پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 21 Jun 2018
 
۰

فقط روحانی! کسی از چپ‌ها انتظار شهردار زن و جوانگرایی نداشته باشد...

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۴
به سخن دیگر اینکه عیار انتقادات اصلاح‌طلبان از رئیس‌جمهور روحانی بواسطه عدم‌النصب وزیر زن و یا عدم جوان‌سازی کابینه دوم بسیار پایین و در حد جعلی است و آنها در واقع قصد دارند کاری که خود در مظان انجام آن بوده‌اند را به گردن آقای روحانی بیاندازند.
فقط روحانی!  کسی از چپ‌ها انتظار شهردار زن و جوانگرایی نداشته باشد...
به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق؛ سیدمحمود میرلوحی، عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلب و از منتخبان شورای شهر پنجم تهران، به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با خبرگزاری ایلنا درباره کابینه دوم رئیس‌جمهور روحانی گفته است:
«انتظار اصلاح‌طلبان این بود که دولت دوازدهم اصلاح‌طلب‌تر از دولت یازدهم باشد. همچنین ما انتظار داشتیم که دولت دوازدهم جوانتر باشد و زنان نیز در جمع وزرای معرفی شده، حضور داشته باشند.»
او در ادامه می‌افزاید:
آقای روحانی در ایام انتخابات بسیار صریح، نظرش را نسبت به زنان، جوانان و اقوام بیان کرد. ما امیدواریم آن قول‌ها و وعده‌ها خود را در دولت دوازدهم نشان دهد. ما انتظار داریم میزان حضور آن افراد در دولت افزایش یابد. ما فکر می‌کنیم زمان حضور و نقش‌آفرینی زنان، جوانان و اقوام در سطوح عالی و میانی کشور فرارسیده و تاخیر در آن به صلاح کشور نیست.[۱]
*اظهارات این عضو شورای شهر تهران در حالی است که اصلاح‌طلبان برای پست شهرداری تهران با اینکه دارای تمامی امکانات برای تحقق شعار چندین ساله خود بودند اما نه تنها حاضر به انتصاب یک شهردار زن نشدند بلکه حتی مسئله مهم جوانگرایی را هم ذبح کردند و چهره‌ای ۶۵ ساله را به سمت شهرداری پایتخت جمهوری اسلامی برگزیدند که گفته می‌شود پیش از این به دلیل مشکلات قلبی از پذیرفتن سمت‌های کلان دولتی استنکاف کرده است.
به سخن دیگر اینکه عیار انتقادات اصلاح‌طلبان از رئیس‌جمهور روحانی بواسطه عدم‌النصب وزیر زن و یا عدم جوان‌سازی کابینه دوم بسیار پایین و در حد جعلی است و آنها در واقع قصد دارند کاری که خود در مظان انجام آن بوده‌اند را به گردن آقای روحانی بیاندازند.
لازم به ذکر است، تأکید ستاد اصلاحات بر عدم نصب شهردار زن به حدی عیان بود که حتی نامزد شدن خانم «الهه کولایی» برای احراز پست شهرداری تهران و درخواست برنامه از وی تنها یک نمایش تلقی شد و اعتراض محافل اصلاح‌طلبی را نیز برانگیخت.[۲]
گفته می‌شود جریان سیاسی چپ به این دلیل که وارد فرایند «طلاق سیاسی از دولت روحانی» شده است، پس از این بر حجم انتقادات خود علیه دولت دوازهم خواهد افزود و آقای روحانی را ام‌المشاکل کشور جلوه خواهد داد.

۱_ https://tnews.ir/news/72a591813624.html
۲_ mshrgh.ir/761006
کد مطلب: 540647
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *