چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 Oct 2020
 
۱
بذرپاش در دانشگاه تهران:

مسئولی که بین مردم نباشد، مشکلات دستفروشی را نمی‌فهمد

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۷
کد مطلب: 506525
نماینده سابق مجلس با بیان اینکه مادر همه چالش‌ها، چالش بی عزمی و بی‌همتی است، گفت: برخی مدیران، خسته از خدمت به مردم‌اند ولی در به دست آوردن منافع نامشروع، بسیار با نشاط،‌ برنامه‌ریز و پرتحرکند.
مسئولی که بین مردم نباشد، مشکلات دستفروشی را نمی‌فهمد
به گزارش جهان نيوز، مهرداد بذرپاش نماینده سابق مجلس که پیش از ظهر امروز در دانشگاه تهران و در نشست تخصصی چالش‌های انقلاب اسلامی،جوانان و کارآمدی سخنرانی می کرد بیان داشت: نیرو و انگیزه ویژه جوان است که تحولات را رقم می زند. هر جوان نه تنها باید مسیر پیشرفت حرفه‌ای یا به عبارت دیگر نردبان حرفه ای خود را ترسیم و طراحی نماید بلکه بایستی جایگاه خود به عنوان یک عنصر اصلاحگر در سیستم را نیز مشخص نماید.
وی ادامه داد: جرأت، شجاعت، صمیمیت و انگیزه عمیق عناصر، صفات و ویژگی های متداولی هستند که در قشر جوان یافت می‌شوند؛ جوانانی که شور ، انگیزه و هیجان، ویژگی ذاتی دوره سنی آنهاست. عدم اکتفا به وضع موجود و تلاش برای ایجاد تحول از خصوصیات ویژه دوره جوانی است.
رئیس سابق سازمان ملی جوانان گفت: جوانان زیادی حاضرند در همه میدانهای فعالیتهای اجتماعی، در میدان مشارکتهای گوناگون برای فقرزدایی، برای سازندگی و در هر صحنه و عرصه ای که برای آنها برنامه ریزی بشود و امکان داده بشود شرکت کنند؛ این موقعیت بسیار مهمی برای این کشور است. این نسل، شبیه همان نسلی است که توانست یکی از بزرگترین تجربه های این کشور یعنی تجربه جنگ تحمیلی را با قدرت و موفقیت به پایان ببرد.
بذرپاش اشاره داشت: باید جوان سازی مدیریت کشور، در دستور کار قرار گیرد؛ امروز ، نیاز به جوان کردن روشها و فرآیندها، جوان کردن مقررات و جوان کردن بسیاری از مدیریت ها، بیش از پیش احساس می شود.
وی همچنین ادامه داد: جوهره انقلاب تمایل به تغییر و تحول است و این عنصر ماهیتا از ویژگی های جوان است.
عضو هیئت رئیسه سابق مجلس گفت: از مزیت‌های به‌کارگیری جوان، می‌توان به استقبال از ایجاد تغییر، پذیرش بازخورد، تعهد مستمر به بهبود کارها و مهارت در تعیین اهداف بلندپروازانه در میان آن‌ها اشاره کرد.
وی ادامه داد: علت اصلی مهاجرت نخبگان جوان، دلسردی از توجه به آنها در اداره کشور است و مدیریت بدون پاسخ خستگان کهنه کار، چالش های زیادی را پیش روی آینده جامعه ایران قرار داده است.
دکتر بذرپاش ادامه داد: برخی مدیران، خسته از خدمت به مردم اند ولی متاسفانه در بدست آوردن منافع نامشروع، بسیار هم بانشاط و برنامه ریز و پرتحرکند!
وی ادامه داد: وقتی آقایان با دو ساعت کار روزانه راهی استخر می شوند و صرفا کنترل از راه دور فعالیت می کنند خب معلوم است که چرخ جامعه درست نمی چرخد.
وی هم چنین تاکید کرد عزت و اعتبار سالهای کهنسالی در تربیت نسلی از مدیران جوان است نه اشغال صندلی ها.
وی در ادامه بیان داشت: 50 هزار کودک کار در کشور داریم که با غیرت و عزت جوان ایرانی سنخیت ندارد ولی برای بعضی ها موضوعی عادی و پذیرفته شده است.
وی با اشاره به نزدیک شدن به شب عید و وضعیت بازارهای کشور بیان کرد: جمعیت دستفروش ها در کشور چیزی در حدود 500 هزار نفر است که در حدود 90 درصد آنها دستفروشی تنها شغل آنها است.
بذرپاش در ادامه گفت: در حدود 40 درصد از این دستفروش ها به خاطر تعدیل و ورشکستگی به این کار روی آورده اند . وقتی مسئول دولتی در بین مردم نباشد، نمی تواند دستفروشی که با سختی در کنار خیابان و یا در مترو کار می کند و معلوم است خود قبلا دارای کسب و کار مستقلی بوده و یا در کارخانه ای مشغول فعالیت بوده است، را بفهمد و درک کند.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *