پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - 17 Oct 2019
 
۰

کدام استان ها کمک بیش تری در جشن نیکوکاری کردند؟

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
مدیرکل انفاقات، صدقات و امور اجرایی مشارکت‌های کمیته امداد گفت: کمک‌های خیرین برای تأمین مایحتاج شب عید نیازمندان در جشن نیکوکاری امسال، ۱۰۳ درصد رشد داشته است.
کدام استان ها کمک بیش تری در جشن نیکوکاری کردند؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس ابوالقاسم رستگار با اشاره به برگزاری بیست و هفتمین سال برگزاری مراسم جشن نیکوکاری با شعار بهار همدلی و شکوه مهربانی با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، وزارت آموزش و پرورش، نیروی مقاومت بسیج، مساجد و مراکز نیکوکاری از 18 تا 20 اسفند ماه سال جاری در سطح کشور گفت: مراسم جشن نیکوکاری امسال با رویکرد تحولی و با هدف فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، ایجاد فضای پرنشاط و مطلوب مبنی بر تأمین نیازهای خانواده‌های نیازمند برگزار شد که مشارکت گروه‌های مختلف جامعه در این جشن، بسترسازی مناسب به منظور مشارکت طبقات مختلف جامعه در کمک رسانی به محرومان، بهره گیری از ظرفیت های موجود اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بالقوه سطح جامعه و لحاظ کردن خواسته‌ها، انتظارات و توقعات جامعه از جمله موارد تحولی در این جشن بوده است.  
رستگار در ادامه با اشاره به حضور مؤثر مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه برای هم افزایی در جهت کمک به نیازمندان افزود: برقراری ارتباط با گروه‌های هدف نظیر مدیران ادارات، کارخانجات، اتحادیه های صنفی، شهرک های صنعتی و ... به منظور  مشارکت هرچه بیشتر این گروه ها در جشن نیکوکاری برای اطلاع رسانی وضعیت معیشت محرومان و آگاه ساختن آنان از دیگر اقدامات کمیته امداد برای ایفای بخشی از مسئولیت اجتماعی این نهاد بوده است.
مدیرکل انفاقات، صدقات و امور اجرایی مشارکت‌های کمیته امداد با اشاره به اینکه میزان کمک های مردمی در جشن نیکوکاری سال 95 نسبت به مدت مشابه سال 94 رشد چشمگیری داشته است، تصریح کرد: بر اساس آمارهای اولیه که دو روز پس از اجرای جشن تجمیع شده است میزان کمک های خیران سراسر کشور به نیازمندان در سال 94 حدود 36 میلیارد تومان بوده است که این میزان در مدت مشابه سال جاری به حدود 75 میلیارد تومان ارتقاء پیدا کرده است.
وی به رشد قابل توجه کمک های نقدی و غیرنقدی خیران هم اشاره کرد و یادآور شد: در برآوردهایی که دو روز پس از برگزاری جشن انجام شده، میزان کمک های نقدی نیکوکاران در سال 95 نسبت به مدت مشابه سال قبل 57 درصد و کمک های غیرنقدی نیز 89 درصد رشد داشته است.        
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مردم نیکوکار استان‌های آذربایجان شرقی، خوزستان، خراسان رضوی، فارس و تهران بیشترین پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی را در سال 95 به نیازمندان داشته‌اند.
رستگار تصریح کرد: از اسفند ماه سال 69 و در آستانه عید نوروز مردم نیکوکار کشورمان همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در همایشی عظیم که تبلور نوعدوستی، نیکوکاری آنان است کمک های خود را به خانواده های نیازمند و محرومان جامعه ارائه می کنند که امسال نیز توزیع کمک های نقدی و غیرنقدی در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال 95 نیز به دست نیازمندان خواهد رسید؛ این در حالیست که آمار نهایی کمک های مردمی به جشن نیکوکاری با توجه به استمرار آن تا پایان سال متعاقبا اعلام خواهد شد.
کد مطلب: 507806
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *