جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ - 22 Jun 2018
 
۲
۴
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به اعضای شورای نظارت بر برجام

انفعال شورای نظارت مقابل وضع تحریم های جدید سنای آمریکا ناقض بند سوم قانون مجلس و دستور رهبر انقلاب است/ تا چه زمانی ملت ایران باید هزینه اعتماد دولت به آمریکا را بدهد

شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۶
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه ای به اعضای شورای نظارت بر برجام خواستار واکنش سریع و قاطع نسبت به اعمال تحریم جدید سنای آمریکا علیه ایران شد.
انفعال شورای نظارت مقابل وضع تحریم های جدید سنای آمریکا ناقض بند سوم قانون مجلس و دستور رهبر انقلاب است/ تا چه زمانی ملت ایران باید هزینه اعتماد دولت به آمریکا را بدهد
به گزارش جهان نيوز: متن کامل این نامه بدین شرح است:
 
اعضای محترم شورای نظارت بر برجام
 
سلام علیکم
 
⛔️تحفه جدید مجلس سنای امریکا برای ایران، قانون تحریم s.722(قانون مقابله با فعالیت های بی‌ثبات ساز ایران ۲۰۱۷ )، اثبات دیگری بر این مدعاست که امریکایی ها اساسا اعتقادی به اجرای تعهداتشان در برجام ندارند.
 
 این تحریم ها که حقیقتا سیاه چاله تحریم بایستی نامیده شود اتفاقات بسیار ناگواری برای برخی نهادهای مقدس جمهوری اسلامی رقم خواهند زد.
 
⁉️ سوال اینجاست که تا چه زمانی نهاد های مسئول جمهوری اسلامی باید در برابر این رفتارها و اقدامات خصمانه دشمن رفتار منفعلانه داشته باشند؟ تا چه زمانی بایستی مردم و نهادهای انقلابی بایستی هزینه اعتماد به  آمریکا از سوی برخی مسئولین را بپردازند و نهادهای ناظر نسبت به اینگونه اقدامات سکوت کنند؟
 
 سوال مهمتر آن است که آیا وضع تحریم های جدید ناقض بندهای صریح قانون وضع شده مجلس و هم چنین دستورات مقام معظم رهبری به رئیس جمهور نمیباشد؟
 
همانطورکه مطلع هستید مجلس شورای اسلامی این موافقتنامه را به صورت مشروط و ضمن قانونی با عنوان قانون اقدام متقابل ایران پذیرفت که بند۳ آن چنین اعلام می‌دارد:
 
«دولت موظف است هرگونه عدم‌پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو مؤثر تحریم‌ها یا بازگرداندن تحریم‌های لغوشده و یا وضع تحریم تحت هرعنوان دیگر را به‌دقت رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد و همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به‌طوری‌که ظرف مدت دو سال ظرفیت غنی‌سازی کشور به یکصد و نودهزار سو افزایش یابد. شورای‌عالی امنیت ملی مرجع رسیدگی به این موضوع می‌باشد. دولت باید ظرف مدت 4 ماه برنامه خود را برای این منظور جهت تصویب به شورا ارائه نماید»
 
 هم‌چنین در فرمان مهم مقام معظم رهبری پس از تصویب برجام در شورای عالی امنیت ملی خطاب به رئیس جمهور آمده است:
 
«در سراسر دوره‌ی هشت‌ساله، وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسّط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند ۳ مصوّبه‌ی مجلس، اقدامهای لازم را انجام دهد و فعّالیّتهای برجام را متوقّف کند»
 
 با توجه به دستور صریح رهبر معظم انقلاب و هم چنین قانون مجلس، در برابر وضع هرگونه تحریم، دولت موظف به متوقف کردن برجام است. متاسفانه امروز مجلس شورای اسلامی که خود بایستی حافظ قوانین به تصویب رسیده خود باشد هیچ نظارت و مراقبتی نسبت به بندهای مصوب خود نداشته و در حالی که تحریم های جدید آمریکا ناقض بندهای گفته شده است هیچ گونه اقدامی از سوی آنها انجام نگرفته است. 
 
 با گذشت حدود دو سال، برجام نشان داده است که این توافق نامه نه تنها فایده ای برای ملت نداشته است حتی از روح و جسم خود نیز در مقابل تعرض آمریکایی ها نمیتواند محافظت کند.
 
 لذا قویا و صریحا از اعضای شورای نظارت بر برجام مطالبه میکنیم با درنظر گرفتن خداوند و حقوق مردم، هرچه سریعتر و در اسرع وقت با توجه به بند سوم قانون مجلس و همچنین دستور مقام معظم رهبری به رئیس جمهور در این راستا،اقدام متقابل و متناسب با این عمل خصمانه آمریکایی‌ها را انجام داده و با توقف اجرای یک سویه و تمام عیار برجام در ایران و نقض و تجاوز از روح و جسم آن توسط طرف آمریکاییها، از منافع ملت شریف ایران در قبال این خسارت محض دفاع نمایند و از هزینه تراشی بیشتر برای نظام و مردم، با ادامه خودخواهانه به این توافق صرف نظر نمایند.
 
 بدیهی است سکوت و انفعال این شورا درقبال اقدامات اینچنینی و خاصه اقدام اخیر آمریکایی‌ها، در افکار عمومی معنایی جز خیانت به حقوق ملت و انفعال ذلیلانه در برابر دشمنان قسم خورده ملت ایران را نخواهد داشت.
کد مطلب: 527485
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تا زمانیکه ملت بصیرت نیابند که به هرکس رای ندهند و مسند قدرت نشانند همچنان بایستی خسارت اصلی را خودشان ونه خواص پرداخت نمایند
Iran, Islamic Republic of
چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟ خوب از اول خطا نمی کردید که حالا مجبور به رفو نشوید
Iran, Islamic Republic of
وقتی ظریف و روحانی شورای برجام را تشکیل می دهند چه انتظار عجیبی است ! نظارت بر برجام
Iran, Islamic Republic of
سوكمندانه بايد گفت شوراي نظارت هم استقلال در اظهار نظر ندارد وهنوز روحاني و وزارت خارجه حاضر نيستند از واژه نقض برجام استفاده كنند ،گويا حافظ منافع كدخدايند!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