چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - 23 Oct 2019
 
۰

جلیلی: اجازه ندهیم افراد دچار آلزایمر سیاسی شوند

سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴
کد مطلب: 517130
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: برای اینکه کم کاری ها و کمبودها در سال های اخیر از یاد ملت نرود، باید اجازه ندهیم افراد دچار آلزایمر سیاسی شوند.
جلیلی: اجازه ندهیم افراد دچار آلزایمر سیاسی شوند
به گزارش جهان نيوز، سعید جلیلی عصر امروز سه شنبه در همایش حامیان حجت الاسلام رئیسی که در سالن آمفی تئاتر مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد اظهار داشت: فصل انتخابات فصل محاسبه و فصلی است که مردم این فرصت را پیدا می کنند که بخشی از سرنوشت خود را در ۴سال آینده رقم بزنند.
 
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که انتخابات تصمیمی برای ۴۰سال آینده کشور است افزود: لازم است مردم در کنار احساسات پاکی که در ایام انتخابات به خرج می دهند، باید بدانند به چه انتخاب مهم و سرنوشت سازی دست می زنند.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: امروز در این ایام عده ای می خواهند با انحراف اذهان عمومی مردم از مسائل اصلی به مسائل فرعی همچون شایعه افکنی درباره دیوار کشیدن در پیاده روها در چهارسال آینده بپردازند که با این کارها می خواهند مسائل بنیادی کشور را نادیده بگیرند.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: وقتی عده ای به جای ارائه کارنامه و گزارش هایشان به تحریف اذهان عمومی می پردازند به روشنی اعلام می کنند که دست شان خالی است.
 
وی همچنین تشریح کرد: این روزها فرصت خوبی است تا شعارهایی که چهارسال قبل در زمان انتخابات داده می شد، مورد ارزیابی قرار بگیرند که چه قدر معتبر بوده و به واقعیت پیوسته است.
 
جلیلی درباره دولت تدبیر و امید گفت: چهارسال پیش ادبیاتی همچون لبخند و تنش زدایی و صحیح صحبت کردن با دنیا مطرح شد ولی بعد اتفاقاتی که افتاد برخلاف این ها بود.
 
وی ادامه داد: ادعای چرخاندن چرخ اقتصاد مملکت در عمل تبدیل شد به شعار منع چرخیدن چرخ تانک ها به ایران یا به عبارتی جلوگیری از جنگ و حمله به ایران درحالی که همه می دانند این تفکر انقلاب بود که تا بحال نگذاشته جنگ اتفاق بیقتد.
 
وی با لحنی اعتراض آمیز خطاب به دولت حاضر ادامه داد: آیا این عملکرد شما در فرستادن دانشمندان به خارج بود که جلوی جنگ را گرفت یا این افرادی همچون صادق عدالت اکبری ها بودند که به عنوان نمایندگان تفکر انقلابی مانع جنگ شدند؟
 
  نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: آیا دولت تدبیر و امید در کدام عرصه ها به موفقیت هایی دست یافته؟ مسکن مهر، عرصه نفت و گاز، اشتغال و... از جمله شعاراتی بود که خرج میکردند درحالی که طبق گزارشاتی که خودشان ارائه می دهند حتی حداقل این شعارها نیز به واقعیت نپیوسته اند.
 
وی در ادامه با بیان اینکه کسانی که دغدغه انقلاب دارند باید عرصه انتخابات را به چالش عقلانی تبدیل کنند گفت: اینکه عده ای جنگ روانی ایجاد می کنند و اذهان عمومی را تشویش می کنند، غیر از این نیست که می خواهند از موضوع اصلی دور شده و به حاشیه بپردازند.
 
وی تاکید کرد: مردم می گویند جامعه پر است از فساد و کمبود و در جواب می شنوند که جوانان باید برای دچار نشدن به افسردگی به کنسرت بروند.
 
جلیلی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم افراد دچار آلزایمر سیاسی شوند اضافه کرد: ۴سال پیش شاهد آن بودیم که می گفتند با لبخند تمام مشکلات از جمله مسائل بین المللی را حل می کنیم و دیدیم که این لبخند تبدیل شد به پوزخند دشمنان و قهقهه دشمنان بر اعمال مان.
 
وی تاکید کرد: دولتی که دلش برای فضای مجازی می سوزد نتوانسته هیچ سودی از این فضا برای مردم فراهم آورد درحالی که کشوری مثل هندوستان میلیاردها دلار از راه فضای مجازی کسب درآمد می کنند.
 
وی با بیان اینکه پیشرفت با عدالت به دست می آید اعلام کرد: دولت مردانی که از زندگی مرفهی برخوردار هستند نمی توانند در برابر قشر ضعیف جامعه دغدغه داشته باشند و در همین راستا دولتی که روی کار می آید باید از درد و دغدغه های اصلی و اقتصادی مردم آگاه بوده و برنامه هایی جدی داشته باشد.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *