دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ - 25 Jun 2018
 
۰
۱

تکمیل مسکن‌مهر و پرداخت‌یارانه به‌ضرر مردم‌است!

دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق؛ «مصطفی هاشمی طبا» کاندیدای اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری اخیر در مصاحبه با روزنامه ایران گفت: «در ایام تبلیغات، نامزدهای طیف اصولگرا و به طور مشخص آقایان رئیسی و قالیباف وعده‌های متعددی در حوزه اقتصاد و معیشت مردم مطرح کردند؛ شعارهایی از جمله پرداخت کارانه به بیکارها، چند برابر کردن یارانه، ایجاد چند میلیون شغل، اتمام مسکن مهر تا پایان سال و امثالهم. باوجود اینکه مردم به خاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی در تنگنا هستند، اما این وعده‌ها را پس زدند. چرا این وعده‌ها خریداری نداشت؟ برای اینکه مشخص شد این حرف‌ها غیرعملی است و حتی در صورت اجرا به ضرر مردم تمام می‌شود».
هاشمی‌طبا افزود: «با یارانه‌ها، محرومین، محروم‌تر شدند».
در انتخابات ریاست جمهوری نامزدهای رقیب روحانی تاکید کردند که طبق قانون می‌بایست هر سال یک میلیون شغل ایجاد کرد. از سوی دیگر یکی از کاندیداها، سایت کارانه را برای سامان دادن به وضعیت بیکاران طراحی و پیاده سازی کرد. پس از این اقدامات، روحانی، جهانگیری و رسانه‌های حامی دولت با هجمه گسترده تاکید کردند که این قبیل اقدامات صرفاً عوامفریبی است و قابلیت اجرایی ندارد.
اما پس‌ازآن، ستاد انتخاباتی روحانی در اقدامی تأمل‌برانگیز، سایت کارانه را فیلتر و سایت کارورزی را راه اندازی کرد. همچنین ستاد انتخاباتی دولت اعلام کرد که روحانی در سال جاری 970 هزار شغل ایجاد خواهد کرد.
علاوه بر این، درحالی‌که طی سال‌های گذشته مسئولان دولت یازدهم و رسانه‌های حامی دولت، پرداخت یارانه نقدی را با القابی چون «مصیبت عظما» و «عذاب الیم» مورد تفقد قرار داده و بر حذف یارانه ثروتمندان تأکید می‌کردند، اما پس از اقدام مجلس شورای اسلامی در حذف یارانه ثروتمندان-در زمستان 95- دولت را از انجام این کار منع کردند.
گفتنی است «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم-مرداد 92- در جلسهٔ رأی اعتماد مجلس گفت: «شخص من هرگز با مسکن مهر مخالف نبوده و نیستم و من جزو اولین کسانی بودم که این موضوع را وارد نظام برنامه‌ریزی ایران کردم که بعدازآن، این مسئله ردیف پیدا کرد و مباحث دیگری چون بهسازی مسکن روستایی و مسکن اجتماعی تا قبل از دورهٔ مسئولیت من در تاریخ ایران سابقه ندارد». بعدها وی مسکن مهر را مزخرف نامید.
این قبیل تناقض‌گویی‌ها در کارنامه دولت یازدهم و اظهارات حامیان دولت به وفور قابل مشاهده است.
کد مطلب: 533896
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شاید اصلا این قبیل تناقض گویی ها معیار اصلی شورای نگه بان برای رد و تایید صلاحیت ها و همچنین معیار دستگاه قضایی برای بازداشت افراد است. یادمان نرود که این آقا که از طرف شورای نگه بان صاحب صلاحیت برای گرداندن کشور شناخته شد با افتخار از اجرای سند 2030 برای گسترش بخش پرورش در نظام آموزشی ایران صحبت می کرد. حالا آقای رحیم پور مدعی است ما اصلا در شورای انقلاب فرهنگی نمی دانستیم سند 2030 چیست تا رهبری فرمودند.