شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 21 Apr 2018
 
۶
۱۲

بازهم به سناتور ها اعتماد دارید!!؟

يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
اکنون می بینیم که دولت،همچنان در آغوش آمریکایی هاست و حاضر نیست در چنین شرایطی،حتی به ظاهر هم که شده ادای میهن دوستی و پایبندی به منافع ملی در آورد و بازهم نظر سناتور های آمریکایی را بر نظر رهبر انقلاب ترجیح می دهد!
بازهم به سناتور ها اعتماد دارید!!؟
گروه سیاسی جهان نيوز:حسین شمسیان در کانال تلگرامی خود نوشت:

حمید بعیدی‌نژاد  عضو  تیم مذاکره کننده هسته ای و سفیر فعلی ایران در انگلیس در یادداشتی به مصوبه اخیر سنای آمریکا پرداخته است.

درباره نوشته اخیر او چند نکته مجزا تقدیم می کنم:

بخش اول

بعیدی نژاد توصیه کرده که از «هرگونه شتابزدگی در اعلام مواضع رسمی در قبال لایحه سنای آمریکا»خودداری کنیم! زیرا معتقد است «اثبات انطباق یا عدم انطباق مفاد این لایحه با برجام نیاز به بررسی‌های دقیق کارشناسی دارد» وی  همچنین معتقد است « سناتورهای تصویب‌کننده و تنظیم‌کننده این لایحه ادعا کرده‌اند تمامی موارد احتمالی تعارض در متن این لایحه با برجام را از لایحه حذف کرده‌اند و از نظر آنان متن لایحه منطبق با تعهدات آمریکا در برجام است» بنابر این بررسی کارشناسی بر اساس این ادعا «اهمیت بیش‌تری هم پیدا می‌کند»

بار دیگر متن را بخوانید.

 او بر ضرورت بررسی دقیق برای کشف تطابق یا تضاد با برجام تاکید دارد و ادعای سناتور ها در تنظیم دقیق متن را هم ملحوظ می کند.

این نظر را – که نظر دولت تلقی می شود و قرینه ای دال بر مخالفت با آن در دولت وجود ندارد – با این عبارت مقایسه کنید:

« در سراسر دوره‌ی هشت‌ساله(اجرای برجام) وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسّط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند ۳ مصوّبه‌ی مجلس، اقدامهای لازم را انجام دهد و فعّالیّتهای برجام را متوقّف کند.»

این نظر صریح رهبر انقلاب است که در شروط نه گانه ایشان در موافقت با برجام  اعلام شد.

اکنون می بینیم که دولت،همچنان در آغوش آمریکایی هاست و حاضر نیست در چنین شرایطی،حتی به ظاهر هم که شده ادای میهن دوستی و پایبندی به منافع ملی در آورد و بازهم نظر سناتور های آمریکایی را بر نظر رهبر انقلاب ترجیح می دهد!

شاه سلطان حسین یا بنی صدر!؟

نکته ای در باره یادداشت حمید بعیدی‌نژاد /بخش دوم

بعیدی نژاد در بخش دیگری از یادداشتش نکته جالبی نوشته، بخوانید:«در شرایط فعلی متن تحریم‌های جدید فقط لایحه‌ای است که در سطح مصوبه سنای آمریکاست و هنوز برای تبدیل شدن به قانون باید دو مرحله را بگذراند.

اول باید به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا برسد که بر اساس آن‌چه در آمریکا مطرح شده است تا چند هفته به طول می‌انجامد و دوم آن‌که بعد از تصویب مجلس نمایندگان باید به امضای ریاست جمهوری برسد.بنا بر این لازم است در این ایام از هرگونه شتابزدگی در اعلام مواضع رسمی از سوی نهادهای قانونی نظام خودداری شود و واکنش‌های رسمی به زمان در مراحل قانونی این لایحه موکول شود.»

