دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 21 May 2018
 
۱
۵

فواید برجام در برخی پیک‌های نوروزی!+عکس

جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۴
تفویض اختیار و ارائه تکالیف نوروزی بر اساس اقتضائات موجب شده است برخی دانش‌آموزان از تکالیف بی شمار و برخی دیگر از تکالیف کم سخن بگویند و حتی پای تبلیغات انتخاباتی هم به برخی پیک‌های نوروزی باز شود و البته جای نظارت خالیست.
فواید برجام در برخی پیک‌های نوروزی!+عکس
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس چند سالی است که وزارت آموزش و پرورش، سیاست تفویض اختیار را برای تکالیف نوروزی اجرا می‌کند و بر این اساس، هر استان و به تبع آن هر منطقه، برای تکالیف نوروزی دانش‌آموزان خود برنامه‌ریزی می‌کنند.
رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، اواسط اسفند ماه در این خصوص به خبرنگار فارس با بیان اینکه در سال‌های گذشته چالش‌های بسیاری در خصوص پیک‌های نوروزی داشته‌ایم، اظهار داشت: «جلسات مختلفی برگزار شده است تا بررسی شود که بهترین شیوه برای استفاده از این فرصت تعطیلات به منظور تقویت مهارت‌ها و نکات یادگیری و نیز رفع چالش‌های خانواده‌ها در این ایام چگونه باید باشد».
وی افزود: «علاقه‌مند هستیم که به سمتی حرکت کنیم که تعیین تکالیف یادگیری بر عهده معلمان باشد که البته اگر به صورت واقع بینانه نگاه کنیم ممکن است در تمام نقاط کشور این امکان وجود نداشته باشد. به عنوان مثال معلمی که در یک روستا، کلاس چند پایه را اداره می کند شاید امکانات و فرصت اینکه خودش تکالیف یادگیری را طراحی کند، نداشته باشد و نیز برخی از معلمان تصور می‌کنند از این فرصت تعطیلات باید برای تقویت برخی از نقاط ضعف دانش‌آموزان در یادگیری استفاده کنند که به عنوان مثال معلمی تکالیف زیادی از درس ریاضی به دانش آموزانش ارائه می‌دهد».
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: «به دنبال اجرای یک سیاست گذاری کلی برای پیک‌های نوروزی هستیم که این پیک‌ها یک فرصتی برای رشد و تقویت مهارت‌های اساسی دانش‌آموزان به عنوان مثال در زمینه‌های مهارت‌های زندگی، توجه دادن به اصول اقتصادی، حفظ محیط زیست و توجه به قانون شود».
وی با بیان اینکه این طرح‌ها در قالب پروژه‌هایی اجرا می‌شود که با برخورداری از تنوع، حق اختیار به دانش‌آموزان می‌دهد و آنها را مشتاق به پیگیری و تلاش می‌کند، تصریح کرد: «امیدواریم این سیاست کلی را جلو ببریم و چارچوبی به استان‌ها ابلاغ می‌شود که با توجه به شرایط و اقتضائات خودشان تصمیم بگیرند که چگونه عمل کنند».
حکیم‌زاده تصریح کرد: «در خصوص پیک‌های نوروزی بحث اساسی این است که باید از این فرصت مطلوب برای تقویت مهارت‌های اساسی زندگی دانش‌آموزان بهره گرفت و نباید فرصتی برای عذاب آنها و درگیری با خانواده برای تکمیل پیک، در طول تعطیلات شود».
* دردسرهای تکالیف نوروزی
تفویض اختیار و ارائه تکالیف نوروزی بر اسا اقتضائات موجب شده است که برخی دانش‌آموزان از تکالیف بیشمار و برخی از تکالیف کم سخن بگویند و اما نکته دیگر که حائز اهمیت است، نظارت بر این تکالیف ارائه شده، است.
به نظر می‌آید برخی تکالیف نوروزی به‌گونه‌ای سلیقه‌ای ارائه شده که شائبه تبلیغات سیاسی به شدت در آن موج می‌زند.
به عنوان مثال در پیک نوروزی دانش‌آموزان یک دبستان، از فواید برجام سخن گفته شده است و این در حالیست که تا انتخابات ریاست‌جمهوری زمان زیادی نمانده است.تفویض اختیار، اقدام مناسبی است اما «نظارت»، گمشده‌ای است که باید وزارت آموزش و پرورش، پیش‌بینی کند و نظام تعلیم و تربیت دستخوش سیاست و سیاست‌زدگی نشود.
 
کد مطلب: 508039
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خیلی خوبه به شرط آنکه بنویسید برجام همان معاهده ترکمن چای دوم است
ایمانی
Iran, Islamic Republic of
اگرمیخواهند برجام را باصلح امام حسن مقایسه کنند!!!(که نشان ازبلاهت حضرات است) پس چرا به برجام افتخار میکنند؟!
امام حسن (علیه السلام) به دلیل نداشتن یار ،مجبور به صلح با معاویه شد واین ازغصه های شیعه ومایه ننگ مردم هم عصر باولی وامام زمانشان است.
آقایان خیلی اعتماد به نفس دارند!که بااین شبیه سازی حتی جسارت کرده وبه برجامشان افتخار هم میکنند!!!
صدرحمت به ...
Iran, Islamic Republic of
تا وقتی آقا نگفته بودند خسارت محض همیشه با عنوان عهدنامه ترکمانچای در ذهنم تداعی میشد. اما الان من هم میگویم خسارت محض.
Iran, Islamic Republic of
من اگر چنین صفحه‌ای در پیک نوروزی فرزندم ببینم به اتفاق خودش خواهم نوشت... خسارت محض!
Iran, Islamic Republic of
فوائد برجام برای مردم نون و آب نشد ولی برای آقایان گشت و گذار در کشورهای غرب و خندیدن به ریش ملت شد.