پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - 19 Apr 2018
 
۰

حمایت موگرینی از برجام

سه شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۱
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز دوشنبه بار دیگر بر لزوم پایبندی به توافق هسته ای با ایران تأکید کرد.
حمایت موگرینی از برجام
 به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا فدریکا موگرینی که در نشست «سیاست هسته ای» موسسه «کارنگی» صحبت می کرد، گفت: هر نگاهی که در مورد توافق دارید و می دانیم اکنون نگاه متفاوتی در واشنگتن هست، اما  واقعیاتی وجود دارد که نمی توان آن ها را انکار کرد.
وی افزود: تا الان، آژانس بین المللی انرژی اتمی پنج بار پایبندی ایران به توافق هسته ای را تائید کرده است و به طور مداوم بر برنامه هسته ای ایران نظارت دارد.
به گزارش شبکه خبری العالم این مقام اروپایی با اشاره به جلسات مداوم کمیته برجام، گفت در این جلسات روند اجرای برجام از تمام جنبه ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی افزود: همانطور که می دانید، سازمان ملل هم از این توافق حمایت و آن را در شورای امنیت تائید کرده است.
موگرینی ادامه داد: بنابراین بگذارید مثل همیشه به صراحت بگویم که این توافقی است که به کل جامعه بین الملل تعلق دارد و اروپایی ها مصمم به حفظ آن هستند، چرا که اجرای کامل و دقیق آن کلید امنیت ماست.
وی افزود: دیپلماسی چندجانبه از طریق اتحاد به دستاوردی رسیده که با هیچ ابزار دیگری قابل دسترس نبود. هیچ تردیدی در این رابطه وجود ندارد.
این مقام اروپایی ادامه داد: این مسیری است که ما اروپایی ها می خواهیم ادامه دهیم. از سرگیری تقابل میان قدرت های جهانی، به نفع هیچ کس نیست و تنها امنیت ما را کاهش داده و ما را بیشتر در معرض این تهدیدات قرار می دهد.
وی در مورد احتمال مذاکره مجدد در مورد بخش هایی از توافق، گفت: معتقدم که برجام باید به طور کامل اجرا شود و توافقی نیست که بتوان یک بخش آن را به مذاکره [مجدد] گذاشت.
موگرینی در مورد کسانی که تصور می کردند ایران توافق را نقض می کند، گفت:تصور می کنم بدبین ها به توافق را بارها و بارها ناامید کنیم.
کد مطلب: 508274
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *