شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - 17 Apr 2021
 
۷
۵
قالیباف در اجتماع پرشور مردم خوزستان در مسجدارشاد:

شب انتخابات به یاد اشتغال افتاده و سایت کارورزی راه انداخته‌اند/ به مردم خوزستان ظلم مضاعف شده است / به مردم که می رسند می گویند؛ پول نداریم، نمی شود

سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲
کد مطلب: 517124
قالیباف گفت: خوزستان بزرگ و عزیز دین خود را به اسلام ادا کرد، در دولت مردم قلب تپنده تولید و کشاورزی و اشتغال در خوزستان خواهد بود. امیدوارم شما مردم در 29 اردیبهشت بتوانید وضعیت موجود را تغییر دهید.
شب انتخابات به یاد اشتغال افتاده و سایت کارورزی راه انداخته‌اند/ به مردم خوزستان ظلم مضاعف شده است /  به مردم که می رسند می گویند؛ پول نداریم، نمی شود
به گزارش جهان نيوز، مشروح سخنان دکتر قالیباف در جمع مردم خوزستان در مسجدارشاد را در ادامه می خوانید:
 
 چرا باید خوزستانی‌ها که دِین خود را به اسلام ادا کردند فقير و کم‌درآمد زندگی کنند
 
*به همه اقوام، عرب ها و بختیاری ها و جوانان این سرزمین خون و شهادت درود می فرستم. خداوند را شاکرم توفیق حاصل شد تا در جمع مردم عزیزی که بیشتر از 30 سال قبل بهترین دوران عمرم را در کنارشان سپری کردم، حضور داشته باشم؛ چه اقوام عرب از خرمشهر تا دشت آزادگان و مناطقی که در دفاع مقدس مورد اشغال دشمن قرار گرفته بود و چه همه عزیزانی که از سراسر کشور برای دفاع از این سرزمین در کنار هم ایستادیم و خون همرزمان مان در این سرزمین گرم و با صفا ریخته شد.
 
 
*مردم خوزستان سختی های زیادی کشیدند و چه روزهایی را سپری کردند. امام راحل (ره) فرمودند: خوزستان دین خود را به انقلاب ادا کرد، این افتخار بزرگ برای همیشه تاریخ برای مردم خوزستان خواهد ماند اما صحبت امروز ما این است که چرا خوزستان باید در این وضعیت باشد؟ خوزستان که دین خود را با فرزندان خودش از همه طوایف و عشایر ادا کرد و مردمش توانستند اینگونه افتخار بیافرینند.
 
*امروز کشور ما کشور ثروتمندی است و خوزستان نیز در کشاورزی، تولید، نفت و گاز زرخیز است اما چرا مردم نه تنها در خوزستان بلکه درسراسر کشور باید با این مشکلات روبرو باشند.
 
مردم چنین کشوری با چنین امکانات و جوانانی چرا باید در این سرزمین زرخیز ولی فقیر و کم درآمد زندگی کنند؟
 
یکی از دلایلی که مردم با وجود امکانات سرزمین شان در چنین شرایطی زندگی می کنند این است که مدیریت در مجموعه قوه مجریه دچار اشکال است. این در حالی است که مدیریت اجرایی مسئولیت دارد از این ظرفیت ها به درستی استفاده کرده و برنامه ریزی و مدیریت کند. همچنین باید از نیروهای جوان در سراسر کشور استفاده شود اما متاسفانه به این امر در کشور توجه نمی شود.
 
مردم می بینند لوله های نفت و گاز از زیر پای آنها عبور می کند اما آنها آّب خوردن ندارند
 
*امام راحل (ره) فرمودند: مهم ترین کار انقلاب این است که مردم بر سرنوشت خودشان حاکم باشند، اما دولت ها به مرور زمان مخصوصا دولت امروز مردم را از مدیریت کشور خارج کردند.

*چطور شد آن روز برای دفاع از این سرزمین و میهن، برای حفظ عزت اسلام و ایران و وقت دادن خون در میدان جنگ، مردم در صحنه بودند اما  در حوزه اقتصاد به جای اینکه همه مردم در صحنه باشند 4 درصد افراد جامعه اموال مردم را با استفاده از قدرت و رانت بدون هیچ زحمتی به دست می گیرند.

*یک نمونه آن را در جمعه قبل دیدیم. گفتم که صد ها نمونه از این نمونه ها وجود دارد. آنهایی که در مسند قدرت هستند آلوده به این بحث شدند و به جای اینکه اجازه دهند مردم در صحنه اقتصاد حضور پیدا کنند این فرصت را در اختیار افراد خاص می گذارند و این به مشکل امروز جامعه ما تبدیل شده است.

*در این سال ها در قالب طرح جهادی به همه روستاهای دوران دفاع مقدس و مناطق حاشیه اهواز سر زدم، این حاشیه اهواز امروز خودش از اهواز قدیم بزرگ تر شده و مردم اینجا حضور دارند.

*مردم می بینند لوله های نفت و گاز از زیر پای آنها عبور می کند اما آنها آّب خوردن ندارند. مردم می بینند اگر قانونی هم تصویب می شود که سهم چند درصدی را برای مردم مناطق نفت خیز در اختیار بگذارند در عمل حداقل آن پول را می دهند. 
 
به مردم خوزستان ظلم مضاعف شده است 
 
* به مردم خوزستان ظلم مضاعف هم شده است، حتی میزان مالیاتی که از مردم خوزستان می گیرند بیش از خدمتی است که در بودجه های عمرانی به این مردم می دهند، آیا این سزاوار مردم است؟

*اینجا محل تولید نفت و گاز است. اینجا مهد کشاورزی است اما کمتر خانه ای است که در خانه زده شود اما بیکار در خانه نباشد. متاسفانه در مدیریت؛ رویکردها و منافع را به سمت کسانی می برند که ما به عنوان 4 درصدی ها می شناسیم.

*آنها دلال های زالو صفتی هستند که در همین استان خوزستان وقتی محصول کشاورزی را برداشت می کنید و روی دست شما می ماند و کسی نیست از شما بخرد-گاهی محصول را دوباره در زمین می ریزید و می پوسد و از بین می برود- همین محصول را به دست بقیه مردم می رسانند، قیمت آن در دست مردم چند برابر است اما قیمت خرید از کشاورز حداقل هزینه کشاورز را هم تامین نمی کند. این در حالی است که این دلال ها با رانتی که دارند سود های 400 و 500 درصدی می برند.
 
عمیق ترین نشاط و شادی در جامعه این است که شغلی به دست جوان بدهیم 

*تا زمانی که اینها وجود دارند هرگز مشکل اقتصادی و بیکاری مردم حل نخواهد شد. زیرا این افراد با قدرت و با کسانی که در مسند قدرت هستند، پیوند خورده اند.

*امروز به دلیل اینکه بعد از 4 سال کارنامه ای برای ارایه ندارند مجبور می شوند پا روی صداقت بگذارند. روزی که با مردم سخن می گویند، عنوان می کنند 100 روزه تحول اقتصادی ایجاد می کنیم اما روزی که می خواهند جواب دهند می گویند چه کسی گفته صد روز؟ مشکلات 100 ساله هم حل نمی شود این می شود حرف؟

*می گویند می خواهیم به جامعه نشاط و شادی دهیم. هیچ کس با شادی مخالف نیست اما عرض می کنیم عمیق ترین نشاط و شادی در جامعه این است که شغلی به دست جوان بدهیم. 
 
دولت، سایت کارانه را فیلتر کرد اما ایرادی ندارد/  عمر این دولت رو به پایان است
 
*آنها می خواهند سو استفاده کنند حرف از جنگ و تهدید می زنند، اولا به آنها می گوییم هرگز ملت ایران را از تهدید و جنگ نترسانید و به ملت توهین نکنید. ملت با عزت، اقتدار، شرف و قدرت ایستاده است، اما معتقدیم شما هستید که با فقر و بیکاری جنگ را به تک تک خانه های مردم برده اید و جوانان ما را به اعتیاد کشانده اید.

*امروز درد و تهدید ما بحران های اقتصادی است. شما چرا می خواهید برای فرار از پاسخگویی به سمت حرف هایی بروید که امروز موضوع مردم ما نیست.

*«دولت مردم» به حول و قوه الهی، به مردم متعهد شده است تا با کمک جوانان، همه تجار و کسانی که تولید ثروت حلال می کنند، همچنین با کمک صنعتگران، کارخانه داران و کارآفرینان با تاکید بر جوانان تحصیلکرده 5 میلیون شغل ایجاد کند.

*من به شما متعهد می شوم دست به دست هم دهیم در دولت مردم در 29 اردیبهشت تحول ایجاد کنیم. همانطور که ما در تهران برای انجام پروژه ها زمان سنج می گذاشتیم بتوانیم برای ایجاد اشتغال هم زمان سنج بگذاریم.

