سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 22 May 2018
 
۲۴
۱۲

سومین بیانیه احمدی نژاد در پاسخ به روحانی منتشر شد

شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸
در دو گزارش قبلی شرح دادم که دو ادعای مطرح شده (خالی بودن خزانه و خالی بودن انبارهای کالاهای اساسی) از سه ادعای رییس محترم دولت فعلی علیه دولت های نهم و دهم ، که در آستانه مذاکرات هسته ای در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ از رسانه های عمومی اعلام شده است ، کاملاً نادرست بوده است.
سومین بیانیه احمدی نژاد در پاسخ به روحانی منتشر شد
به گزارش جهان نيوز متن سومین بیانیه احمدی‌نژاد بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
شماره ۳
ملت شریف و بزرگوار ایران
با سلام و آرزوی تحیات الهی ، سلامت ، عزت و موفقیت روز افزون برای شما و همه موحدان ، عدالت طلبان ، آزادی خواهان و صالحان
همانطور که در گزارش‌های شماره یک و دو به عرض رساندم ، نکاتی را در ارتباط با ادعاهای کذب علیه دولت های نهم و دهم به استحضار می رسانم.
در دو گزارش قبلی شرح دادم که دو ادعای مطرح شده (خالی بودن خزانه و خالی بودن انبارهای کالاهای اساسی) از سه ادعای رییس محترم دولت فعلی علیه دولت های نهم و دهم ، که در آستانه مذاکرات هسته ای در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ از رسانه های عمومی اعلام شده است ، کاملاً نادرست بوده است.
با تاکید بر ادامه موضع سکوت در قبال مسائل جاری کشور ، اینک در سومین گزارش خود، به بحث در باره یک ادعای خلاف واقع دیگر ، دایر بر تحویل گرفتن دولت همراه با بدهی های سنگین می پردازم و به مرور به سایر ادعاهای کذب مطرح شده از جمله فساد ،موضوع هسته ای ،درآمدهای ارزی ،رشد اقتصادی، مسکن مهر ،تورم و یارانه ها نیز خواهم پرداخت. ان شاء الله
سوم : ادعای بدهکاری سنگین دولت دهم
مردم شریف ایران استحضار دارند که قبل از آغاز مذاکرات هسته ای در دولت فعلی در سال ۱۳۹۲ ، رئیس محترم دولت در گفت وگویی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، علاوه بر دو ادعای قبلی ، اعلام کردند که دولت را با بدهی های سنگین تحویل گرفته اند.
طی ۴ سال گذشته این ادعا با حداکثر استفاده از فضاهای رسانه ای و تبلیغاتی و با بیان های مختلف ، از زبان مسئولین و حامیان دولت ، هزاران بار تکرار گردیده و با اعلام ارقام گوناگون چنین القاء شده است که گویا دولت فعلی اسیر بدهی ها و بازپرداخت آنها بوده و به همین سبب نتواسته است خدمات لازم را به مردم ارائه دهد. همزمان به طرح این ادعا پرداخته اند که دولت یازدهم توانسته است با انضباط پولی و مالی، شرایط را به نحوی مدیریت نماید که استقراض و بدهی دولت به نظام بانکی کاهش یابد.
در گزارشی که به اختصار ارائه می شود، مردم شریف ایران ، به روشنی درخواهند یافت که همه این موارد ، کاملا خلاف واقع بوده و آمار رسمی کشور که در حال حاضر نیز تحت مدیریت همین دولت قرار دارد ، حاکی از واقعیت دیگری است.
۱- بر اساس گزارش رسمی بانک مرکزی ، بدهی بخش دولتی (شامل دولت و شرکت های دولتی) به بانک مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ معادل ۳۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و در مقابل ، سپرده بخش دولتی در بانک مرکزی معادل ۳۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.
به عبارت دیگر خالص بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی معادل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در پایان دولت قبل و ابتدای دولت جدید بوده است.
۲- بدهی بخش دولتی (شامل دولت و شرکت های دولتی) به بانک مرکزی در پایان آذر ماه ۱۳۹۵ معادل ۶۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و مجموع سپرده های بخش دولتی در بانک مرکزی در همین تاریخ معادل ۳۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.
به عبارت دیگر ، خالص بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در مرداد ماه ۱۳۹۲ (پایان دولت قبل) به ۲۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در آخر آذر ۱۳۹۵ (دولت فعلی) افزایش یافته است.
این امر به معنای آن است که بدهی دولت به بانک مرکزی بیش از یک هزار و ۴۵۰ درصد رشد داشته است و به زبان گویاتر می توان گفت بدهی دولت فعلی به بانک مرکزی در مقایسه با دولت قبل ۵/۱۵ برابر شده است.
۳- بانک ها معمولاً به بانک مرکزی بدهکارند بدهی بانک ها به بانک مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ معادل ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در آذر ماه سال ۱۳۹۵ به حدود دو برابر یعنی رقم ۱۰۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بالغ شده است.
۴- عمده بدهی بانک ها به بانک مرکزی در دولت قبل مربوط به اعطای خط اعتباری به بانک مسکن به منظور ارائه تسهیلات به مردم برای ساخت مسکن و اجرای پروژه های مسکن مهر و احیای بافت های فرسوده شهری بوده است.
۵- بر اساس گزارش بانک مرکزی ، میزان بدهی خارجی کشور از حدود ۲۴ میلیارد دلار در ابتدای دولت نهم (۱۳۸۴) به حدود ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در پایان دولت دهم کاهش یافت. به عبارت دیگر بدهی خارجی ایران در دولت قبل، به کمتر از یک سوم در مقایسه با رقم بدهی خارجی در زمان تحویل دولت در مرداد ماه ۱۳۸۴ کاهش یافته است.
۶- مجموع دارایی های خارجی بانک مرکزی به عنوان بخشی از دارایی های خارجی کشور در پایان خرداد سال ۱۳۹۲ حدود ۱۰۸ میلیارد دلار یعنی حدود ۱۴ برابر بدهی های خارجی کشور در آن تاریخ بوده است.
۷- ارقام و اعداد مندرج در آمارهای رسمی ، بیانگر این حقیقت است که طی سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ ، با وجود آنکه دولت دهم تحت فشار شدید تحریم ها قرار داشت، کشور را همراه با ذخایر ارزی و ریالی فراوان و با کمترین میزان بدهی داخلی و خارجی به دولت یازدهم تحویل داده است.
در این مجال نمی خواهم درباره بدهی های گسترده ای که طی ۲ سال اخیر تحت عنوان اوراق بدهی یا قرضه (بخوانید بدهکار کردن مردم و نسل های آینده) توسط دولت فعلی ایجاد شده است سخن بگویم و به وقت دیگری موکول می نمایم.
اما باید روشن شود ؛
الف : هدف از طرح ادعای کذب بدهکار بودن دولت در کنار ادعای خالی بودن خزانه و انبارها ، آن هم درست قبل از آغاز مذاکرات هسته ای در دولت جدید چه بوده است؟ و چه آثار سوئی بر منافع و امنیت ملی و آینده کشور داشته است؟
ب: در چهار سال اخیر که بخش مسکن در رکود عمیق به سر برده و پروژه هایی مانند مسکن مهر به تعطیلی کشانده شده و جهش خاصی نیز در دیگر بخش های تولیدی ، خدماتی و زیربنایی اتفاق نیفتاده است و بنا به اعلام رئیس محترم دولت ، کشور در رکود به سر می برده ، این افزایش بی سابقه و چند برابری حجم بدهی های دولت و بانک ها به بانک مرکزی در کجا هزینه شده است؟
ج: طرح این ادعاهای خلاف ، توجیه گر و سرپوشی بر کدام ضعف ها و ناکارامدی ها و اقدامات در دولت فعلی بوده است؟
خادم ملت ایران
محمود احمدی‌نژاد
کد مطلب: 507086
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ali
Iran, Islamic Republic of
مردم را از رای دادن نا امید نکنید اقایان رئیس دولت قدر و منزلت مردم رو بدانید نه جواب دولت قبلی مارو به شعف و شور وادارمی کند نه حرفای این دولت مارو ازدولت قبلی بیزار می کند کسی قدرت اجرایی قوی داشته باشد از زمین لم یزرع محصول خوب برداشت می کند.
Iran, Islamic Republic of
لطفا نظرات را پخش کنید
حسن ملک پور
Iran, Islamic Republic of
با سلام
چرا آقای احمدی نژاد الان که مقام معظم رهبری به ایشان عدم شرکت در انتخابات راتوصیه نموده اند به یاد دفاع از دولت خود افتاده اند ؟ آیا این همان ولایت پذیری مشهور احمدی نژادی است؟
کیوان
Iran, Islamic Republic of
آیا دکتر روحانی پاسخ می دهد؟ اگر پاسخ بدهد که خوب است و مردم حقیقت را می فهمند. اما اگر پاسخ ندهد و یا طبق معمول با لودگی و با الفاظ عوامفریبانه عکس العمل نشان دهد خیانت این دولت که خودش را دولت راستگویان معرفی کرده مشخص می شود.
