جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - 10 Apr 2020
 
۰

افزایش قیمت دو گروه کالای اساسی

يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 529299
در کنار کاهش 5.3 درصدی قیمت مرغ، ثبات بر بازار بیشتر کالاهای اساسی حاکم بود و تن‌ها دو گروه کالایی برنج و گوشت قرمز، افزایش قیمت را تجربه کردند
افزایش قیمت دو گروه کالای اساسی
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، گزارش هفتگی بانک مرکزی از  متوسط قیمت در خرده فروشی‌ها حاکی از آن است که در هفته منتهی به ۲۶ خردادماه سال جاری، ۶ گروه کالایی با کاهش قیمت، 2 گروه کالایی با افزایش قیمت، و ۳ گروه کالایی با ثبات قیمت همراه بودند.
 
بر اساس این گزارش هفتگی، نرخ لبنیات، چای و روغن نباتی ثابت، تخم مرغ، حبوبات، میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، گوشت مرغ و قند و شکر کاهش و برنج و گوشت قرمز افزایش را تجربه کردند.
 
در هفته  منتهی به 26 خردادماه، بهای همه ی اقلام در گروه لبنیات  نسبت به هفته قبل بدون تغییر گزارش شد در این میان قیمت تخم مرغ معادل ۵.۱ درصد کاهش داشت و شانه ای  9 هزار و 500  تا 11 هزار و 500 تومان فروخته می‌شد.
 
برنج و حبوب
 
در هفته ذکر شده در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی بدون تغییر بوده و بهای برنج داخله درجه یک معادل ۰.۳ درصد افزایش داشت.
 
در این میان  قیمت برنج داخله درجه دو ۰.۳ درصد کاهش داشت و در گروه حبوبات نیز بهای لوبیا چیتی ثابت بود، قیمت لوبیا سفید و لوبیا قرمز هر یک معادل ۰.۲ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۱ تا ۰.۷ درصد کاهش یافت.
 
میوه ها و سبزی های تازه
 
در هفته مورد گزارش، در میادین زیر نظر شهرداری کیوی عرضه نمی شد و سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه شد.
 
میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای پرتقال درجه یک معادل ۴.۵ درصد، خربزه ۱ درصد و کیوی ۴.۹ درصد افزایش یافت ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۴ درصد تا ۳۰.۴ درصد کاهش داشت.
 
در گروه سبزی های تازه قیمت بادنجان معادل ۲.۸ درصد و سبزی‌های برگی ۰.۴ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۹ درصد تا ۷.۲ درصد کاهش یافت. 
 
همچنین در گروه سبزی ها بهای پیاز و سبزی های برگی ثابت بود، قیمت لوبیا سبز معادل ۱.۲ درصد کاهش و بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۲ درصد تا ۷.۸ درصد افزایش داشت.
 
گوشت قرمز و گوشت مرغ
 
در هفته ذکر شده قیمت گوشت گوسفند معادل ۰.۷ درصد و گوشت تازه گاو و گوساله ۰.۳ درصد افزایش یافت ولی بهای گوشت مرغ معادل ۵.۳ درصد کاهش یافت.
 
قند، شکر، روغن نباتی و چای
 
در این هفته قیمت شکر معادل ۵ درصد کاهش داشت و بهای قند، چای خارجی و انواع روغ نباتی ثابت بود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *