جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ - 22 Jun 2018
 
۰
هاشمی طبا:

آنچه از برجام انتظار داشتیم برآورده نشد

پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۴
داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آن چیزی که از برجام انتظارمان بود به طور صد درصد محقق نشده و با کسی که به ناحق حقوق و مزایا می‌گیرد باید برخورد شود.
آنچه از برجام انتظار داشتیم برآورده نشد
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، سید مصطفی هاشمی‌طبا داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز (پنجشنبه۳۱ فروردین)در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که با عنوان «میز انتخابات» در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه برگزار شد، گفت: آنچه را که من به عنوان اولویت مهم کشور می‌شناسم در درجه نخست حفظ سرزمین ایران است این مساله دو مولفه اساسی دارد. اول حفظ مرزهای سرزمینی و دفاع در مقابل بیگانگان و دوم مساله حفظ سرزمین داخلی است.

وی افزود: متاسفانه سرزمین داخلی ما اکنون دچار بیماری‌ شده است به صورتی که ۶۰۰ دشت حاصل‌خیز وجود دارد که ۲۰۰ مورد آن دچار مشکل است، دریاچه هامون مانند دریاچه ارومیه به سمت خشکی پیش می‌رود، فاضلاب‌ها و زباله‌ها تاثیری برای آب‌های زیرسطحی و رودخانه‌ها شده است و پیش‌بینی می‌شود در ۱۰ سال آینده ۱۰ میلیون نفر از روستاها به شهرها مهاجرت کنند.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: کشاورزی ما امروز دوران بسیار عقب‌مانده‌ای را می‌گذراند پس اولویت اول ما با این موارد و مشکلات حفظ سرزمینی و اصلاح کشاورزی است که البته در این راه مسائلی مانند برجام و جذب سرمایه‌های خارجی می تواند کمک کند.

هاشمی طبا اظهار داشت: اگر ما سرزمین نداشته باشیم هیچ چیزی برایمان وجود نخواهد داشت چه این سرزمین توسط بیگانگان اشغال شود و چه خودمان آن را از داخل تخریب کنیم و امروز ما در حال تخریب سرزمین خود هستیم.
وی با انتقاد از سیاست‌های لیبرالی در اقتصاد، گفت: متاسفانه به دلیل سیاست‌های لیبرالی و به نوعی پوپولیستی که در جریان بوده یک شکاف طبقاتی بزرگ ایجاد شده و محرومان کشور ما همچنان محروم باقی ماندند. پس اولویت دوم رسیدگی به محرومان،‌معلولان و بیماران خاص است و در کنار آن قطع امتیازاتی که بی‌جهت به همه داده می‌‌شود مانند یارانه‌ها.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مساله اشتغال،‌ تولید و سرمایه‌گذاری در کشور نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنیم. در حال حاضر سرمایه‌گذاری بسیار کم است. این سرمایه‌گذاری باید هم از طرف دولت و هم از طرف مردم انجام شود.

هاشمی طبا تاکید کرد: مملکت ما با تهدیدهایی مواجه است مانند فساد اداری،‌ قاچاق سازماندهی شده،‌عدم سرمایه‌گذاری در کشور و بزرگ شدن دولتی که مجبور است واردات کند.

وی در قسمت دیگری از سخنانش  با اشاره به برخی اقدامات در تبلیغات انتخاباتی نامزدها، عنوان کرد: متاسفانه گاهی دیده می‌شود که فردی در تبلیغات انتخاباتی‌‌اش می‌گوید من یارانه را ۳ یا ۵ برابر می‌کنم اینها یعنی خریدن رای مردم، که این خلاف تقوا، عقل و اداره مملکت است اینها اگر راست می‌گویند حقایق را به مردم بگویند و رای بگیرند.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه تصریح کرد: ما باید ببینیم اشتغال کجا ایجاد می‌شود، تولید باید توسط کسانی صورت بگیرد که بتوانند بازارش را پیدا کنند. دولت وظیفه دارد محیط کسب و کار را آماده کند و مردم نیز وظیفه دارند براساس توانمندی خود در امر تولید کمک کنند.

هاشمی طبا اظهارداشت: اینکه برخی‌ها می‌گویند در صورت انتخاب شدن فلان کار را می‌کنم و وعده‌های نشدنی‌ می‌دهند به نوعی خالی‌بندی است. دولت باید کاری کند همه مردم فداکاری کنند و به میدان بیایند مانند زمانی که همه مردم برای کمک به جبهه‌ها رفتند.

وی ادامه داد: آگاهی مردم بسیار مهم است متاسفانه گاهی نسبت به وعده‌هایی که داده می‌شود رای می‌دهند. من به هیچ کس وعده نمی‌دهم و فقط می‌گویم در این مسیرها حرکت خواهم کرد.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوریبا بیان اینکه با فساد و رانت باید مبارزه کرد،خاطرنشان کرد: محاکمه مهدی هاشمی بسیار کار خوبی بود ولی چرا دادگاه‌اش علنی نشد؟ باید اجازه می‌دانند وی حرفش را بزند و دادگاه هم حرفش را می‌زد تا مردم بفهمند چه خبر است.