این جملات ،که مثل نویسنده آن،ظاهرمعقولی دارند یادآور ماجراهایی تاریخی نیست!؟

اینها تکرار امروزین حرف های شاه سلطان حسین صفوی است! به او گفتند دشمن آماده حمله است،اهمیتی نداد!گفتند از مرز گذشت و وارد کشور شد،گفت قشون ما در فلان شهر جلوی آنها را می گیرند!گفتند از آنجا گذشته اند ،گفت  فلان جا اقدام می کنیم و.... رسیدند به دروازه اصفهان(پایتخت آن روز)گفت همین اصفهان ما را بس! و بعد هم که اصفهان را گرفتند گفت همین کاخ ما را بس!

حضرات نسخه شاه سلطان حسین می پیچند و منتظر می مانند تا با سرباز آمریکایی در اتاق خوابشان روبرو شوند!

ماه ها قبل درباره پیش نویس این مصوبه اطلاع داشتید و کاری نکردید!در حالیکه از همان وقت  می شد به 1+5 هشدار داد که به محض تصویب تحریم در هریک از مراجع قانون گزاری آمریکا، ایران واکنش نشان خواهد داد.

آن اقدامات البته از این دولت،انتظار بی مورد است ،اما حالا هم که دشمن عداوت خود را آشکار تر از همیشه کرده،بازهم بدنبال فرصت سوزی هستند!

آقایان در نسخه معاصر،کپی بنی صدر هستند . اودر ماه های نخست جنگ،با سیاستی خائنانه می گفت :«ما با روش اشکانیان با دشمن می جنگیم، زمین می دهیم ،زمان می گیریم»!

بعد ها برای آزادی وجب به وجب از زمین هایی که بنی صدر داد،ما شهید دادیم و او به پاریس گریخت.
کد مطلب: 527730
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


شاه سلطان حسن
Iran, Islamic Republic of
(ضرب المثل کرمانی) تنبل مرو به سایه، سایه خودش میایه. آقایون نشستن تا همه چیز خودش درست بشه.
Iran, Islamic Republic of
انتظارواکنش قاطع ازاین دولت راگویابایددرخواب دید.شایدبرخی بدشان نیایدباکم کاری وتسامح درواکنش به نقض برجام کاربه جایی برسدکه رهبری شخصابه مساله ورودکندوهزینه آن به دوش ایشان بیفتدوآنگاه زمان توجیه بهانه ی قدیمی ونخ نماشده ی " داشتیم همه چیزرادرست می کردیم ولی نگذاشتند..!!!" فرابرسد!
Iran, Islamic Republic of
............. انتظار شما هم برای واکنش نشان دادن دولت انتظار عبثی است.برجام شیشه عمر دولت واداده به کدخداست.
Iran, Islamic Republic of
لعنت خدا بر خائنین به این مملکت
Iran, Islamic Republic of
به راستی معنای وطن فروشی و خیانت چیست؟
امیر
Iran, Islamic Republic of
این جور آدما تو انتخابات خیلی خودشان را منطقی و افرادی توانمند در مذاکره جلوه دادن و عوام ساده لوح را گول زدن.
لعنت بر ترسوها واداده ها و منافقین جدید. به یاری حق رسوایی شان نزدیک است.
جواد
Iran, Islamic Republic of
خوابیده را می شود بیدار کرد خود را به خواب زده را خیر
امیدواریم دعای امام رحمه الله علیه در حق آقایان به اجابت برسد که فرمودند :
آنهایی که خواب امریکا را می‌بینند خدا بیدارشان کند.
علی
Iran, Islamic Republic of
این دولت بی تدبیر اگر بجای امریکا به ملت اتکا کرده بود اکنون وضعیت بهتری داشت تا کی ذلیل بودن
Iran, Islamic Republic of
به این دولت امیدی نیست.ذلت ادامه دارد.
Iran, Islamic Republic of
بگو اقای بعیدی اگر شماها کارشناس بودید این برجام را برای ما نمی پختید .
Iran, Islamic Republic of
این آقا ی لیبرال فقط به فکر حفظ پست سفارت است پستی که در قد و قواره این شبه کارشناس نیست