چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - 23 Oct 2019
 
۰
۱
رئیس پلیس تهران بزرگ:

۲۱۳ نفر از اراذل و اوباش تهران دستگیر شدند

عملیات‌ها با شدت ادامه خواهد داشت
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۱
رئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری ۲۱۳ نفر از اراذل و اوباش خبر داد.
۲۱۳ نفر از اراذل و اوباش تهران دستگیر شدند
به گزارش جهان نيوز، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ در حاشیه طرح سراسری دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین محلات در جمع خبرنگاران گفت: شب گذشته پس از دو هفته کار اطلاعاتی در پلیس امنیت ۸۵ فقره عملیات در نقاط مختلف شهر تهران انجام شد.

او ادامه داد: پلیس به محلاتی که پاتوق اراذل و اوباش بود، یورش برد و ۲۱۳ نفر از افرادی که دارای جرایمی مانند تخریب اموال عمومی، عربده‌کشی، درگیری مسلحانه، ایجاد مزاحمت، نگهداری خرید و فروش سلاح بودند را دستگیر کرد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به میانگین سنی اراذل و اوباش دستگیر شده گفت: این افراد بین سنین ۲۵ تا ۳۰ سال هستند که از آنها  ۱۰ دستگاه خودروی دودزا، انواع تجهیزات از جمله میخ‌هایی که در هنگام تعقیب و گریز برای ایجاد مانع برای پلیس استفاده می‌کردند کشف شد. همچنین انواع سلاح‌های جنگی، شکاری، سلاح سرد، قمه، ساطور، شمشیر نیز از این افراد کشف شده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه در این عملیات یک کارگاه تولید پایپ کشف شده است، گفت: این کارگاه نیاز ۵۰۰ مشتری ثابت برای مصرف مواد مخدر را تامین می‌کرد که خوشبختانه در این عملیات کشف و همه عوامل آن دستگیر شده‌اند.
وی ادامه داد: این عملیات غالبا بر اساس تماس‌های مردمی و درخواست‌های مردم برای جمع‌آوری اراذل و اوباش بوده، ما همین جا از مردم درخواست می‌کنیم که پاتوق‌های اراذل و اوباش را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده و ما نیز پس از انجام کارهای اطلاعاتی قطعا با اراذل و اوباش آن منطقه برخورد خواهیم کرد.

رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر اینکه این عملیات‌ها با شدت ادامه خواهد داشت، گفت:‌ پلیس تمام نقاط آلوده به وجود این افراد را شناسایی و به ترتیب اهمیت و اذیت و آزاری که این افراد برای اهالی محل ایجاد می‌کنند عملیات‌ها را طراحی و اقدام به دستگیری اراذل و اوباش خواهد کرد.

سردار رحیمی با بیان اینکه پلیس حامی مردم و در کنار آنهاست، گفت: پلیس امان را از اراذل و اوباش خواهد گرفت و شهر را برای وجود این افراد ناامن و در مقابل امنیت را به مردم اعطا خواهد کرد.

سردار رحیمی درباره همکاری دیگر دستگاه‌ها با پلیس برای مقابله با اراذل و اوباش گفت: دستگاه قضایی با پلیس همراه است و قطعا برخورد قاطع با اراذل و اوباش خواهد داشت. همچنین همه ادوات و تجهیزات و مواد کشف شده از این افراد به همراه متهمان تحویل دستگاه قضایی خواهد شد.
کد مطلب: 547113
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اراذل و اوباش مزدوران بدون یونیفرم دشمنان هستند که در شرایط عادی آرامش زندگی مردم را با جو ارعاب و شبطنت بهم میزنند و در زمان فتنه ، غارتگران اموال و سیاهی لشکر دشمن هستند ، لذا اگر پلیس و دستگاه قضایی در اراده شان جدی هستند اصل را بر اعدام آنها گذاشته مگر خلافش ثابت شود آنهم با مجازات های سخت تر از اعدام وگرنه‌ هر گونه مماشات سهیم در تخلفات سازماندهی شده آنان تلقی میشود