هاشمی طبا با بیان اینکه ما کشوری داریم که به نفت وابسته است و اقتصاد ما وارداتی و براساس هوا و هوس است، گفت: که در بخش‌هایی از جامعه وجود دارد ما اگر توانستیم پول نفت را به اقتصاد وارد نکنیم و آن موقع موفق بودیم آن وقت می‌توانیم بگوییم در اقتصاد موفق عمل کرده‌ایم.

وی ادمه داد: ما به یک نیروی جوان عاقل احتیاج داریم، جوانی که یک سابقه ۱۰ تا ۱۲ ساله داشته باشد و تمام توان خودش را بگذارد.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در دولت به تنهایی نمی‌شود با فساد مبارزه کرد از طرفی هم نمی‌شود به بهانه مبارزه با فساد مدیران و مسئولان را بترسانیم. مبارزه با فساد کار بسیار ظریفی است و باید اراده‌اش وجود داشته باشد.

هاشمی طبا در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون مساله حقوق‌های نجومی هم گفت: به اعتقاد من با کسی که به ناحق حقوق و مزایا می‌گیرد باید برخورد شود.

وی با انتقاد از سالا بودن سن وزرای دولت یازدهم، گفت: استفاده از وزرای پیر مانند وزیر صنعت را تایید نمی‌کنم. وی می‌تواند مشاور خوبی باشد ولی برای وزیر بودن مناسب نیست. ما چرا باید همیشه به افراد پیر آویزان باشیم اگر جمهوری اسلامی زایندگی در نیروهایش نداشته باشد محکوم به فنا است.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: من بیشتر خودم را اصولگرا می‌‌بینیم. من بیشتر به اصول معتقدم و به همین دلیل به اصلاح هم معتقدم. من این خط‌کشی‌ها را قبول ندارم بسیاری از کسانی که می‌گویند اصلا‌حطلبم یا اصولگرا اینگونه نیستند و بیشتر به دنبال پست و مقام هستند.

هاشمی طبا تاکید کرد: من روحانی را برای ریاست جمهوری صالح و توانمند می‌دانم، خدمات خوبی را انجام داده و تفاوت‌های ذهنی من با وی در اولویت‌های مملکت است.

وی با اشاره به وضعیت معیشت مردم، تصریح کرد: معیشت مردم از نقاطی است که خیلی از آن سوء استفاده می‌شود ولی اگر منظور محرومین هستند که حتما باید از آنها حمایت کرد ولی متاسفانه دولت به همه یارانه داده و محرومین هنوز هم محروم هستند.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اقتصاد مقاومتی مجموعه دستورالعمل‌های بسیار خوب و پیشرفته‌ای است که و راهکاری است برای رفع مشکلات که اگر درست عمل کنیم در ۱۰ سال آینده جواب خواهد داد.
وی در ادامه تاکید کرد: دولت یازدهم در حد خودش بسیار کارآمد بوده و همین برجام دلیل محکم کارآمدی دولت است و افزایش فروش نفت هم جزء کارآمدی زنگنه است.

هاشمی طبا ادامه داد: کشور ما در معرض تهدید است و با برجام هم تهدید برطرف نشده است اینکه گفته‌اند برجام تهدیدات را بر طرف  کرده به من ربطی ندارد ولی من می‌گویم برجام خوب بوده است البته امریکا اگر بخواهد به کشور ما حمله کند مطمئن باشید به برجام کاری ندارد.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با تصمیم شورای اصلاح‌طلبان به نفع کاندیدایی کنار می‌کشید، گفت: اول اجازه دهید تا ببینید تایید می‌شوم اگر تایید شوم کنار نمی‌روم و تا آخر هستم.

وی درباره موضوع برجام و برطرف شدن تحریم‌ها افزود: اینکه گفته می‌شود تحریم‌ها رفع نشده درست نیست،برجام بسیاری از تحریم‌ها را رفع کرده و امروز در بخش کشتیرانی و بخش حمل و نقل شاهد اثرات آن هستیم.
هاشمی طبا گفت: آن چیزی که از برجام انتظارمان بود به طور صد درصد محقق نشده و این به دلیل این است که طرف مقابل ما بدعهد است.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه تصریح کرد: کلیات سیاست جمهوری اسلامی را قلبا و عقلا تایید می‌کنم. آنهایی که می‌گویند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران دروغ می‌گویند و فقط به دنبال خوردن هستند و حتی حاضر نیستند در صورت لزوم به جبهه بروند.

وی در خاتمه اظهار داشت: وجه مشترک مذاکرات و صلح امام حسن این است که طرف مقابل ایران و طرف مقابل امام حسن هر دو ناحق بودند.
 
کد مطلب: 512575
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *