جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 19 Jul 2019
 
۲
۴
شهری که قرار است گرانتر شود؛

اصلاح‌طلبان: گران شدن هزینه زندگی در تهران الزامی است!

مشرق
پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب: 543922
اصلاح‌طلبان مطرح می‌کنند که بایستی برای کم کردن میزان مهاجرت و همچنین آلودگی هوا در تهران هزینه زندگی در پایتخت افزایش بیابد.
اصلاح‌طلبان: گران شدن هزینه زندگی در تهران الزامی است!
به گزارش جهان نيوز، اصلاح‌طلبان پارلمان شهری تهران را در دست گرفتند و زین این کلانشهر با روش جریان اصلاحات اداره می‌شود اما برنامه اصلی این جناح سیاسی برای پایتخت چیست؟

از لابه‌لای سخنان جدید و قدیم نیروهای این جریان شنیده می‌شود که قرار است یک شوک گرانی به شهر تهران وارد شود و پایتخت نسبت به شهرهای دیگر گرانتر شود و هزینه زندگی در آن بالاتر رود تا بدین ترتیب از میزان مهاجرت به این کلانشهر جلوگیری شود.

استاندار تهران: باید هزینه شهرهای بزرگ را بالا برد
این موضوع را اوائل سال جاری سیدحسین هاشمی استاندار اصلاح‌طلب تهران مطرح کرد. وی در پاسخ به سوالی درباره امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت از شهرستانها و سایر استان ها به تهران گفت: «امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت به تهران سخت است و باید همچون سایر کشورهای پیشرفته هزینه زندگی در شهرهای بزرگ را بالا برد تا از ورود جمعیت کم کرد.»

صفایی فراهانی:‌ هر کسی در شهر تهران زندگی می کند باید هزینه شهر بزرگ را بپذیرد
استاندار تهران تنها طرفدار این نظریه نبود. در این خصوص محسن صفایی فراهانی، فعال اصلاح طلب در گفتگو با روزنامه کارگزارانی آرمان گفت: هر شهروندی که در شهر بزرگ زندگی می‌کند باید هزینه زندگی در شهر بزرگ را بپذیرد.
صفایی فراهانی اظهار داشت: شورای شهر باید به دنبال اجرای طرح جامع و درآمد پایدار برای شهر بوده و به آن پایبند باشد.

وی ادامه داد: در اکثر کشورهای توسعه‌یافته، مردم با عوارضی که در شهرهای بزرگ بابت زندگی و استفاده از خدمات شهری می‌پردازند درآمد آن شهر را تامین می‌کنند.

صفایی فراهانی گفته  فردی که در تهران زندگی می‌کند نسبت به یک شهروند که در یک شهر کوچک زندگی می‌کند، باید دو نوع عوارض به شهرداری بپردازد. بنابراین باید نوع و میزان پرداخت عوارض در شهرهای بزرگ و کوچک تغییر کند.
او تصریح کرد: این مهم سبب می‌شود که جلوی مهاجرت‌های بی‌رویه گرفته شود، زیرا فرد وقتی می‌بیند برای زندگی در شهرهای بزرگ ناگزیر باید هزینه‌های بسیار بیشتری را متقبل شود.

صفایی فراهانی اظهار داشت: بدیهی است که آن‌ها زندگی در همان شهرهای کوچک را به مهاجرت در شهرهای بزرگ ترجیح دهد. بنابراین معتقدم شورای شهر موفق در کشور، شورایی است که بتواند درآمدهای پایدار را برای شهر ایجاد کند و هزینه‌های اداره شهر را از خود مردم بگیرد.

مرعشی: گران شدن هزینه زندگی در تهران الزامی است
حسین مرعشی، عضو حزب کارگزاران سازندگی که پیشتر یکی از گزینه‌های شهرداری تهران بود و بیان کرد من و نجفی( برگزیده شورای شهر تهران) برنامه مشترکی برای اداره شهر تهران داریم با تاکید بر اینکه زندگی در تهران باید گران شود گفت: «برای اینکه محیطی برای زندگی و هوایی برای تنفس باقی بماند، باید شرایط زندگی در تهران به نسبت سایر کلانشهرها از جمله اصفهان و مشهد گران شود.»

با این حساب اغلب اصلاح‌طلبان حامی چنین نظریه‌ای برای اداره شهر تهران هستند و باید دید در آینده چه اتفاقی در این راستا رقم می‌خورد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ابوذر
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان سرمايه دار و مرفه هستند و به فكر اقشار ضعيف و متوسط نيستند. آقايان متفكر،‌ به جاي افزايش هزينه ها در شهري مانند تهران، سرمايه گذاري در شهرستانها را افزايش داده و چند برابر كنيد. تهران به تنهايي بيش از نيمي از صنايع كشور را در اختيار دارد. اگر در شهرستانها اشتغالزايي كنيد، كدام شهرستاني به تهران مي رود تا هواي آلوده استشمام كند و در ترافيك طاقت فرساي تهران، اعصاب و روانش به هم بريزد؟ شما راحت ترين و بي دردسرترين راه را انتخاب كرديد. زيرا بدون سرمايه گذاري و اشتغال در شهرستانها، با افزايش هزينه زندگي در تهران مي خواهيد مهاجرت معكوس ايجاد كنيد و به هدف برسيد.
ایمانی
Iran, Islamic Republic of
حضرات اول خودتون برگردید داهاتاتون بعددرموردشهرتهران بزارید اهالیش تصمیم خواهندگرفت. مشکل تهران نفس کشیدن زالو صفتان وپیروان اسلام مرفهین بی درد واسلام آمریکایی در این شهراست.
وظیفه مسئولین هم کارکردن برای محرومین است اگر اینچنین فکر نمی کنند،صندلی مدیریت راغصب کرده اند.
اف برکسانی که از گرده محرومین بالا رفته اند و جیبهایشان راپرنموده اند و حال دچار وهم خود برتر بینی شده اند.
خدابینی تان رابه خاک بمالد.
Romania
۱-اولین بار کارگزاران زمان کرباسچی، موضوع گران شدن زندگی در تهران را رقم زدند ومصائب آن سالها گریبانگیر مردم شد ۲- مقام معظم رهبری در برابر ادعای پیشرفته کردن تهران بدست کارگزاران(!)گفتندکه توسعه به چه قیمتی؟! ۳- بروز اعتراضات و آشوب های اقشار ضعیف حتی درروزانتخابات ریاست جمهوری نوبت دوم آقای رفسنجانی،موجب توضیحات ایشان در نمازجمعه هفته بعد از انتخابات شد ۴-تجربه قبلی گرانی ها چه اثری در مراجعت شهرستانی ها شد که الانه بخواهد مفید باشد؟
Hamid
Iran, Islamic Republic of
یعنی اگر واقعا اینطور فکر می کنند ... بر سرشان. در شهرستان اشتغال درسا کنند هیچکی توی این آشغال دونی که اسمش تهرانه نمی مونه