Iran, Islamic Republic of
آقا ی دکتر احمدینژاد
برخلاف اوایل کارتان ان اخرها خیلی به جگر ما خون کردید کردید اخوی . لیکن اگر این امار درست است که انشاالله هست ضمن تشکر :
1- دولت محترم فعلی حتما جواب بدهد
2- ندیدم مطبوعات اصلی این نامه ها را پوشش بدهند . امیدوارم اینکار بشود .
بالاخره بایستی مسئولین عادت کنند کیلویی حرف نزنند و جامعه بایستی انقدر مهیا و پیشرفته شود که دروغگو را از دروغ گفتنش پشیمان کند انهم از طریق قانون .
Iran, Islamic Republic of
چرا نظرات را پخش نمی کنید واقعا از شما انتظار چنین رقتاری با بینندگانتان نمی رود از وقتی که خبر گذاشتین من نظر گذاشتم هنوز یک نظر پخش نکردین
محمد توسلی
Iran, Islamic Republic of
چند نکته در مورد بیانیه های احمدی نژاد
1- آیا ایشان همانند سال 88 به دنبال زمینه سازی برای آشوب و دو قطبی شدن جامعه است؟
2 - چرا در این زمان؟
3- چرا با بقایی و مشایی که یکی پرونده داردو در مورد دیگری بزرگان نظام نظر مساعدی ندارند و ایشان اسرائیل را دوست میداند؟
4 - آیا ایشان به یاد تهیه فیلم تبلیغاتی افتاده است؟ که در بازار عکس یادگاری میگیرد.
5- سالهای آخر ریاست ایشان هم هنوز در یاد ها است (تورم بی سابقه، خانه نشینی، تلاش برای مذاکره با آمریکاو...)
خلاصه تکبر در مقابل خداوند از هر کبری بدتر است. ممکن است شما دست مردم را ببوسید ولی در مقابل خداوند تکبر داشته باشید.
بچه دهاتی
Iran, Islamic Republic of
1- سال88 دیگرانی زمینه سازی برای آشوب ودوقطبی شدن جامعه را دنبال می کردند ؛ اگر در ایران زندگی می کردید ؛ یا حتی اگر در آن سوی دنیا اخبار را می خواندید!
2- پس کی ؟ بالاخره باید جوابی برای اتهامات داد یا نه؟ پاییز 92 که درخواست مناظره دوستانه با هجوم و تهدید و تحقیر مواجه شد.
3- بیانیه ها چه ربطی به مشایی و بقایی و غیره دارد؟!
4- ایشان هرکجا برود، هر وقت برود ، مردم باهاش عکس یادگاری می اندازند . یک روز صبح سرزده تشریف ببرید میدان 72 نارمک .
5- سالهای آخر ریاست جمهوری ایشان در یاد عموم ملت هست ، و شانتاژ ها و دروغ های رسانه ای هم نتوانسته آن را از یاد مردم ببرد . به همین دلیل حتی کمترین احتمال حضورشان در صحنه رعشه به جان برخی می اندازد؛ این در واقع خوف از احمدی نژاد نیست ؛ خوف از اقبال مردم به اوست ؛ مردمی که دروغ ها نتوانست فریبشان دهد .
اهل تکبر ادبیاتشان کاملاً معلوم است ؛ اهل تکبر دستشان را دراز می کنند تا مردم ببوسند ، نه برعکس . فقط مانده بود عده ای که وکیل ولی فقیه شده اند ، بشوند وکیل خداوند متعال و از جانب او تشخیص تکبر بدهند .
ان الذین آمنوا و عملواالصالحات ، سیجعل لهم الرحمان ودّاً .
Iran, Islamic Republic of
واقعا آقای روحانی چرا جواب نمی دهد هنوز احمدی نژاد به فریدون و...نرسیده
Iran, Islamic Republic of
این کارهای آقای احمدی نژاد بیشتر شلوغ کاری است تا روشن نمودن حقایق
Iran, Islamic Republic of
نه احمدي نژاد بدرد بخوره و نه روحاني. بريد دنبال كسي كه بدرد مملكت بخوره. خودتان را بيش از اين علاف نكنيد.
Iran, Islamic Republic of
مانمی خواهیم دوریس جمهوررامقایسه کنیم ولی اقای احمدی نژاد هر بدی هم که داشته باشد 1000درصد از روحانی بهتربوده وهست متاسفانه درزمینه علوم هسته ای وفضایی ونانو وسلولهای بنیادی و....هرچه احمدی نژاددر این هشت سال اندوخته بود روحانی همه رایاتعطیل یابتون ریزی یامثل لیبی بارکشتی زد وفرستاداگر روحانی دراین پنج سال دستاوردی دارد چراحاضر نمی شود بااحمدی نژاد مناظره برگزار کند که همه چیز برای مردم روشن شود