دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ - 23 Jul 2018
 
۰
۱
وقتی پیرمردها می‌دانند توانایی «قالیباف جوان» را ندارند

نجفی شرایط «منفی بی‌نهایت» تهران را با «قلیان» به صفر می‌رساند؟

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۵
لازم به یادآوریست آقای نجفی چند سال قبل توضیحات مفصلی را درباره مصرف خانوادگی «قلیان» و بی‌اشکال بودن آن ارائه کرده است!
نجفی شرایط «منفی بی‌نهایت» تهران را با «قلیان» به صفر می‌رساند؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق؛ روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد، در شماره شنبه گذشته خود طی گزارشی با عنوان «لبخند تهران» به استقبال انتصاب محمدعلی نجفی ۶۵ ساله به سمت شهرداری تهران رفت.
این روزنامه در بخشی از مقدمه گزارش خود نوشته است:
«محمدعلی نجفی، نیرویی توانمند و قابل اعتماد که اگر محدودیتی برای کارش پیش نیاید و اگر حلقه نزدیکان و اطرافیانش در امور مدیریتی او دخالتی نکنند، می تواند بعد از سپری کردن حداقل چهار سال، شرایط ساز و کار موجود در شهرداری و مدیریت پایتخت را از منفی بی نهایت به صفر برساند.»[۱]
*البته دلیل اینهمه حقد و کینه ستاد جریان چپ از مدیریت جهادی و ۱۲ سال شهرداری محمدباقر قالیباف در ظاهر امر مشخص نیست اما نکته محرز آنست که عمده این حملات به این دلیل صورت می‌گیرد که اصلاح‌طلبان بهتر از هرکسی می‌دانند توانایی تکرار کارنامه قالیباف جوان را ندارند.
آنهم با جایگزینی کسی که در میان مردم به پیری، داشتن بیماری جسمی و قلیان مشهور است...
جریان سیاسی خاص که محمدعلی نجفی را صرفاً با دو مأموریت ویژه «انتخابات» و «قالیباف‌سوزی» به شهرداری تهران فرستاده است، در خود این اجبار را احساس می‌کند که در کنار چینش مطلوب پازل برای دو انتخابات سال ۹۸ و ۱۴۰۰ با عملگری ویژه شهرداری تهران، تمام اقدامات و خدمات محمدباقر قالیباف را نیز ملکوک نموده و از وی سیاه‌ترین تصویر ممکن را در ذهن مردم بسازد.
تا نسیم مدیریت جهادی آنچنان که ۱۲ سال بر تهران وزید و این شهر را در چشم دشمنان ایران حتی در زمره پیشرفته‌ترین شهرهای جهان قرار داد[۲]، هیچگاه و در هیچ بخش دیگری از پیکره ایران اسلامی، وزیدن نگیرد.
گفتنیست، پیش از تأکید روزنامه آفتاب یزد مبنی بر اینکه شرایط تهران در حالت منفی بینهایت! قرار دارد، برخی محافل اصلاح‌طلب تقلا کردند تا از شهر تهران در دوران پساقالیباف با عنوان «شهر سوخته» یاد کنند و این عبارت را در ذهن افکار عمومی تسرّی دهند.[۳]
نقشه‌ای که البته نتیجه برعکس داد و هم‌اکنون به عاملی برای تمسخر اصلاح‌طلبان تبدیل شده است.
روزنامه کیهان نیز به تازگی در اشاره به تعبیر «شهر سوخته» و ماجرای منفی بینهایت بودن تهران، در مطلبی نوشت:‌ (آنها) می‌دانند که در انجام خدمات شهری به پای قالیباف نمی‌رسند، دارند از حالا برای ناتوانی خود در اداره شهر بهانه می‌تراشند.[۴]
در کنار این تخریب‌ها و برای تنویر بیشتر افکار عمومی، اشاره به گفته‌های مشاهیر اصلاح‌طلب طی روزهای اخیر علیه «محمدباقر قالیباف» نیز ضروری به نظر می‌رسد:
در میان حملات گسترده این روزهای اصلاح‌طلبان علیه قالیباف، جملات زیر قابل اشاره است:
_غلامحسین کرباسچی: قالیباف کم‌کاری کرده و فعالیت‌هایش زیر نظر شورای شهر نبوده است.
_محمد هاشمی: قالیباف تهران را ۱۰۰ سال به عقب برد.
_عبدالواحد موسوی لاری: اصلی‌ترین بازنده انتخابات قالیباف بود.
_محمدعلی افشانی: قالیباف مردم تهران را به جهنم برد.
_ولی‌ا... شجاع‌پوریان: قالیباف خود را موظف به پاسخگویی نمی‌دانست!
_الهه کولایی: نگاه قالیباف سخت‌افزاری و غافل از انسان بوده است.
_مصطفی میرسلیم: آقای قالیباف دیگر نمی‌ماند تمام شد، اما هر جا باشد باید مواظب او بود که خلافی نکند. اینها برای جامعه ما بسیار مضر است.
_محسن هاشمی: پیشرفت مترو در دوران قالیباف نمایشی و تبلیغاتی بوده است.
_زهرا نژادبهرام: قالیباف ناکارآمد بود و اقدامات خود را تأیید نمی‌کرد![۵]
(اگرچه ممکن است این صحبت‌ها دفاع از آقای قالیباف قلمداد شود اما حقیقت این است که مسئله مدیریت جهادی محصور در افراد نیست.
نکته‌ای که ستاد جریان سیاسی خاص هم آنرا می‌داند و برای همین، عزم خود را بر ذبح کردن مدیریت جهادی و تمثّلات آن قرار داده است و نه لزوما بر افراد.)
پی‌نوشت: لازم به یادآوریست آقای نجفی چند سال قبل توضیحات مفصلی را درباره مصرف خانوادگی «قلیان» و بی‌اشکال بودن آن ارائه کرده است![۶]

۱_ http://aftabeyazd.ir/?newsid=80954
۲_ https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/03/10/1424540
۳_ mshrgh.ir/729526
۴_mshrgh.ir/760958
۵_ mshrgh.ir/760842
۶_http://www.asriran.com/fa/news/300654
 
کد مطلب: 540648
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رهگذر
Iran, Islamic Republic of
خدا به داد تهران برسد امید است فرهنگ سراها در اختیار گروه غرب طلب و بی ایمان قرار نگیرد که فاجعه فرهنگی شکل می گیرد و نیازی به تهاجم فرهنگی نیست و من به شما قول می دهم که شهر تهران کمتر از شش ماه دچار بحران می شود و تمام کارها نمایشی و فرمایشی می گردد.من نه شهردار ی هستم نه اصلاح طلب فقط یک شهروند هستم و می دانم که چه خواهد شد