يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
 
۰

انتشارجزئیات فرمان اجرایی ضدمهاجرتی جدید ترامپ

چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۴
کد مطلب: 504309
وزارت امنیت داخلی آمریکا جزئیات فرمان اجرایی جدید ترامپ را منتشر کرد؛ فرمانی که دست مأموران قانون را برای اخراج فوری مهاجران غیرقانونی و مجرم در هر نقطه‌ای از آمریکا، باز می‌کند.
انتشارجزئیات فرمان اجرایی ضدمهاجرتی جدید ترامپ
به گزارش جهان نيوز به نقل از العالم ؛ وزارت امنیت داخلی آمریکا، با صدور دو فرمان جدید روند اخراج مهاجران غیرقانونی را تشدید ‌کرد، اقدامی که در نهایت حدود 11 میلیون خارجی در آمریکا را هدف قرار می‌دهد.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی اعلام کرد: این دو فرمان که به امضای "جان کلی" وزیر امنیت داخلی آمریکا رسیده است اولویت‌بندی‌های پیشین در رابطه با اخراج مهاجران غیرقانونی را تغییر داده و به این ترتیب شمار بیشتری از آنها را در خطر اخراج فوری از خاک آمریکا قرار گرفته‌اند.

در این فرامین نه تنها آن دسته از مهاجرانی که مرتکب جرم شده‌اند برای اخراج از کشور در اولویت قرار گرفته‌اند، بلکه کسانی هم که متهم به ارتکاب جرم هستند یا به‌طور بالقوه در مظان اتهام قرار دارند، باید به سرعت به کشورهای خود بازگردانده شوند.

این در حالی است که در دولت پیشین آمریکا آن دسته از مهاجرانی که مرتکب جرم نشده بودند برای اخراج از کشور در اولویت قرار نداشتند، اما فرامین جان کلی به جز «برخی موارد به شدت استثنایی» از جمله مواردی که پای کودکان در میان باشد، آن اولویت‌بندی پیشین را نقض می‌کند و تقریبا همه 11 میلیون مهاجر غیرقانونی در خاک آمریکا را در بر می‌گیرد.

در این فرامین تاکید شده است: همه آن کسانی که از قوانین مهاجرتی تخطی کرده‌اند می‌توانند مشمول اجرای دستورالعمل‌های جدید شوند.

جان کلی همچنین دستور داده که برنامه‌ریزی و ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک به سرعت آغاز شود.

وی در عین حال فرمان داده که 5 هزار افسر دیگر به استخدام آژانس محافظت از مرزها و امور گمرکات و 10 هزار افسر نیز به استخدام آژانس اجرایی مهاجرت و گمرک در آیند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *