پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 9 Jul 2020
 
۳
۵
حاجی دلیگانی مطرح کرد

عادل آذر در قبال حقوق دریافتی خود و معاونانش سکوت کرد

سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳
کد مطلب: 509695
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: آقای عادل آذر سؤال مربوط به حقوق دریافتی خود و معاونانش را بی‌پاسخ گذاشت.
عادل آذر در قبال حقوق دریافتی خود و معاونانش سکوت کرد
به گزارش جهان نيوز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در جلسه امروز، رئیس و دادستان دیوان محاسبات در کمیسیون حاضر و گزارشی را از عملکرد این نهاد به ویژه در حوزه حقوق‌های نجومی به اعضای کمیسیون ارائه کردند. 
وی افزود: در مجموع، رئیس و دادستان پاسخ قانع‌کننده‌ای برای اعضای کمیسیون نداشتند. 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس عنوان داشت: رئیس دیوان محاسبات در گزارش خود عنوان کرد که دیوان دو گزارش را در خصوص حقوق‌های نجومی تهیه کرده که یکی گزارشی بود که افرادی که حقوق‌های نجومی دریافت کرده بودند، در آن مطرح شده بود که گزارش به صحن مجلس و رسانه ملی نیز ارائه شد و گزارش دوم نیز در مورد تصمیم‌گیران و عاملان پرداخت حقوق‌های نجومی است که این گزارش هنوز در مرحله حسابرسی و مرحله دادسرا و تعیین‌تکلیف نرسیده جنبه محرمانه دارد و البته نسخه‌ای از آن به رئیس مجلس ارائه شده که رئیس مجلس آن را نیز در اختیار رؤسای کمیسیون‌ها قرار داده است. 
حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: من در این جلسه از آقای عادل آذر در خصوص معیارشان برای سنجش حقوق‌های نجومی و کسانی که برخلاف قانون، حقوق مازاد دریافت یا پرداخت کرده‌اند و اینکه معیار حقوق 20 میلیونی را در این باره از چه قانونی برداشت کرده‌اند، سؤال کردم که رئیس دیوان محاسبات عنوان کرد که معیار حقوق 20 میلیون را خودم درنظر گرفته‌ام و حالا شما نیز این معیار 20 میلیون تومان را فراموش کنید و ما گزارش‌هایی که در آینده ارائه خواهیم کرد، براساس قانون خواهد بود. 
وی افزود: رئیس دیوان محاسبات گفت که حقوق‌های نجومی‌ای که در رقم‌های بالایی پرداخت شده بود را مورد بررسی قرار دادم و سه تیم جداگانه را تشکیل دادم و به دستگاه‌های مختلف اعزام کردم و به آنها گفتم که برای افرادی که به حقوق‌های دریافتی‌شان مشکوک می‌شوید، براساس قوانین حکم بزنید و این حکم را با حکمی که دستگاه‌های اجرایی زده‌اند مقایسه کنید و ببینید آیا تخلف صورت گرفته است یا نه؟
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: همچنین من سؤالی را در خصوص میزان حقوق دریافتی رئیس دیوان محاسبات و معاونانش و همچنین معاونین مجلس مطرح کردم که آقای عادل آذر پاسخی به این سؤال من نداد. 
حاجی‌دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ایراداتی که در کار دیوان محاسبات وجود دارد، من طرح استیضاح آقای عادل آذر را پیگیری می‌کنم و در جلسه امروز نیز این نکته را به وی گفتم که باید نسبت به این طرح استیضاح پاسخگو باشد. 

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خود دیوان محاسبات پرداختی بسیاری به کارکنانش داره. وقتی رییس دیوان بیست میلیون تومان رو طبیعی و نجومی نمیدونه پس ...
Iran, Islamic Republic of
هیچ گربه ای ...........
علوی
Iran, Islamic Republic of
از او بعید نیست در مرکز آمار هم برای دولت روحانی...

صفوان جمال وقتی شنید امام صادق ع حتی از اجاره دادن شتر به بنی عباس ناراحت است توبه کرد و شترانش را پس گرفت!

حالا بسیاری مدعی اصولگرایی مانند عادل آذر که در این دولت نمک گیرشدند حاضرند این دولت با این پرونده... ادامه پیدا کند تا پستشان حفظ گردد!؟

از صفوان شتردار یاد بگیرید ای مدیران...!

والسلام
Iran, Islamic Republic of
چاقو دسته خودس رو نمی بره . دعوا سر لحاف ملاست برادر !!
افشین
Iran, Islamic Republic of
این بابا احتمالا خودش هم جزء نجومی بگیران بوده و حالا هر طور شده می خواهد موضوع را با انواع ترفند ماست مالی کند .