*شما دیدید که من سایت سامانه کارانه را بالا آوردم، اما همین دولت شکایت کرد و پیگیری کرد و دستور توقف این سایت را دادند، اشکالی ندارد. عمر شما به پایان خواهد رسید و این سایت بالا خواهد آمد. اینجا را تعطیل می کنند اما خودشان تحت عنوان کارورزی سایت می زنند. شما اگر اهل کار بودید در این 4 سال که مسئولیت دستتان بود چرا به فکر مردم و جوانان نبودید حالا  در آستانه رای دادن مردم سایت کاروزی می زنید! این فرهنگ 4 درصدی ها است، ما در مقابل این فرهنگ ایستادگی می کنیم.
 
به مردم که می رسد می گویند؛ پول نداریم، نمی شود، نمی توانیم 
 
*هر روز شما هزاران کارخانه را تعطیل کردید و باعث شدید جوان متاهل ما با همه مشکلات سرکار نروند. آیا امکان دادن 250 هزار تومان در ماه به فردی که از کار محروم شده وجود ندارد؟ این درحالی است که امکان، ضوابط و مقررات آن وجود دارد اما شما حاضر نیستید این کار را بکنید.

*در این دولت وقتی کار را شروع کردند بودجه جاری 104 هزار میلیارد تومان بود . ظرف 3سال 330 هزار میلیارد تومان شد یعنی سه برابر شد. در این شرایط چرا افرادی که در دهک های پائین هستند و جز یارانه درآمد دیگری ندارند را کمک نکنیم؟

*عید امسال در حاشیه شهر اهواز به منزل خانواده ای رفتیم که پدر خود را از دست داده بودند و هفت نفر در خانواده بودند، به من سطل خالی آرد را نشان دادند و گفتند هیچ منبع درآمد دیگری جز یارانه ها نداریم.

*ما به این 4 درصدی ها می گوییم چطور می شود برای امورات خودتان، روحیه اشرافی گری و برای هزینه های غیرضروری دولت هزینه جاری خودش را سه برابر افزایش می دهد اما برای مستضعفی که نان ندارد و نان قرضی می گیرد، حاضر نیستید یارانه را سه برابر کنید.

*سال 89 یارانه 45 هزار و 500 تومان بود اگر امروز با گرانی مقایسه کنیم ظرفیت آن 15 هزا رتومان می شود در واقع ما می خواهیم قدرت خرید یارانه را حفظ کنیم.

*به مردم که می رسد می گویند؛ پول نداریم، نمی شود، نمی توانیم. ما به آنها می گوییم کسی که پول ندارد، نمی تواند و نمی شود باید دولت را ترک کند و این کار به دست مردم اتفاق می افتد.

*ما معتقدیم در «دولت مردم» هم داریم، هم می شود و هم می توانیم. به همت شما جوانان عزیز با اولویت تولید و اشتغال؛ کار و فعالیت کنیم.

*خوزستان بزرگ و عزیز دین خود را به اسلام ادا کرد، در دولت مردم قلب تپنده تولید و کشاورزی و اشتغال در خوزستان خواهد بود.

*امیدوارم شما مردم در 29 اردیبهشت بتوانید وضعیت موجود را تغییر دهید و با این تغییر تحول بزرگ اقتصادی را در کشور به کمک شما شروع کنیم.

*قرار ما 29 اردیبهشت با تغییر در وضع موجود و پایان دادن به دولت 4 درصدی ها.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شما هم كه فقط با پول بانكها "ميتوانيد" ... سايت شما كاملا عوامفريبانه و غير قانوني بود ... بيخودي رأي خريدن خود را توجيه نكنيد !!! هر رأي ٢٥٠ هزار تومان واقعاً شرم أور است ...
Lao People
سایت قالیباف رای خریدن بود ، سایت روحانی اسمش چیه؟؟؟؟؟
نظر شمار رو تایید نمیکنم ولی اگه درستم باشه مایه تاسفه که مردم ما اینقدر فقیرن که برا 250 تومن رای میدن و برای این موضوع ، باید در اولویت کارها رفع فقر مردم قرار بگیره
عرفان
Iran, Islamic Republic of
چون سامانه کارانه قالیباف پوپولیستی و غیرکارشناسی بود و شائبه خرید رای داشت فیلترش میکنیم بعد خودمان میرویم یه دونه بهترش رو شب انتخابات میاریم که شائبه خرید رای هم نباشه!
منطق_اصلاح_طلبان
Lao People
این دولت هیچ کاری بای مردم نکرد،فقط بدرد یه عده مرفه بی درد میخوره،نزدیک انتخابات تازه یاد مردم افتاده