يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 22 Apr 2018
 
۸
۸
4 کاندیدای واقعی در برابر روحانی

تاکتیک چند کاندیدا برای به دور دوم کشیده شدن انتخابات

چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۵
جریان انقلابی خود را مهیا کرده تا با وحدت کامل در انتخابات ٩٦ حاضر شود، اما آیا این لزوما به معنی اجماع، یعنی حضور با یک کاندیدا در انتخابات است؟
تاکتیک چند کاندیدا برای به دور دوم کشیده شدن انتخابات
به گزارش جهان نيوز، مهدی محمدی در کانال تلگرامی خود نوشت:

این روزها دوباره حرف و حدیث هایی درگرفته در این باره که عاقبت کار وحدت انقلابیون چه خواهد شد. تعدادی زیادی از توده های مردم نگرانند که انتهای کار چیست و برخی شیطنت های کودکانه بر نگرانی آنها افزوده است. گمان می کنم لازم است همین حالا یک نکته مهم تذکر داده شود. بحث "وحدت" را باید از بحث "اجماع" تفکیک کرد.
 
جریان انقلابی خود را مهیا کرده تا با وحدت کامل در انتخابات ٩٦ حاضر شود، اما آیا این لزوما به معنی اجماع، یعنی حضور با یک کاندیدا در انتخابات است؟ وحدت به معنی اجتناب از رقابت درونی و تمرکز روی حریف واحد، یک مسئله سیاسی راهبردی -و اجتناب ناپذیر-اما اجماع یک موضوع کاملا فنی-آماری است.

در واقع این نظرسنجی های دقیق پس از مناظرات است که به ما خواهد گفت باید با یک کاندیدا در انتخابات حاضر شویم یا بیشتر و این را همه کاندیداهای انقلابی قبول دارند.

فراموش نباید کرد که هدف اصلی پیروزی در انتخابات است و اجماع یا عدم اجماع صرفا ابزارهایی است برای رسیدن به این هدف. فعلا ما ٤ کاندیدا داریم که همه آنها کاندیداهای واقعی و بالقوه رئیس جمهورند.

برخلاف حریفان که نمایش بازی می کنند و در واقع یک کاندیدا بیشتر ندارند، در اینجا ٤ کاندیدای واقعی هست که هر یک مستقیما رقیب روحانی است. وظیفه ما اکنون این است که همه انرژی خود را با مساوات میان هر تعداد از این کاندیداها که از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند تقسیم کنیم چنانکه گویی همه آنها تا روز آخر باقی خواهند ماند؛ که شاید هم بمانند و این کمک موثرتری به پیروزی از طریق کشاندن انتخابات به دور دوم باشد تا باقی ماندن یک کاندیدا.

امروز خیانت کارترین کسان آنها هستند که بی توجه به این حقیقت تلاش می کنند نزاع را به درون خانواده انقلاب منتقل کنند. همگان باید به هوش باشند و در حالی که برای کاندیدای مورد علاقه خود تلاش می کنند از وحدت مبارک موجود صیانت کنند.
کد مطلب: 512274
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به نکته بسیار مهمی اشاره کردن.
دقیقا رعایت همین مسئله میتونه باعث پیروزی ما بشه و عدم رعایتش باعث خدای نکرده ادامه دوران .........روحانی بشه
واقعیت مجرب
Iran, Islamic Republic of
تجربه نشان می دهد که این گونه شرطها نوعی تعلیق به محال است یعنی در صحنه عمل رعایتش چطور امکان پذیر است ؟
وقتی همین افراد جبهه ی کاندیدا شده ، تفاوت آرا و برنامه داشتند ، و مورد سوال واقع شدند که مثلا ، نظرتان در مورد دیگری که دیدگاه متفاوتی دارد چیست ؟
آیا می تواند از ابراز پاسخ خود داری کند ؟
خواه ناخواه می بایست پاسخ بگوید ، و از نظر و برنامه دیگری انتقاد کند ، و نقایص آن را از نظر خودش بیان کند .
اینجاست که ، کاندیدای دیگر هم تحریک خواهد شد ، تا به پاسخ بپردازد ، و بدنبال آن بحث و مشاجره بین طرفداران هر کدام با دیگری ، پیش می آید و ...
حالا ما حصل این آیا مردم را جذب می کند ؟ کم نیستند کسانی که حتی هنگام رفتن پای صندوقهای رای نمی دانند به که رای بدهند ؟ و از این و آن می پرسند .
به زبان ساده مردم می گویند اینها که با هم آبشان داخل یک جوی نمی رود می خواهند برای ما ... ؟!
Iran, Islamic Republic of
اگر محور وحدت یکی نباشد ، وحدت چطور قابل تصور است ؟
الآن حضرات مسیحی ها هم تثلیث را توجیه می کنند و می گویند در عین این که سه تاست یکیست .
تشتت و تفرق را توجیه و وحدت معنی نکنیم که توجیه اشتباه از خود اشتباه بدتر است .
آقای محمدی علی القائده از موقعیت گذشته و کنونی و همچنین آینده مهم آیت اللّٰه رئیسی به خوبی مطلعند ، بنا بر این انتظار روشن و منطقی حمایت قاطع و خالی از هر ریب و تردد و شک ، از ایشان است .
شمایی که در میان مجموعه خودتان که از سراسر کشور جمع شده بودند ، بیشترین رای و با فاصله معنی دار نسبت به سایرین را شاهد بوده اید .
دیگر تردید و توجیه تردید چرا ؟
Iran, Islamic Republic of
آقای قالیباف مواظب باشد کاری که ولایتی در دور قبل کرد را او تکرار نکند.
عبور از وضع موجود با عبور از روحانی
Germany
البته 4 کاندیدا که نه! حداکثر 3 کاندیدا واقعا صلاحیت ریاست جمهوری را دارند. آقایان قالیباف، رئیسی و زاکانی.
مهم نیست که به کدام یک از این ها رای داده بشود، مهم این است که روحانی زیر 50% رای بیاورد و یکی از این آقایان نفر دوم شود. تا انشاءالله در دور دوم همه روی نفر دوم اجماع کنیم و پیروز انتخابات شویم.
Iran, Islamic Republic of
مردم وقتی چند دستگی را ببینند ، می گویند اینها که توان اجماع روی یک نفر ندارند ، چطور می خواهند در کشور وحدت و اجماع ایجاد کنند
قبل از ثبت نامها می گفتند اگر آقای رئیسی بیاید اجماع شکل می گیرد و ...
مشکلات ما جدی تر است ، چقدر افسوس باید خورد که دیگران در مشی باطلشان اجتماع می کنند اما ما ...
عرفان
Iran, Islamic Republic of
إن شاء الله با ائتلاف و به دست یکی از این چهار کاندیدا در همان دور اول کار روحانی تمام است
حسین
Iran, Islamic Republic of
با سلام به همه بیننده ها مواظب باشیم در زمین یک تفکر پوشالی بازی نکنم کاندیدای ما یک نفر بیشتر نیست و از همین حالا باید مشخص شود تا نقاب از شهره بعضی ها از همین الان برداشته شود