانمار از لحاظ ژئوپلتیکی حائز موقعیت راهبردی است و به دلیل برخورداری از منابع طبیعی، بویژه نفت و گاز، دارای ثروت هنگفت می‌باشد. این اهمیت، میانمار را به هدف بسیار مهم برای شورای آتلانتیک تبدیل کرده است. ساحل میانمار به تنگه «مالاکا» یکی از بزرگترین آبراه‌های راهبردی جهان دسترسی دارد. تنگه مالاکا اقیانوس‌های هند و آرام را هم به هم متصل می‌کند و کوتاه‌ترین مسیر دریایی میان خلیج فارس و چین است.

80% از واردات نفتی چین (12 میلیون بشکه در روز) با ابر تانکرها از این تنگه حمل‌ونقل می‌شود. از این رو کنترل این آبراه، به مثابه در اختیار داشتن گلوگاه عبور انرژی به چین است. چین بعد از تحولات 11سپتامبر و تسلط آمریکا بر چاه‌های نفت منطقه، سعی داشته با تقویت حضور خود در میانمار، مانع از دستیابی آمریکا به تنگه مالاکا شود. در مقابل شورای آتلانتیک از طریق بنیاد اعطای دموکراسی و بنیاد سوروس، کوشید با طراحی و حمایت از «انقلاب زعفرانی» بودایی‌ها در میانمار، حکومتی همسو با غرب را در این کشور روی کار بیاورد.

کشتار مسلمانان میانمار مقدمه‌ای برای راه‌اندازی جنگ بودایی-اسلامی و حضور تروریست‌ها در این منطقه است تا شورای آتلانتیک بتواند، به بهانه مقابله با حملات تروریستی، به این منطقه وارد شده و آن را نظامی کند.
کد مطلب: 547944
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


افشین
Iran, Islamic Republic of
ااینکار فقط کار چین و روسیه است قافل نباشید بیشتر از همه رد پای این دو کشور در پشت این اعمال هست وباز مردم بیچاره و بی پناه که زندگیشان باید بازیچه زیاده خواهی کشور های خودخواه شود که فقط به فکرمنافع مادیشان هستند و از جنایتی دریغ ندارند شاید این رسم تاریخ است واز آن گریزی نیست باز بهانه ای و باز توجیهی جدید
کشتار مردم میانمار در راستای سیاست های گسترش ناتو صورت می گیرد //کمال بالایی
حسین
Netherlands
آقایان افشین و کمال هیچ دلیلی برای نظرشان ارائه ندادند!
افشین
Iran, Islamic Republic of
پیغمبر اکرم فرمود: "هرکس صدای تظلم و دادخواهی و کمک خواهی مسلمانی را بشنود و به یاری او نشتابد او مسلمان نیست." ا
Iran, Islamic Republic of
افشین است که دلیل ندارد و در جبهه دشمن است، نه دیگران.
اگر آمریکا، همان رفتاری که با ایران انجام داد را، با میانمار انجام میداد، از جمله تحریم و تهدید، آیا امکان عقب نشینی دولت میانمار، وجود نداشت؟
آیا سازمان ملل که در سیطره آمریکاست به گواه تجربه، و شورای امنیت که دو سوم اعضایش، در جبهه غرب است، به ماجرا، ورود جدی کرده است؟
آیا ناتو که پیمان اتحاد کشورهای غربی است، به کمک مسلمانان میانمار شنافته؟
کشتار مسلمانان غرب آسیا، با حمایت مالی و نظامی و فرماندهی آمریکا نیست؟
پاسخ این سؤالات، مشخص میکند که فجایع میانمار، با رضایت کامل غرب قطعا، و با حمایت و پشتیبانی آمریکا احتمالا انجام میشود. تردیدی هم نیست.
کسی ادعای دخالت روسیه و چین دارد، باید دلیل منطقی بیاورد.
افشین
Iran, Islamic Republic of
از کی تا بحال سینه چاک کن چین و روسیه شده اید کشتا ر و نسل کشی مسلمانان چین را توسط دولت مرکزی فراموش کرده اید همچنین کشتار مسلمانان چچن توسط دولت روسیه را حالا چون این دو کشور در مقاطعی کمک حال کشور ما بوده اند دلیل نمیشود چشمانمان را بر ظلمی که بر مسلمانان میکنند ببتدیم