سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 19 Jun 2018
 
۰
استاندار تهران:

مهارت‌آموزی افراد جویای کار در اولویت قرار گیرد

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۸
استاندار تهران با اشاره به سال تولید و اشتغال تاکید کرد: ضرورت دارد که مهارت آموزی افراد جویای کار در اولویت قرار گیرد.
مهارت‌آموزی افراد جویای کار در اولویت قرار گیرد

به گزارش جهان نيوز، سید حسین هاشمی در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با تاکید بر لزوم پرهیز از انحرافات در اجرای بودجه گفت: تبادل اطلاعات و دقت در اجرای قانون، انحرافات را به حداقل می‌رساند.
وی پس از ارائه گزارش سازمان ثبت احوال از روند صدور شناسنامه‌های الکترونیکی در استان تقدیر کرد و افزود: نتیجه سرعت و دقت درست در صدور شناسنامه‌ها در انتخابات خود را نشان داد.
استاندار تهران در مورد اهمیت آموزش مهارت از سوی آموزش فنی و حرفه‌ای نیز تصریح کرد: در سال تولید و اشتغال ضرورت دارد که مهارت آموزی افراد جویای کار در اولویت قرار گیرد.
جزییات جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان
نعمت الله ترکی ـ رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران نیز در پایان جلسه درباره محور موضوعات این جلسه اظهار کرد: در این جلسه گزارش عملکرد اداره کل دیوان محاسبات استان تهران در مورد بودجه ارائه شد که براین اساس کاهش انحرافات بودجه را شاهد هستیم؛ برخی دستگاهها نیز در مورد درآمدهای مکلفی کوتاهی کردند که باید گزارش دهند.
وی افزود: در این جلسه گزارش اداره کل ثبت احوال استان تهران درباره ساماندهی وضعیت صدور شناسنامه و بایگانی و نگهداری اسناد هویتی  در استان تهران ارائه شد  و همچنین گزارش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران درباره مهارت آموزیهای کوتاه مدت نیز مورد بررسی قرار گرفت.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران با اشاره به گزارش سازمان فنی و حرفه‌ای استان تصریح کرد: حدود ٥� درصد افراد جویای کار در استان مهارت آموزی و شغلی ندارند و مقرر شد مهارت آموزی توسط آموزش فنی و حرفه‌ای در ١٦ شهرستان و با حمایت از بخش خصوصی انجام شود؛ البته آموزشهای لازم مرتبط با اشتغالزایی و فرصت شغلی انجام می‌گیرد و در این رابطه مشورت نیز با دستگاههای اجرایی مورد توجه خواهد بود.
ترکی درباره توجه به تولید و اشتغال در سال 96 گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال 96 حدوداً 100 هزار فرصت شغلی را در استان تهران خواهیم داشت که غالب آنها در حوزه‌های صنعت، خدمات ، گردشگری و فنی و حرفه‌ای تعریف شده است.
آخرین نرخ بیکاری در استان تهران
وی در زمینه نرخ بیکاری در استان تهران و راههای رفع آن اظهار کرد: براساس سرشماری سال ٩٥ نرخ بیکاری در استان تهران حدوداً  ١٢ درصد است و حدود ٤٥� هزار نفر جویای کار در استان تهران هستند که برای رفع مشکل بیکاری استان نیاز است تا سالانه ١٥� هزار فرصت شغلی ایجاد شود که برنامه‌ریزیهای لازم انجام می‌گیرد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 528035
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *