شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 21 Jul 2018
 
۹
۱۶

بیانیه جلیلی/کار ما تازه شروع شده/در فرآیند انتخابات فعالانه حضور دارم

علاقه مندان به گفتمان انقلاب اسلامی «تفکر انقلابی» را در باور عمومی مستحکم کنند
شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۸
خداوندا! تو خود شاهدی آن‌چه از ناحیه‌ی ما صورت گرفت، نه رقابتی برای تصاحب قدرت، و نه تلاشی برای فزونی ثروت بود؛ بلکه می‌خواهیم نشانه‌های دین تو را آشکار و اصلاح را در سرزمین‌های تو برقرار سازیم تا بندگان مظلوم تو ایمن گردند و حدود الهی برپا شود.
بیانیه جلیلی/کار ما تازه شروع شده/در فرآیند انتخابات فعالانه حضور دارم
به گزارش جهان نيوز، در پی عدم ثبت نام دکتر سعید جلیلی  در انتخابات ریاست جمهوری وی  با انتشار بیانیه‌ای خطاب به  جریان مومن و انقلابی از حضور فعالانه در انتخابات سخن گفت و تمامی نیروهای انقلاب اسلامی را دعوت کرد تا با تمام توان برای شکوفایی ظرفیت انتخابات در مسیر بازیابی مسایل اصلی کشور و راه حل های مبتنی بر منظومه معرفتی- آرمانی انقلاب اسلامی در صحنه باشند و  کارآمدی تفکر انقلابی را تبیین و در باور عمومی مستحکم کنند.
 
متن کامل بیانیه دکتر جلیلی  در ادامه است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
وَأَن لَوِ استَقاموا عَلَى الطَّريقَةِ لَأَسقَيناهُم ماءً غَدَقًا
 
ملت شریف و بزرگوار ایران؛
 
خردادماه سال 1392 پس از تبریک به منتخب شما و آرزوی موفقیت در مسیر انقلاب اسلامی برای وی، به دوستان خود اعلام کردم : 
 
«کار ما تازه شرع شده است.» آنچه در 4 سال گذشته دنبال شد جستجوی پاسخ های معتبر به مشکلات کشور بر مبنای گفتمان انقلاب اسلامی بود. حاصل این تلاش یافتن فرصت هایی سترگ در مسیر تعالی و پیشرفت کشور است که متاسفانه دولت فعلی ناتوان از مدیریت آنهاست.
 
انتخابات در نظام مردم سالاری دینی نه صرفا مسیری برای دست یابی به قدرت، بلکه بستری برای ارتقای فرهنگ سیاسی، تبیین مسایل اصلی کشور، مشارکت وسیع افکار عمومی و چاره جویی مشکلات و تحکیم همدلی ملت در مسیر پیشرفت است.
 
جمهوریت نظام اقتضا می‌کند، مردمی که آزادانه انتخاب می‌کنند راه حل‌های تفکر انقلابی را برای اداره‌ی امور بشناسند و  باور کنند. آن‌گاه که مردم اقناع شوند تنها تفکر انقلابی می‌تواند کشور را از تنگناها و تهدیدها عبور دهد و فرصت‌ها را به نتیجه برساند، این باور، مردم را به گزینه‌ای انقلابی در انتخابات رهنمون خواهد ساخت. همچنان که اگر ابرهای تردید بر کارآمدی گفتمان انقلاب اسلامی سایه افکند، باور مردم به آن تضعیف خواهد شد. چنان‌که در مناظرات سال 1392، چنین تردیدهایی سایه افکند. 
 
امروز وظیفه‌ی جریان انقلابی است تا راه حل‌های تفکر انقلابی را در عرصه‌های مهمی چون فرهنگ، سیاست، اقتصاد به ویژه در موضوعات مهمی چون تولید، اشتغال، مسکن، صنعت، کشاورزی، بانکداری و ....  به شکل برنامه‌ای قابل تحقق و باورپذیر به مردم ارائه کند. باید نشان داد ساختار اجرایی-اداری کشور، چه ایرادهایی دارد و چگونه می‌تواند در خدمت مردم قرار گیرد. باید نشان داد چگونه می‌توان با تبعیض، فقر، فساد مبارزه کرد. سعی ما آن بود این راه حل‌ها را بیابیم و به مردم ارائه کنیم. حضور مستمر در روستاها و شهرهای استانهای مختلف و برگزاری جلسات مباحثه دانشجویی در ده ها دانشگاه کشور تلاشی نه برای دعوت به خود بلکه وظیفه ای برای اثبات و تبیین کارآمدی تفکر انقلابی فارغ از هر شخص و چهره و گروه و جناح بود.
 
وظیفه ای که همچنان اصلی ترین دستور کار همه دلسوزان انقلاب و علاقه مندان به پیشرفت کشور است. اینک در آستانه فرصت مبارک انتخابات بر تمام علاقه مندان به گفتمان انقلاب اسلامی است تا با حرکتی فراگیر و هماهنگ حقیقت کارآمد و گره گشای تفکر انقلابی را تبیین و در باور عمومی مستحکم کنند و اجازه ندهند افرادی با زاویه گرفتن از ولایت و شاخص هایی که مقام معظم رهبری در این سالها مکرر بر آن تاکید فرموده اند، گرایش هایی به اهمال و ناکارآمدی، خودباختگی و محافظه کاری و انحراف را به جامعه تحمیل و در عزم انقلابی مردم تردید ایجاد کنند.
 
اینجانب با تشکر از همه هموطنان و چهره های خدوم و دلسوز مخصوصا جوانان پرشور و باورمند انقلابی که در ماه های گذشته با نظر لطف، این برادر خود را به حضور در فرآینده انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند اعلام می کنم با تمرکز ویژه بر "موضوعیت" انتخابات و نه صرفا طریقیت آن برای کسب قدرت، در این فرآیند فعالانه حضور خواهم داشت  و از هم اکنون به سهم خود از همه نیروهای انقلاب دعوت می کنم با تمام توان برای شکوفایی ظرفیت انتخابات در مسیر بازیابی مسایل اصلی کشور و راه حل های مبتنی بر منظومه معرفتی- آرمانی انقلاب اسلامی در صحنه باشند.
 
 
خداوندا! تو خود شاهدی آن‌چه از ناحیه‌ی ما صورت گرفت، نه رقابتی برای تصاحب قدرت، و نه تلاشی برای فزونی ثروت بود؛ بلکه می‌خواهیم نشانه‌های دین تو را آشکار و اصلاح را در سرزمین‌های تو برقرار سازیم تا بندگان مظلوم تو ایمن گردند و حدود الهی برپا شود.
 
سعید جلیلی. 26 فروردین‌ 1396
کد مطلب: 511593
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سلام و درود بر مرد با اخلاق عرصه سیاست
Iran, Islamic Republic of
شاخص مومن انقلابی...
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر سعید جلیلی
افشین
Iran, Islamic Republic of
کار بسیار خوبی کرد ایشان وزن ایشان در برابر بقیه کاندیداها بسیار پایین و ضعیف است 4سال پیش هم انتخاب ایشان اشتباه بسیاربزرگی بودما کلی برای ایشان ان سال تبلیغ کردیم در مناظره ها بسیار ضعیف ظاهر شد ما امسال تمام انرژی خود را برای اقای رئیسی میگذاریم
Iran, Islamic Republic of
با بخش عمده ای از نظرات شما مخالفم و با بخش کوچکی موافق. منفی دادم
حسین
Netherlands
إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّـهِ أَتْقَاكُمْ
با نظر شما که ایشان کار خوبی کرد موافقم اما اینکه وزن ایشان کمتر از دیگران است... بچشم من خطای بزرگی است.
Iran, Islamic Republic of
بنده خدا چقدر تلاش میکنه که شماها بفهمین فقط برای خدا انرژی صرف کنید نه بندگان ‏...
حسین
Netherlands
جنابعالی در طول تاریخ انقلاب ثابت کردید که سرباز انقلاب هستید. خداوند متعال همه روزه توفیقات شما را افزون فرماید به ادن الله
Iran, Islamic Republic of
احسنت . خدا شمارو حفظ کنه.
Iran, Islamic Republic of
مرد یعنی جلیلی
Iran, Islamic Republic of
آفرین
ایشان و آقای بذرپاش بهترین تصمیم را گرفتند .
دفعه قبل به ایشان رای دادم و راهکارهای ایشان را برترین راهکار دیدم که بالاترین سنخیت با دین ، و واقعیات کنونی داشت ، شایسته است شخصیت بزرگواری همچون آیت اللّٰه رئیسی ، از ایشان و همانند ایشان ، نهایت بهره را ببرند ، و در جایگاه دبیری شورای عالی امنیت ملی یا مشاور عالی رئیس جمهور ، منظومه ارزشمند ذهنی ایشان را به صحنه عمل ببرند .
Iran, Islamic Republic of
تعبیر ایشان را می تواند در این قالب آورد که :
ریاست جمهوری موضوعیت ندارد بلکه طریقیت دارد و در واقع راهیست برای وصول به خدمت رسانی گسترده و کلان نه تصاحب موقعیت و ثروت .
Iran, Islamic Republic of
آقای جلیلی شما چندی پیش خطابی به آقای قالیباف داشتید
بنده مشی و منش شما را به آیت اللّٰه رئیسی از هر کس دیگری نزدیکتر می بینم .
سیدمجید
Iran, Islamic Republic of
این یعنی حرکت براساس وظیفه نه منیت های نفسانی ؛این حرکت آقای جلیلی را در ذهن دوستان انقلاب ماندگار خواهد کرد
ان شاء الله ذخیره ای باشند برای آینده نظام
سلمان
Iran, Islamic Republic of
دکتر جلیلی یه بار دیگه ثابت کرد که انقلابی بودن یعنی چی. الان بعد از 4 سال دوباره افتخار کردم که در سال 92 به این مرد بزرگ رای دادم
خداوند حافظ و نگهدارش باشه
Iran, Islamic Republic of
بنده هم خدا را شاکرم ایشان برخلاف برخیها که رنگ عوض می کنند بحمد اللّٰه ثابت الایمان و القدمند