کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وزیر بهداشت در زنجان:

کشور ۷۰ هزار تخت بیمارستانی کم دارد

11 مرداد 1396 ساعت 9:23

وزیر بهداشت با اشاره به تدوین سند درمان برای شناسایی نیازهای نقاط مختلف کشور در بخش‌‌های مختلف بهداشتی و درمانی گفت: در کشور ۷۰ هزار تخت بیمارستانی کمبود داریم.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه سه‌شنبه در جمع اصحاب رسانه با اشاره به کمبود 70 هزار تخت بیمارستانی در کشور اظهار داشت: برای کمبود تخت بیمارستانی باید از بخش خصوصی کمک گرفت و به ظرفیت‌های آنان تکیه کنیم.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت را نباید در حال حاضر قضاوت کرد، عنوان کرد: در دوره طولانی مدت کارها و اثرات طرح تحول سلامت نمود پیدا می‌کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مزیت‌های مهم طرح تحول سلامت اشاره و تصریح کرد: دسترسی به خدمات عادلانه و کیفیت مطلوب خدمات دو رکن اصلی طرح تحول نظام سلامت است و باید استمرار پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه با مشخص شدن سند درمان کشور برنامه این بخش تا سال 1404 معلوم می‌شود، گفت: این سند وضعیت تخت‌های بیمارستانی کشور را در هر دو بخش دولتی و خصوصی و نیاز کشور را با تفکیک استانی و شهرستاتی معلوم می‌کند و ما تلاش می‌کنیم در یک ماه آینده سند درمان کشور را اعلام کنیم.
 


کد مطلب: 537796

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/537796/کشور-۷۰-هزار-تخت-بیمارستانی-کم

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com